Silikonski pekači in istočasno pozdrav ter pohvala vsem

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

8. nov 2007 20:40

Prezadovoljna sem s silikonsko podlago za testo. Peki papirja sploh ne uporabljam več, pa še kruh pečem samo na tej podlagi in je super. Priporočam vsem, ki še imate pomisleke. Očisti se pa lahko ta reč kar pod tekočo vodo, saj se nič ne prime gor, da bi bilo treba drgnit. V naslednjih dneh pa sprobam še pekač za marmorni kolač in za muffine. seherezada

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

20. nov 2007 21:22

Živ, jaz pa nimam te sreče, da se ne bi nič prijelo na silikonski pekač. Imam silikonski pekač za mafine, pa gredo mafini precej težko ven in še testo se prime na pekač, da ga kje potem treba drgnit. Zato ga vedno pred peko namažem z oljem ali pa uporabim papirčke za peko. Ampak po vsem tukaj prebranem se sprašujem, če ni mogoče ta pekač slabe kvalitete? Ali kaj delam narobe? LP, Pija. Pingvin

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. nov 2007 21:46

Pingvin, tudi jaz nisem zadovoljna, imam takega v obliki srca. Zmeraj se prime, pa še rjav od čokoladnega testa je postal in se je notri zažrlo in ne gre ven. Izgleda skrajno neokusno. Pa tudi silikonska podloga za valjanje...Vse se gor "spaca" in se potem tudi pod vodo delajo tisti zoprni svaljki vode in moke...brrrr. In definitivno se gor prime, in moram drgnit, seherezada :( ne vem, kaj imam jaz to... katka

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

21. nov 2007 18:37

Pingvin in Katka lopatka, a vidve pomivata modelčke v pomivalcu? Jaz sem to naredila samo enkrat, pa sem hitro ugotovila, da jih preveč "temeljito" opere. Zato sem jih pred naslednjo peko ponovno malo naoljila, zdaj pa to ni več potrebno, jih ročno pomijem in se mi ne prijemlje. LP, rdecapesa

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

21. nov 2007 18:53

Živ, katka lopatka, sem kar vesela, da je še ena taka duša, ki ji silikonski pekači "ne sedejo". Vsi jih tako zelo hvalijo, da sem prepričana, da nekaj delam narobe, ali pa da so zelo slabe kvalitete. Rdecapesa pekačev nikoli ne pomivam v pomivalnem stroju, tako da to ne more biti razlog. LP, Pija. Pingvin

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. nov 2007 21:16

Katere pekače pa imete? Jaz imam nekaj tudi poceni variant pa gredo stvari lepo ven. Razen če spečem kaj preveč "puhastega". Po mojih izkušnjah je najboljše testo za silikonske pekače umešano, torej tisto, ki vsebuje maslo ali margarino. Pa seveda kvašeno. Pri biskvitnem je velikokrat problem, tako da "za ziher" spečem v silikonu vedno nekaj z umešanim. Čokolada se pa velikokrat zapeče gor, ampak samo na kaki lisi. Malo me moti, ne pa preveč. Atina

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

21. nov 2007 22:02

Katka lopatka, jaz imam pekače iz Lidla, kupljene v akciji, podlogo za testo skoraj vsak dan uporabljam, sperem jo pa kar pod tekočo vodo, pa niti ne po vsaki peki, ker se resnično nič ne prime gor. Ko jo sušim, jo zvijem med servieto kot rulado, nič je ne brišem. Je pa nekaj, mogoče je to vzrok ... ko sem jo prvič uporabila, sem jo pozabila namazati z oljem ... mogoče je pa olje krivec, da se ti gor prime. Nisem pa še sprobala modelčkov za muffine, da vidim, kako se obnašajo pri in po peki. Me zanima, ali je treba dati v te modelčke tudi papirnate košarice ali pa morda za silikonske to ne velja? seherezada

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. nov 2007 23:44

ja - z oljem prvič nisem premazala... katka

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

22. nov 2007 8:16

V silikonske pekače za muffine nikoli ne dajem papirnatih košaric. rdecapesa

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

25. nov 2007 1:57

rdecapesa je napisal/a:
V silikonske pekače za muffine nikoli ne dajem papirnatih košaric. rdecapesa
Hvala. Včeraj sem sprobala silikonski pekač za marmorni kolač. Super zadeva. Par minut sem pustila ohlajat in res pade potem testo kar samo ven. seherezada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti