Proti kadilski zakon

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

4. nov 2007 23:12

Sem nekadilka, a se močno strinjam s Issi v vseh točkah. Veliko lokalov je vložilo veliko denarja za prenovo za ločene prostore kadilci- nekadilci, zdaj pa tole. Pa naj povem, da so prostori za nekadilce v glavnem samevali. Tatjana

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

4. nov 2007 23:13

Pri nas se (še) ne štempljajo, ko gredo ven kaditi... Morda se bodo začeli delodajalci spraševati, zakaj bi plačevali čas kajenja kot delo?! Vedno me je zanimalo, koliko je delavec, ki konstantno kadi, učinkovit. lipa

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

4. nov 2007 23:14

DanaS je napisal/a:
"Kje za vraga ste zdaj vsi nekadilci, ki se tako radi oglašate na vseh mogočih forumih na temo tega zakona???" - poleti smo tudi mi zunaj; normalno, ker imamo po navadi ljudje radi svež zrak. In ne maramo zatohlega zraka, ki bi ga lahko rezal ter smrdečih cunj - pozimi. Dana
Ja, ampak več kot le enkrat ali dvakrat sem bila priča temu pojavu pozno zvečer, ko je padal dež (enkrat celo toča), ko pogoji niso bili ravno naklonjeni "uživanju v svežem zraku". Ok, da dopolnim svoje mnenje: s starim zakonom o ločenih prostorih za kadilce in nekadilce ni bilo nič narobe, le izvajal se ni. Tako kot se novi ne. Kje pa so vsi inšpertorji ki bi nadzorovali izvajanje zakona? Že za nadzor nad izvajanjem starega zakona jih ni bilo nikjer. Zato pa je kot je. Hrup okoli sprejetje novega zakona, potem pa nikjer nič... In zato se je dogajalo, da so bili prostori za kadilce in nekadilce ločeni le z nekimi "provizoriš" stenami. Issi Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 04. nov 2007 23:18:22 Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 04. nov 2007 23:23:48

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

4. nov 2007 23:22

Tatjana je napisal/a:
Veliko lokalov je vložilo veliko denarja za prenovo za ločene prostore kadilci- nekadilci, zdaj pa tole. Pa naj povem, da so prostori za nekadilce v glavnem samevali.
Brez zamere, ampak pri nas v Domžalah ni bilo enega samega lokala, kjer je bilo veliko denarja vloženega v prenovo za ločene prostore. Tudi v Ljubljani ne poznam nobenega s prav konkretno ločenimi prostori. Ali so lokali, ki so povsem nekadilski (slaščičarne) ali pa so nekje tam v kotu za kako špansko steno (ki ravno tako prepušča dim!) tri mize za nekadilce. Pri svojih letih se s prijatelji dosti dobivamo zunaj in dejansko imamo v družbi samo dve, ki kadita. Če se je le dalo, sta se že prej prilagodili nam.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

4. nov 2007 23:36

Skorajda se kot nekadilka počutim dolžno, da grem kdaj v nezakajen lokal na kavico, pa če je še tako oderuško zaračunana...  Tudi meni se zdi, da niso vlagali kaj dosti sredstev za prenovo lokalov, saj je bilo vedno skoraj nemogoče dobiti tak prostor, da se ti ne bi valil dim pod nos. In če je kdo z užitkom prižgal  v nekadilskem prostoru, mu je natakar prinesel pepelnik... Ubogi gostinci, ki jim bo propadel posel zaradi protikadilskega zakona...  Kaj pa takrat, ko propade firma zaradi drugih zakonov, izgube  tržišča, spremenjenih gospodarskih razmer? Takrat pa nihče ne razmišlja, da bi npr. sprejeli zakon, da mora vsaka Slovenka kupiti en par Pekovih čevljev na leto?

Nihče nima pravice zastrupljat svoje okolice, s svojim zdravjem pa lahko počne kar hoče.

Nasja

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

4. nov 2007 23:45

Sasenka je napisal/a:
Tudi v Ljubljani ne poznam nobenega s prav konkretno ločenimi prostori.
Povodni mož nasproti Kliničnega petkica

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

5. nov 2007 1:34

Sem nekadilka in mi je prav fino, ko zlivate svoj žolč na uboge kadilce. Vprašajte se kako bi vam bilo, če bi vam prepovedali piti ali jesti vašo najljubšo pijačo ali hrano. Pa saj vem kakšen bo odgovor "slab zrak..." , ampak ne vsak izgovor je dober samo, da lahko pljuvam po sosedu.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. nov 2007 6:04

.............pa še eno vprašanje: a je res, da se sedaj po diskotekah širi neprijeten vonj po švicu? ežoj

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

5. nov 2007 6:55

Em, najljubša hrana in pijača pa UPAM da nista primerljivi s škodljivo razvado, kakršno je kajenje. Brez hrane in pijače pač ne gre, medtem ko je kajenje odločitev vsakega posameznika. Dana

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

5. nov 2007 7:01

Sem nekadilka že kar nekaj časa, a sedanjega zakona ne podpiram. Ko so ga uvedli, so nekadilci trdili, da bodo lahko končno popili kavico in pijačo, ne da bi smrdeli po cigaretnem dimu. Dragi nekadilci, kje ste zdaj, ko lokali samevajo????????? Sicer pa, spravili so se na cigarete. Kaj pa alkohol???? Pa velikokrat povzroči več gorja, kot cigarete. Odgovorni pravijo, da kadilec zastruplja še druge, alkoholik pa samo sebe. Mar res? Kaj pa razbite družine, pretepeni in maltretirani otroci in še bi lahko naštevali. To je moje mnenje. jana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti