Naravne barve za peko in pecivo

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. nov 2007 15:53

Ha, ha, stric je že odpisal, da naj pogledam na zadnjo stran vrečke Nimam nobene. Regina, a imaš ti kakšno kje? Poglavitna sestavina je gustin, to je napisal. Loni Makaroni

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

19. nov 2007 17:12

Kaj pa tisti gumijasti bonboni medvedki, ki jih imajo v Kalčku? Bi bili za na trto, če že smetane ne moreš barvat?

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

19. nov 2007 18:42

Pred sabo imam 4 vrečke teh barv. Pri vseh je prisoten krompirjev škrob, dodatno pa še npr. pri modri "indigotine E 132", pri rumeni "chinolingelb E 104", pri rdeči "ponceaurot E 124", pri zeleni "chinolingelb E 104, indigotine E 132, geldborange E 110". Barve imajo zelo dolgo uporabnost. Jaz sem jih kupila leta 2004 in veljavnost je do 2010. Zmešajo se pa z vročo vodo. Jaz jih redkokdaj uporabim. Imajo pa 15 različnih barv in med seboj se dajo mešat. Lep pozdrav! regina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. nov 2007 19:45

Ok, veliko kemije. Na avstrijskem e-bayu so naravne barve v stekleničkah, samo jih pošiljajo iz Škotske in jih nimajo v trgovinah. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. nov 2007 20:09

Bom še jaz pogledala na e-bay, ko bom imela čas... Pa naslednjič, ko grem v A prefirbcam vse trgovine s hrano... lidka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 20:25

Loni, shimek barve so iste kot za pirhe, jih dobiš pri nas okoli velike noči -dvomim pa, da so naravne... regina, čokolada se ti ne bo sesirila, če boš barvo zmešala v žlici vode in jo dala zraven k na koščke nasekljani čokoladi, zmešala, dala v mv na max. za pol minute, premešala, dala spet za pol minute, premešala, malo pustila in ponovila postopek, dokler ne bo čokolada lepo stopljena. POmaga tudi, če dodaš malo maščobe (olje, margarina, maslo, idealno pa seveda kakavovo maslo...) lidka, vsaj zeleno naravno barvilo (klorofil, ki je v vsaki solati;) boš verjetno lahko "sfehtala" v Šumiju, kjer delajo Evkalipta bonbone, ki so obarvani s tem, torej ga 100% imajo... je pa to gotovo naravno, sploh se zelenega barvila ne splača delat baje, čeprav ga seveda vseeno. Modrega naravnega pa verjetno ne boš dobila, vsaj jaz še nisem slišala zanj, čeprav gotovo obstaja... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 20:29

za rjavo daj kakav, za rumeno izberi rumene sestavine ali pa namoči par žafranovih nitk (ali žafranikinih, samo bo manj intenzivna barva), nima toliko okusa, da bi strašno motilo, za belo ne rabiš nič, za zeleno klorofil, za roza pesin sok, za vijoličasto pokuhane precejene borovnice, višnje... evo - pa že maš nekaj, skoraj mavrica... Manjkala ti bo modra in črna, bogpomagaj, bo pač dizajn temu primeren (beri: nekaj, kar ni modro in črno;) Veri

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

22. nov 2007 20:54

Veri, hvala lepa za pojasnilo. Do sedaj sem pri čokoladi uporabljala barve v tubicah, če sem pa potrebovala kakšen drug odtenek, sem pa osnovne barve mešala. Krasno, sedaj pa bom poskusila narediti, kot si ti predlagala. Sem pa danes v Intersparu odkrila barve v obliki pisal. Seveda je to zopet še malo dodatne kemije, bomo pa zato bolj poskrbeli za razstrupljanje organizma in se bo nevtraliziralo. Lep pozdrav! regina

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

23. nov 2007 0:35

Lidka, zadnjič je Goljat razlagal, da lahko rdečo oz, roza barvo dobimo tako, da skuhamo zmrznjene maline, zmiksamo, ter kuhamo še nekaj časa, da dobimo gosto zmes s katero lahko obarvamo marcipan, verjetno tudi kaj drugega. Za zeleno barvo pa skuhamo močan metin čaj. stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti