A bomo letos kaj pekli?

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

28. nov 2007 12:53

Nov štedilnik je doma in božična peka se lahko začne.Kot vsako leto bom tudi letos začel z domačim prijateljem, nadaljeval z medenjaki, po miklavžu pa cmarimo vse povprek brez vrstnega reda. ati zlati

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. nov 2007 13:47

ovčka, saj ne rabiš pripraviti toliko peciva. Lani sem napekla 16 vrst peciva, vsakega pride kakšno kilo, na koncu sem ga raztalala, precej pa je ostalo in so ga mogle kokoške pojest. Lahko si narediš eno masleno testo, razdeliš na več delov in narediš iz vsakega drugačne piškote. Iz enega narediš smrekice, ki jih okrasiš s sladkornim ledom in perlicami, iz enega dela linške piškote, ene narediš npr. kot srčke in jih pomočiš v čokolado. Potem narediš še kakšno bajadero ali nušine rezine, ki so dokaj enostavne za pripravo, pa vseeno zelo okusne. Na koncu spečeš pa še kakšno potico, pa imaš že šest različnih vrst domačega peciva, ki bo na krožniku zgledalo mamljivo, porabiš pa le tri dni za peko. Maslene piškote lahko narediš npr. en teden prej, čez nekaj dni nušine rezine, na koncu pa potico. Tako boš lahko prav lepo pocartala tvoje domače, sicer pa če se imate radi in se veselite srečanja in skupaj preživetega časa, potem piškoti sploh niso tako zelo pomembni. vsem želim veliko zadovoljstva pri peki matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. nov 2007 14:22

Ja, itak da mora bit plan, jaz sem samo opravičevala svojo slabo razpoloženje prejšnji teden katka

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

28. nov 2007 14:37

Ta vikend imam namen, da začnem malo pečti. Imate morda kakšno idejo česa naj se lotim? Želim namreč spečti piškote za 40 oseb, počakati bi morali malo manj kot en teden, izdelava bi seveda morala biti precej enostavna, saj nimam veliko časa. Zelo bi bila vesela kakšnega recepta za enostavne piškote, ki vsebujejo le rumenjake, saj bi iz beljakov rada naredila kokosove poljubčke (so res zelo dobri pa še veliko in hitro se jih naredi, vendar imam potem problem kam z rumenjaki .. pa ne bi kakšnih krofov ali pa fancatov =)) hvala za vsako idejo fleur

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

28. nov 2007 14:47

Oh, Matilda, tako se veselim snidenja in nekajdnevnega druženja, da sem že nalila med v majhne kozarčke, jih okrašujem, napekla medenjake, ki bodo čakali.... Vsi, ki pridejo, nimajo časa za peko in vedno sem jim jaz kaj pripravila tudi za domov. Samo, tisto, kar sem prejšnja leta pripravila v enem tednu, bo zdaj trajalo en mesec in tu se ne znajdem. Vaši nasvti mi pridejo prav, ko si poskušam narediti časovni rarpored. Hvala! ovčka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. nov 2007 15:20

Jaz pa niti ne delam plana peke. Niti nimam nekega seznama peciv, ki ne smejo manjkati, ponavadi najdem kaj, kar nisem še pekla v anji, lisi, lani in predlani pa predvsem v novi, kjer je bilo veliko dobrih receptov. Ponavadi v hoferju kupim mandlje, lešnike, marcipan... in potem pečem, kadar sem pač na volji in kar me tisti dan prime. Edino malo pazim, da prej naredim piškote, potem pa praline in podobno. Peke se lotim pa šele po 15. decembru, ker kljub temu, da pri receptih piše, da ostane 6 tednov, nimam dobrega občutka, da dam naprej stare piškote. matilda

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

28. nov 2007 17:46

Jaz sem jih lansko leto pekla cel december, na koncu me je še šefica spucala, da je čas, da prinesem piškote na poizkušnjo. Recepte sem vzemala kar iz revij. Letos pa sem rekla, da jih vzamem kar iz kul, saj sem nekatere že preizkusila in so odlični.Me je pa že šefica izpraševala, kaj je z njimi, vendar bodo malo še počakali, ker gre drugi teden hči na operacijo in ne bo časa. Ko pride domov pa dajmo ga, pa kar bo, bo. Se že veselim. lili_stef

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

28. nov 2007 18:53

Fleur, jaz sem ravno za vikend spekla smetanove piškote (recept je v bazi), ker so mi od neke druge peke ostali rumenjaki. rdecapesa

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

28. nov 2007 21:16

Ta vikend sem pekla piškote po receptu iz letošnje božične anje in moram reči , da so mi super uspeli in tudi izgledajo dobro. No, zamesiš testo , izrežeš kroge, nato oblikuješ škrnicel, sem imela kar nekaj problemov, da sem pogruntala način, in potem napolniš s stepenimi beljaki, katerim primešaš mlete orehe in malo sladkorja. andreja č.

Yolanda  

član od: 24.2.2006

sporočila: 14

28. nov 2007 22:20

V ponedeljek me čaka strokovni izpit iz upravnega postopka, potem pa bom pekla, pekla, pekla - cel mesec, same dobre preizkušene recepte iz Kulinarike. Seznam si napravim že po končani peki, na začetku seznama so tisti, ki jih po peki najprej zmanjka, vedno pa dodam še nekaj novih. Yolanda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti