Trgovke v delikatesi

tema je zaklenjena

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. okt 2007 21:41

Vsaka salama ima 2 strani, kot tale tema. Mi lahko rečemo kakšno na račun prodajalk, prodajalke kakšno na račun strank. Mislim, da vsi rabimo samo malo potrplenja več in samo malo sekirancije manj, pa bo. Jaz tudi delam z ljudmi, pa so eni izredno prijazni, eni pa za nikamor. Pač, to je moja služba. Jelenckova

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

22. okt 2007 21:44

Prebiram tele poste in se delome strinjam z vsemi. Ja Rimljanka tudi kupci imajo oz. imamo napake. Veste kaj pa mene najbolj moti.. kruh!!!! Ko rečem pol hlebca ga mi trgovka pač odreže " od oka". In včasih dobiš od kilogramskega hleba 42 dag , včasih pa 57dag. In to me tako moti , da sem pričela kupovat cel hlebec in ga dajem v skrinjo. Ker kruh je ratal pošteno drag in ga hočem plačat točno toliko kot ga dobim. Ko sem poslovodjo vprašala, če bi lahko kruh tehtali, tako kot ga tehtajo še v manjših poslovalnicah ,najboljšega soseda, mi je odgovoril, da ne , ker to ni praksa . HALOOOO Ob vsej mogoči konkurenci bodo morali še vse kaj drugega narediti kar jim ni praksa. Uh,kar odleglo mi je, ko sem malo potarnala. Kaj pravite vi ? Sem zatežena ? Lepo pa radi se imejte ursa40

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. okt 2007 21:47

Križanka22,

prisrane so, to je to. To nam je prinesel kapitalizem, gremo se gospode, tist, ki dela ni nič vreden, in to mu je treba tudi povedat. Po nekaj korakih to pripelje do umora pred diskoteko, naslednja stipnja bo, da bo mladina začela nabavljat orožje, in oborožena hodit v diskoteke, zadovoljni bomo takrat, ko bo osem letnik ustrelil nekaj sošolcev. Nekateri bodo vzdihovali: sedaj jo imamo, demokracijo, namreč. Eto kam pripelje vaš odno do rezanja salame in higijene v delikatesah.

Rimljanka,

glede tistega otročka v nakupovalnem vozičku: čevljčki so čisti, pol pa v voziček, pol mal hodi in pohodi kakšen pljunek, pol pohodi kakšen kakec ( seveda golobji ). Pa ne vse nujno v tem vrstnem redu.

A ja, glede tiste higijene v prejšnjem tisočletju: po moje nimaš prav, nekaj me namreč prebada v križu, ziher je posledica kakšne vpojedene salame v prejšnjem tisočletju. 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. okt 2007 21:54

ežoj  he he he rimljanka

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

22. okt 2007 22:04

Najprej se podpisem pod Issi. Potem pa vas, drage pedantne dama se vprasam, ko greste v hotel in zjutraj dobite samopostrezni zajtrk, a jest samo jogurte, pasteteke, marmelade, med..in vse ostalo kar je pakirano , al poiskusite se kaj drugega? Npr. narezano salamo in sir, ki gre cez bogve kaksno salamoreznico in roke ljudi, ki to tam pripravljajo? Pa mi tega zal ne vidimo!!!! Od ostanka mortadele al pa zelenjave na poli salami pa tud se nisem slisala, da bi kdo umrl. Pa nisem trgovka, ampak jih spostujem, tako kot spostujem vsak drug poklic. vida70

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. okt 2007 22:07

Mene  dosti bolj kot ostanek ene salame na drugi moti, ko kupci brez rokavic prebirajo tudi tisto sadje, katerega naj bi jedli neolupljenega. Glede na to, da komaj kakšnega kupca zasledim, da bi si pred prebiranjem jabolk nataknil rokavice, grem stavit, da jih tudi večina  tistih ne, ki so občutljivi na higieno pri delikatesi. Še zdaleč ne paničim, kar se tiče higiene, do sadja, ki ga je imelo pred mano v rokah enih 10 ljudi, med katerimi jih je bilo gotovo nekaj, ki se z vodo bolj poredko srečajo, imam pa le malce manj apetita.

Cila

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

22. okt 2007 22:58

Jaz sem pa do sedaj mislila, da je treba sadje, ki se ne lupi, pred zaužitjem oprati... Veš Cila, tudi sadje raste na drevesu, nanj pada bolj ali manj čisti dež, mogoče celo pade na tla. In nekdo gaobira in pobira, pa zlaga v gajbice, pa tudi transportira se. Se ti zdi, da si ljudje pri obiranju sadja in zelenjave vseskozi umivajo roke in se dosledno upoštevajo vsi higienski predpisi? Issi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. okt 2007 0:03

Ja,Issi, če nekdo prime sadje ob pobiranju, sortiranju v gajbice, tehtanju na tržnici  in podobno, dela tačas večinoma samo s sadjem. Kdor pa pride ponj v trgovino, je vmes lahko počel bogve kaj. In če je takih deset, je to čisto nekaj drugega. Dež in prah se mimogrede spereta, množica umazanih in mastnih  prstnih odtisov je pa nekaj drugega. Tisto, da ga na hitro oplakneš ne pomeni dosti, ščetkam kot kirurg roke pred operacijo ga pa res ne.

Zakaj za božjo voljo je pa potem pri sadju vedno napis: ne otipavajte sadja? Če drugega ne , je otipavanje sadja, ki ga ne kupiš, nevljudno.

Cila

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

23. okt 2007 6:43

Se strinjam s teboj Escada, včasih smo preveč malenkostni in takšna jeza samo krajša naše dobro počutje in zdravje. S kakšnimi stvarmi se ubadate, groza, higiena že, ampak druge pripombe......... mišika

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

23. okt 2007 7:49

Oh Cila, lahko bi te spomnila recimo na to, da morajo tudi pobiralci sadja kdaj pa kdaj na kakšno fiziološko potrebo. In verjetno v velikih sadovnjakih in plantažah nimajo ravno za vsakim drevesom wc-ja in umivalnika, kako te potrebe mimogrede opravijo moški, pa vemo. Skoraj prepričana sem torej, da imajo ti ljudje -v nasprotju s tvojim prepričanjem- še kaj drugega v rokah, ne le sadje... Ah, brez veze! Za moje pojme ste -nekatere- paranoične. Ve pa - kakor vam paše. Meni se ne da več. Najbolj zanimivo pa je, da so običajno najbolj "aklih" ljudje, doma na samem, vse prej kot "aklih"... Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti