A bomo letos kaj pekli?

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

19. dec 2007 7:52

Hvala za recept. Ali lahko recimo 15 dag moke zamenjam s orehi? mestnac2

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. dec 2007 15:01

Ker so orehi bolj mastni od moke razmerje ni enako. Po moje lahko dodaš tako količino orehov ne da bi spreminjala količino moke, ali pa slednje odvzameš 5 dkg. ati zlati

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

19. dec 2007 16:57

Takole, ravnokar zaključila maratonsko peko prve praznične serije, od sobote do danes sem napekla: -čokoladne huzarske krapke, -polnjene medenjake, -krompirjeve kruhke, -makove zvezdice, -bounty, -arašidove kocke, -janeževe kekse, -čokorančime, -zvezdice z marcipanom, -vulkančke, -polžke s kokosom, -taščine jezike, -čokoladno-mandljeve ploščice, -kekse s čokoladnim polnjenjem, -pomarančne zvezdice, -kekse z ingverjem in lešniki, -kapučino rogljičke, -metine venčke..... mislim, da je to to, za vikend pa spet med sklede in valjarje, še ena serija čokorančimov, makovih zvezdic in maslenih brizganih keksov, pa še kaj, če bo kaj sestavin viška. Ninja24 Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 19. dec 2007 18:49:43

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

19. dec 2007 17:19

Lahko nekaj vprašam? pa ne to vzet za žaljivko. ali imate s sorodniki navado da si izmenjavate peciva ali pa pecivo pečete ker vam je v užitek, da pečete in podarite sorodnikom in prijateljem? sprašujem zato, ker bi bila tako velika peka zame velik strošek, saj pečete res velike količine peciva, cene surovin pa tudi niso tako poceni. Jaz bom letos naredila teranov liker - za 5 polliternih flaš, katere bom okrasila s servetno tehniko. Od nikogar ne bom dobila nič,ker pri nas ni v navadi obdarovanje za praznike. Sama zelo rada ustvarjam in potem to tudi delim z drugimi, vendar z najožjimi člani družine, za vse ostale pa kupim bonbonjero in kavo ariella

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

19. dec 2007 17:31

Ninja,kakšni pa so polnjeni medenjaki,čokorančime,zvezdice z marcipanom,čokoladno makove ploščice,keksi z ingverjem in lešniki.Se da dobit recepte.Pa kakšna slikica,bi tud bla fajn za videti. renata69

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

19. dec 2007 18:30

Renata69, polnjene medenjake sem malo pokombinirala recepte, za testo sem v enem od topicov že napisala recept,žal se sedajle ne morem spomnit v katerem, po moje lahko vzameš katerokoli medeno testo, polnila pa sem jih z mešanico nasekljanega suhega sadja(čez noč namočenega v rumu),sesekljane čokolade z lešniki in marcipana. Za kekse z ingverjem sem našla recept na hrvaški Coolinariki (keks od lesnika i djumbira,s tem da sem dodala v maso in tudi v kremo sesekljan kandiran ingver),čokorančimi so eni od finalistov najpiškota 2007, za čokoladno-mandljeve ploščice pa je recept v bazi. Slikce žal ne vem, če bodo, trenutno pri hiši ni digitalca. Ko pridem s treninga lahko napišem kakšen recept,zdajle se mi malo mudi. Ninja24 Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 19. dec 2007 18:30:49 Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 19. dec 2007 18:33:41

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

19. dec 2007 21:13

Mene pa zanimajo zvezdice z marcipanom ali pa pomarančne zvezdice. Če utegneš, Ninja 24. buča

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

19. dec 2007 21:37

Madonca ste pridni..... Jaz sem šele začela pečt Vmes delam pa še štiri torte   Aja, pa pasulj grem dat kuhat, da bojo moji fantje siti naslednja 2, mogoče celo 3 dni

stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

19. dec 2007 21:53

ariella, jaz pečem iz golega veselja, ker doma komaj kdo poskusi kak piškot. Le nečak in nečakinja hodita na skrivaj po cimetove zvezdice in smrečice. Ostalo pa razdelim prijateljem, nosim v službo, pa tistim, s katerimi zjutraj pijemo kavo nesem kakšen piškot.

Me je mož zadnjič vprašal, kaj za vraga toliko pečem oziroma kdo bo to jedel...pa dam še za njegove sodelavke v službi škatlo piškotov.

 

Nekaj mojih prijateljev in prijateljic čaka na ta predpraznični čas na škatlo s piškoti, če je do božiča ne dobijo, me kličejo in vprašajo "A letos pa nič?" In nalsednji dan je škatla pri njih.

Od nekaterih tudi jaz ne dobim darila, ker med nami niti ni običaj da bi se obdarovali, škatla mojih piškotov je zanje kot dober dan. In me niti ne moti, ker jim piškotke podarim iz golega veselja, ne da bi za to kaj pričakovala.

Spečem okoli deset vrst piškotov, vsakega iz pol kg moke in ustrezne količine drugih dodatkov. Delam majhne piškotke, da so res za grižljaj. Je res muka mazat to z marlemaldo, kremami in še čem, pa okraševat, ampak meni to sodi v ta čas.

Do nedelje pa imam v planu naredi še nekaj različnih pralin - čokolada, nugat, marcipan, pisatcije, pinjole itd so že pripravljeni, modelčki tudi.

 

Jaz se pri takih rečeh nikdar ne sprašujem, koliko stanejo in kaj bom dobila v zameno. Kolikor zmorem, toliko si privoščim, a vedno dovolj, da najbližje razveselim. To pa je najbolj pomembno. Pa če je čisto navaden piškot. Mamamia

mamamia

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

19. dec 2007 22:16

No pa sem le utegnila priti nazaj do računalnika. Oba recepta, tako za pomarančne zvezdice kot za zvezdice z marcipanom sta oblikovna priredba receptov, ki sta bila letos med finalisti za naj piškot, ker je tak čas sem namesto srčkov in rožic pač delala zvezdice. Pomarančne zvezdice (srčki) testo: 200g moke, 60g mletih orehov, žlička pecilnega, 15g kakava v prahu, 50g sladkorja, pomarančna lupinica, 1 jajce, 150g masla Zgnetemo testo in ga za eno uro postavimo na hladno. Razvaljamo in izrežemo zvezdice (srčke), ki jih pečemo cca. 10 min na 200 stopinj. nadev:75g bele čokolade, 75g sladke smetane, 75g masla, pomarančna lupinica Smetano segrejemo in v njej raztopimo čokolado, dodamo lupinico in ohladimo. Dodamo maslo in stepamo 2-3 min. polovico ohlajenih piškotov premažemo z nadevom in pokrijemo s preostalimi piškoti. Oblijemo z belo čokolado (400g) in okrasimo z arancini (50g). Zvezdice z marcipanom (rožice) testo: 100ml sladke smetane, 100g masla, 160g ostre moke, 30g kakava v prahu, 2 vanilina Zgnetemo v testo, ki naj na hladnem počiva vsaj 2 uri. Razvaljamo in izrežemo zvezdice. pečemo cca.10min na 180 stopinj. kroglice: 100g mletih lešnikov, žlica ruma, 50g čokolade v prahu, 50g masla, žlica marelične marmelade Vse sestavine zgnetemo in naredimo toliko kroglic kolikor je piškotov, na vsak piškot z malo marelične marmelade prilepimo kroglico. okras: 200g čokoladnega obliva, 200g surovega marcipana vsak piškot oblijemo z glazuro. Na vrh kroglice položimo zvezdico iz marcipana (za izrezovanje uporabimo manjši modelček v obliki zvezdice, kot smo ga uporabili za piškote, v sredino vsake zvezdice izrežemo luknjico. Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti