Dvotedenska dieta-nujno; imam voljo

neznan uporabnik

6. sep 2002 22:14

Živio ! VODA , VODA , VODA !!! Zelo pomembna za delovanje organizma ,... Zelo pomembna pri shujševalnih dijetah oz. pri " kurjenju " odvečnih maščob ! Spiti 2 litra vode na dan sploh ni tako težko ! Prvi pogoj pa je , da je voda čista in dobrega okusa !!! Voda je brez okusa ??? Še kako se vode razlikujejo med seboj in imajo OKUS . Barbara , ne vem če piješ vodo iz pipe ali ustekleničeno . Če ne moreš piti vode iz pipe se sploh ne čudim , prej bi jo bilo potrebno obdelati z ustreznim filtracijskim sistemom . Predno vodo zaužijemo jo je potrebno seveda ohladiti na primerno temperaturo , takšno vodo sploh ni težko popiti , ker je DOBREGA OKUSA ! Seveda , če razdelimo dva litra vode po dva dcl čez cel dan to res ni nič . Pri vseh naštetih dijetah , manjka še kakšna ura aerobne vaje na dan v fitnesu , naravi ,...Potem z lahkoto popijemo najpomemnejšo tekočino na tej zemlji !!! Hakim

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

14. sep 2002 11:03

Barbari! Namesto vode jej "mokro" hrano-čim več lubenic, melon, buč, kumaric... Bistvo je, da telo dobi toliko tekočine, da se lahko notranje opere. Posveti se sebi in svojim željam. Če si izgubila naravni nagon po pitju, se ga da pridobiti. Večkrat na dan se vprašaj, če si žejna in temeljito "prisluhni" telesu. Pomaga tudi-glede na to, da ne maraš nesladkanih pijač, da le-te sladkaš z medom. Krasen je okus blagega zelenega čaja (lističe samo preliješ z vročo vodo-ne vrelo! in takoj precediš), ki je sladkan z malo medu! Poskusi. Sicer pa hitre diete ne prinašajo trajnih rezultatov. Zato je potrebno resnično spremeniti svoje prehranjevalne navade. Odlične in trajne uspehe daje ločevalno prehranjevanje, torej ločevanje koncentriranih živil med seboj. NIKOLI je ješ skupaj mesa (ribe, mleka, sira, jajc...) in krompirja (testenin, riža, kruha...). Zajtrk naj bo vedno sadni, začneš ga pa s kozarcem vode ali kake druge pijače (krasen je sveže stisnjen sadni sok), med obroki pa naj mineta vsaj dve uri. Piješ vedno 10 minut pred jedjo, nikoli po jedi. Omejitev pri hrani ni-uporabljaš lahko vse vrste živil, le da ločeno. Meso in druge beljakovine kombiniraj z zelenjavo, tudi ogljikovi hidrati se ujemajo z njo. Uporabljaš lahko maščobo, ki naj bo čim manj predelana. Torej, maslo, slanino, zaseko, olje-olivno in bučno, izogibaj se margarini in masti (toplotna predobdelava!), čim več naj bo surove hrane. Grizljaj lešnike, orehe, mandlje, sončnična in lanena semena...,ki so izjemno zdravi in zelo hitro nasitijo (spadajo k sadju, vendar jih lahko ješ ves dan). Slabši so arašidi, sploh slani. Na mizi naj bo čim več rib, najboljša je plava riba: tuna, skuše, srdele, losos, ki jih pripravi na olivnem olju ali pa poširane! Pa školjke, lignji, raki, alge..., skratka, vse, kar daje morje. Še opozorilo: izogibaj se kisu v hrani. Lahko ga piješ kot pijačo, solato pa pripravljaš brez njega (polivka: kisla smetana, sol, bučno olje, veliko česna, malo vode). Marjana

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

7. okt 2002 22:56

Pri 90 dnevni dieti sem opazila kruh in celo kruh in meso skupaj. Pa za večerjo torto in čokolado???? Kaj menite o tem???

petrusa  

član od: 8.10.2002

sporočila: 4

8. okt 2002 8:52

TIUBI! Problem pri večini diet je, da je strogo prepovedano uživanje vsakega sladkorja in kruha. 90 dnevna dieta je sestavljena iz različnih jedilnikov. Tudi jaz sem bila izredno skeptična glede jedilnika v 3. dnevu (za kosilo testenine, za večerjo čokolada in sladica). Iz izkušenj ti povem, da se ti zelo prileže sladkor pred sadnim dnem, tako psihično kot fizično (sladkor veže blato). Sama sem si dieto prilagodila tako, da v dveh dneh (1. in 2. dan, kosilo in večerja) pojem vse skupaj 25 dag polnozrnatega kruha, 3. dan pa 4 piškote Snap Jack (ovseni piškoti) in banano. Jedilne čokolade pojem le 2 koščka. V 20. dneh sem shujšala 7 kg in se počutim odlično. Sporočilo je spremenil(a) petrusa dne 08. okt 2002 08:54:35

larisapo  

član od: 1.12.2002

sporočila: 19

5. dec 2002 22:19

Preizkusila sem že mnogo diet, od 90 dnevne, do diete Kliničnega centra, do tiste kjer se postiš..., vendar moram reči, da je zame bila najbolj učinkovita in tudi takšna, kjer nisem bila pretirano lačna prav dieta Kliničnega centra, saj sem kar lepo shujšala. Seveda pa bi rada omenila kot že mnogi pred menoj, da je potrebno zelo veliko nesladkane tekočine (npr. zeleni čaj, voda, nesladkani sokovi), saj ti le-ti res do dobra očistijo telo in tudi sit si do neke mere in s tem lažje zdržiš do naslednega obroka. Pri vsem tem pa je zelo pomembna tudi telesna aktivnost. Torej gibanje vsak dan najmanj pol urce (lahkoten tek, aerobika, obvezno pa tudi trebušne). Če se bomo po dieti še naprej aktivno ukvarjale s športom je uspeh zagotovljem, imele bomo lepo postavo in še dobro se bomo počutile. Torej veliko uspeha pri dieti in gibanju. Lari Sporočilo je spremenil(a) larisapo dne 05. dec 2002 22:22:07

bajamk  

član od: 11.1.2003

sporočila: 3

11. jan 2003 23:46

Zanima me če pri 14-dnevni dieti (zgoraj navedeni) lahko pijem čaj nemesto kave vsako jutro! Ali ima kava poseben učinek pri dieti? Kaj je to navadna kava ali je proja? Hvala lepa! Sporočilo je spremenil(a) bajamk dne 11. jan 2003 23:47:52

larisapo  

član od: 1.12.2002

sporočila: 19

13. jan 2003 7:09

Jaz sem pri štirinajst dnevni dieti pila kar navadno kavo, seveda grenko in berz mleka in še to samo zaradi razvade, saj bi me drugače neznansko bolela glava. Mislim pa, da ni nič narobe če popijete čaj, seveda brez sladkorja, lahko z malo limone. Tudi sama bi rada pričela z eno od čistilnih diet, pa nikakor ne najdem volje. Zato upam, da bo vam uspelo in vam želim veliko volje. Če boste pričeli hujšati me zanima povratna informacija. Veliko uspeha in lep pozdrav. Lari Sporočilo je spremenil(a) larisapo dne 13. jan 2003 07:10:31

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. jan 2003 7:42

Naj še jaz pristavim svoj lonček-beri izkušnjo. Čez praznike se je tudi meni malce nabralo preveč. Za cilj sem si postavila 3 kg, ker sicer nisem ravno predebela. Sem se pa takole lotila: Zjutrja oz. dopoldan pojem pomarančo, ob 10.30 imam malico (služba) in jem topel obrok karkoli pač imajo-normalno, le da spustim sladico. Popoldan pa pojem jogurt in pa en obrok enemona. Po 18. uri nič ne jem. Vmes spijem ogromno vode-zlasti v službi cca 2-3 litre. Pijem sladkan čaj ali pa z natreenom-kakor nanese. Prve tri dni mi je "manjkala" večerja, zdaj pa nič več. Če si ravno poželim kaj sladkega tudi pojem, saj ni dobro preveč tlačiti teh želja, ker potem, po koncu diete kar planejo na dan. Počutim se res dobro in izgubila sem dober kg ( v dobrem tednu) kar je čisto dovolj. Sem pa zadnjič brala, da pri hujšanju tudi zelo pomaga zeleni kozarec( revija Zdravje) ena je opisala svojo pozitivno izkušnjo. Jaz si ga zaenkrat še ne bom kupila-morda kasneje.

bajamk  

član od: 11.1.2003

sporočila: 3

13. jan 2003 20:15

Hvala za želje. Moram ti povedat da sem pred tem probala dieto z zeljnato juho in nism da zdržala, zato sem začela z to 14-dnevno dieto in za začetek mi gre dobro. Vem kdaj moram jest in kaj, zato niti ne razmišljam oo hrani kot sm prej saj sem se vedno zatekla k sladicam. Mogoče ni ta pravi čas da začneš z dieto, al pa se preobremenjuješ s tem. Mogoče pa ti dieta sploh ni potrebna. Jej pač kot piše in med obroki pa pozabi na hrano. Najdi si nekaj za zabavo da ti mine cajt, saj verjamem da maš verjetno tudi kake obveznosi! Pa še to, zanima me koliko kg si shujšala v kolikem času? Želim vso srečo tebi in vsem ki se boste lotili diete. Rezultati pa še pridejo.... upam!

larisapo  

član od: 1.12.2002

sporočila: 19

14. jan 2003 18:01

Jaz sem se stroge diete držala celih štirinajst dni in še tudi naprej sem pazila pri kombinaciji hrane (zjutraj mala žemljica, za kosilo meso in zelenjava ter solata ali riž in testenine brez polivke in solata, zvečer pa mogoče kakšno solatko ali jogurt, včasih pa tudi nič). Med obroki, če sem bila lačna pa sem pojedla kakšno sadje, moram pa povedati, da sem se razen zajtrka popolnoma odpovedala kruhu. Zraven sem popila veliko tekočine in se ukvarjala z aerobiko in tekom. V dobrem mesecu sem shujšala za 8 kg (iz 65 na 57 kg, sčasoma pa tudi na 56 kg) tako, da moram reči, da sem bila zadovoljna. Tudi z zeljno juho sem že imela prečiščevanje in moram reči, da mi je tri dni kar pasala, tako da sem si dodobra prečistila telo. Če mi je dieta potrebna? No ja, po kg mogoče ne, ali pa kakšen kilogramček. Glede na vse praznične pregrehe, ponočevanja in zaužite prepovedane tekočine bi pa popraznično čiščenje kar prav prišlo. Toda ta teden že ne, ker me nekaj daje prehlad, kar pomeni da mi tudi športne aktivnosti odpadejo. Kaj pa ti se ukvarjaš poleg diete s kakšnim športom? Verjmi, da neverjetno vpliva proti lakoti, saj ti pred in po športu ne paše jesti in še vidno bolj hujšaš. In tudi, če se športom redno ukvarjaš, se zjutraj vstaneš z neverjetno lahkoto in tudi neznasko lačen nisi kot pa bi bil, če bi se zvečer nabasal s kruhom in salamo. L.P. Larisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti