Peka rolad!

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

16. nov 2007 16:44

Mene pa zanima ta klobučevinasti papir - pa menda ni to tisti beli tanki papir, ki so ga včasih uporabljali za zavijanje v trgovinah?! LP gordana

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

16. nov 2007 16:59

Ker je ravno govora o roladah, pa da ne načenjam nove teme, a mogoče katera ve za recept za arabsko rolado? Zadnjič mi je en kolega razlagal, da jo je jedel in kako je bila dobra, pa me sedaj mal firbec matra. On seveda ni vprašal za recept in tudi ni znal opisati kako naj bi zgledala.....eden tistih moških pač. Ninja24

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

16. nov 2007 17:08

Ja,to je točno ta papir, Gordana. jezek

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

16. nov 2007 17:15

matilda, ne vem, če vam je že kdo odgovoril: Ne, nič ne miksate rumenjakov. Naredite trd sneg, pol zmešate notri ves sladkor in nekaj minut miksate, da je sneg še trši. Pol pa kar stresete/zlijete notri rumenjake. Mene je čisto vrglo, ko nam je Goljat to pokazal. Jaz sem vedno miksala še rumenjake. Skratka, vse skupaj zmešate, dodate moko in date pečt za par minut.Zelo preprosto. Aja, pa peki papir čisto v redu deluje. G.Goljat je rekel, da je prednost klobuč. papirja le v tem, da ne drsi, ko npr.kaj mažete gor. Ampak mene to niti ne moti tako zelo. Lp anajana

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

16. nov 2007 18:07

Prednost klobučnega papirja je tudi v ceni. Če veliko pečeš biskvite ni zanemarljivo. jezek

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. nov 2007 18:18

anajana je napisal/a:
matilda, ne vem, če vam je že kdo odgovoril: Ne, nič ne miksate rumenjakov. Naredite trd sneg, pol zmešate notri ves sladkor in nekaj minut miksate, da je sneg še trši. Pol pa kar stresete/zlijete notri rumenjake. Mene je čisto vrglo, ko nam je Goljat to pokazal. Jaz sem vedno miksala še rumenjake. Skratka, vse skupaj zmešate, dodate moko in date pečt za par minut.Zelo preprosto. Aja, pa peki papir čisto v redu deluje. G.Goljat je rekel, da je prednost klobuč. papirja le v tem, da ne drsi, ko npr.kaj mažete gor. Ampak mene to niti ne moti tako zelo. Lp anajana
Ne, jaz sem samo hotela napisati, da tako počnem in mi rolada vedno uspe. Sicer jaz sploh ne ločujem jajc, kar cela spenim in dodam sladkor - pa ne ker sem kje videla, ampak sem malo lena za pomivat posodo matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. nov 2007 8:22

tako kot je napisala anajana in tako kot je v receptu, rumenjale dodajaš nezmiksane - mojster res ni nič kompliciral. Pečeno in zavito je premazal kar s koščkom papirja in za povaljanje v orehih uporabil papir, na katerem se je rolada pekla. Vse smo zevale...Sicer je pa podrobno razloženo v mojem.albumu. katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti