A bomo letos kaj pekli?

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. dec 2007 21:27

Vandrovka, sama sem se tega bala, ker sem že delala v kovinskih ločenih modelčkih za čokolado in je bil obup, iz teh pa je čokolada kar letela. Gre pa za plastiko v enem kosu, v kateri so ti kalupi žuželk. Stopila sem kuverture z maslom in potem kombinirala, v vsak modelček pa sem dala tudi košček nugata ali marcipana. katka

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

16. dec 2007 21:41

Katka, hvala ti za tako hiter odgovor. Ravno te dni sem pregledovala moje "umetniške" police in potegnila ven kalupe. Res super ideja tole s čokolado. Če bom imela čas, se bom malo poigrala s kombinacijo črno - bele čokolade. Bom poročala kako bi izpadlo Vandrovka

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

17. dec 2007 7:54

V časopisu Finance sem danes prebrala članek oz. intervju z mojstrom Goljatom o načinih peke potic. Poudaril je, da se sedaj uporablja manj jajc in maščobe kot včasih. Posebej pa me je pritegnila izjava, da se po "novem" soli kvas, ki se ga namoči čez noč. S takšnim načinom ostane potica dalj časa sveža in mehka. Iz vašega foruma razberem, da vas je bilo že veliko število udeleženk na njegovem tečaju in da je ena med njimi tudi omenila nov način soljenja testa/ne pa tudi postopka/. Vljudno prosim, če mi lahko opišete postopek. Za božič bi rada spekla potico po tem postopku, da bi ostala dalj časa sveža. Za navodila že vnaprej hvala. larisa1

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

17. dec 2007 9:30

Ovčka, hvala za recept za kapučinove rogljičke. Vsem pa čestite za tako dobro in obilno peko. Jaz šele zbiram recepte, no včeraj sem skupaj dala dva testa za mehke medenjake in čokoladne srčke, pa sestavine sem nasekljala za sadni kruh. Za mano je ena velika peka v novembru za en praznik, pa še veliko dela v službi, ta teden pa moram "zalaufat". zvezdica55

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

17. dec 2007 10:52

gospa katka najlepša hvala. Sem že pogledala in bom vse nasvete tudi upoštevala. Lepe praznike! larisa1

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

17. dec 2007 11:35

Mene pa zanima, kakšne so vaše izkušnje s pripravo testa za potico g. Goljata. Sama nimam veliko izkušenj s peko potic (pekla sem jo samo trikrat, pa ne preveč uspešno), zato me zanima, ali je to testo za potico dobro. Lep pozdrav in prijetno peko. lenčika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. dec 2007 12:09

Lenčika, super je oboje, če delaš s solno-kvasno emulzijo ali pa mrzlo (nočno) potico. katka

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

17. dec 2007 12:24

Pa ni 8 dag kvasa za 1 kg moke preveč? Dosedaj sem vedno dajala manj kvasa. lenčika

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. dec 2007 13:26

Lenčka, drži se točnih navodil in uspeh je zagotovljen. Jaz sem mislila da mojstra že pozna ves širni Svet, pa se očitno motim. Pa ne boste verjele: tudi nekateri lastniki velikih slovenskih pekaren ne vedo za to solno-kvasno emulzijo. Goljat je res zakon!!!!!! lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti