Bobiči...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. nov 2010 15:29

V kotlu pri kuhinji, anamarija 1!

lp

cervus

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. nov 2010 15:34

elaphus je napisal/a:

V kotlu pri kuhinji, anamarija 1!

lp

Aha, zdaj pa mi je jasno zakaj ste bili vsi tam dol...

Nikoli ne reci nikoli

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. nov 2010 16:36

Meni se zdi pa prav, da se razjasni. Tudi nola je lepo opisala te bobiće. Zakaj bi vztrjali pri enolončnici, če je bobić. Saj ni tako hudo! Smo rekli, da je slovenščina zelo zanimiv in raznolik jezik.

naor

neznan uporabnik

26. nov 2010 16:57

Hja, tole gre pa zdaj takole:

Ker orto recepta za bobiče ne poznam, delam koruzno mineštro, takšno, kakršno sem kot otrok jedla pri moji primorski teti. Ta je imela z njo cele ceremonije. Pršutova kost nujno, svež paradižnik nujno, veliko, veliko zelene (listja) nujno, svež fižol v zrnju nujno, nlečna koruza (sveža) nujno.

Nobene kolerabe, pora, brokolija.....

Nekaj (malo) ješprenja, krompirja, korenčka, čebule, česna, malo peteršilja..

 

To, čemur danes marsikje rečejo bobiči, da je le ena konzerva koruze v jed fliknjena, mi ne deluje ravno kot bobiči. Zato rečem temu mineštra.

Zanimiva je varijanta z zdrobljeno koruzo, kot je opisala Nola. Poskusim naslednje leto.

 

No, in kakšen je potemtakem pravi recept za bobiće?

Kaj absolutno ne sodi notri in čemu se absolutno ne smemo odpovedati, če hočemo govoriti o bobičih?

 

 

Moja sestrična, ki je od otroštva živela v tujini in nekako bratstva in jedinstva ni doživela v polni meri, je mojemu pasulju rekla fižolova juha, bohpomagi

 

Ker smo že ravno v bližini morja, bi na tem mestu vprašala, kaj so to morski sadeži?  Ker pojma nimam, kje naj bi rasli

 

 

 

japaja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

26. nov 2010 17:04

Mineštro smo posvojili, hvala bogu. Prav pa je, da se vse lepo poimenuje, tako je manj kaosa in če mi nekdo reče, da je jedel bobiće ali jih v gostilni naročim, mi je všeč, da vem, o čem je govora. Tudi zrezek mi bolj malo pove, če pa rečeš dunajski, mi je razumljivo. Nekaj pošte manjka, tako da ne razumem vsega , oziroma,lahko sekam mimo, naj mi bo oprpščeno, saj snega še vedno nimamo...

lp

mzm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. nov 2010 17:05

Morski sadeži ili ti "plodovi mora", a ne rastu na drvetu ...

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

26. nov 2010 17:11

Mišzmoke, ekola, tudi mineštra je v končni fazi juha

japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. nov 2010 17:14

Japaja, si v redu razložila! In skozi debato tudi mi, ki smo prebivalci osrednje Slovenije s koreninami na JV Slovenije vemo, kaj so bobići. Kajti jaz sem pri stari mami na počitnicah najraje jedla zmečkan krompir in gurke v zosu, pa bob s krompirjem, pa zaroštan fižol, pa sirove štruklje, itd.Nikdar nisem slišala za mineštrce kot rečejo Primorci, pa frtalje in bog ve kaj še.

naor

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

26. nov 2010 17:31

Se mi zdi, da bi blo dobro Kuhala še enkrat počasi prebrat. Če prav razumem, on kot prvo protestira zaradi mineštre z bobiči, ker so že bobiči ime za tako mineštro in ne za kakršnokoli koruzo. Torej je to tako nesmiselno kot recimo: pašta makaroni s špageti testeninami.

Sergej

neznan uporabnik

26. nov 2010 17:47

Prav, Sergej, ti skuhi pašta makarone, jst bom pa fižolov pasulj

 

Mi je pa všeč, da se nismo skregal (vsaj do sedaj še ne)

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti