A bomo letos kaj pekli?

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

10. nov 2007 15:03

ElaS, jaz zadnja leta kar vsako leto delam medene hiške. Lepila sem jih z beljakovim ledom, belo čokolado in karameliziranim sladkorjem. Najboljše mi je osnovo zlepit z kar. sladkorjem, okraske pa z belo čokolado. Pri beljakovem ledu se okraski tako trdo primejo na osnovo, da jih ni možno trgati. Čar tega pa je, da si vsak vzame nekaj dol, ko gre mimo. Naredim jo za božič, za novo leto je ni več nikjer. Pozdravček! P.s. Pri karameli obvezno delam z rokavicami, kajti prvič sem se kar lepo opekla. regina

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

10. nov 2007 15:04

Ej, Val da bi ti prej povedla kam greš bi se pri dvorški dobile vida u.

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

25. nov 2007 16:43

kmalu se pričenja peka. trenutno delam načrt za medeno hiško. tamalemu sem jo že obljubila zdaj pa jo morem še narediti. zanima me če ima katera kakšne mere. sem si delala šablono po enem receptu ki sem ga našla na netu pa je prišel bolj šotor ven kot pa hiša. zanima me tudi kako prilagodite količino testa oziroma koliko testa bi potrebovala za hiško? ne mislim delat tiste male, kar hiško bi naredila :) nektarina

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

25. nov 2007 16:52

Pozdravček vsem! Letos si želim jelko okrasiti čimbolj naravno. Zato bi ob suhih jabolkih, mandarinah idr. dodala še kekse za na drevešček. Imate kak dober recept, po katerem bi keksi ostali čimdlje sveži? Hvala! Cmoka! Tamči

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

25. nov 2007 17:10

Pozdravljene! Jaz sem si že naredila plan... Tudi prvi priškotki so že končani. Nosil ji bo miklavž Plan pa je takšen: - linški - kokosovi poljubčki - brizgane školjkice (ti so že končani) Sledijo pa še: - grške zvezdice - čokoladne zvezdice - zimska kolesa - čokoladni hlebčki - kokosovi rogljički - huzarski krapki - črno belo pecivo - čokoladni poljubčki - lešnikove tortelete - dvojni poljubčki - farške kapice - cimetove zvezdice Upam, da mi bo uspelo Slikice bim dodala v svoj album.... lp E.

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

25. nov 2007 18:09

Jaz bom letos poskusila same nove recepte. Sem kupila reviji Lisa čarovnija okusa in Lisa božična kuhinja. Tam notri je zame veliko novih receptov in ker zelo rada pečem, jih bo večina pristala na mojem seznamu. Razmišljam samo še o kosilu za Božič, pa nikakor nimam idej. LP mina20

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

25. nov 2007 18:20

oo kako ste že pridne:) jaz začnem šele nekje sredi decembra.. prosila bi, če bi bila katera tako prijazna in mi dala recept od cimetovih piškotov/zvezdic.. ni važno kaj je, samo da je cimet:) iversonka

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

25. nov 2007 18:35

Letos se bom prvič lotila peke breskev. Pa bi bila vesela, če bi mi lahko katera priporočila kakšen preizkušen recept. Sem gledala že pri sladicah in je kar okrog deset receptov zanje, vendar bi rada enega tapravega. Hvala!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti