Migrena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. jun 2013 20:12

Ja, seveda, zarad tabletk je lahko migrena. Ampak ponavadi je tako, da je v začetku jemanja zelo hudo, potem se pa nekoliko umiri. Če pa prva tri leta jemanja tabletk nisi imela napadov migrene, je vzrok verjetno kje drugje. Seveda, če nisi po treh letih tabletk zamenjala.

lp

cervus

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

5. jun 2013 20:30

Vzrok migren je sigurno lahko v kontracepcijskih tabletkah. Tudi sama sem se dolgo spopadala s to težavo, vendar je bilo pri meni tako, da ko sem začela uporabljati kontracepcijo je bilo na začetko boljše, čez nekaj časa pa se je stanje spet poslabšalo. Sem pa preizkusila različne vrste kontracepcije (hormonske) pa je bilo vedno isto. Zdaj kontracepcije trenutno sploh ne uporabljam ter že kakšno leto obiskujem homeopata in sem kot prerojena. Resnično priporočam, saj meni osebno niso pomagale nobene tablete pri migreni, preizkusila sem jih veliko, na koncu sem imela zaradi tega že težave z želodcem, zdaj pa je ok. Saj nebi verjela, če nebi poizkusila, sem bila na začetku kar skeptična. Ampak pomaga.

ursulinka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jun 2013 20:40

ursulinka je napisal/a:

. Zdaj kontracepcije trenutno sploh ne uporabljam ter že kakšno leto obiskujem homeopata in sem kot prerojena.



ursulinka

 

Tole se bere kot da homeopat poskrbi za vse....

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. jun 2013 20:52

No saj mogočeje je pa že noseča, migrena večkrat v nosečnosti tudi poneha.

(tole zdaj je bila čista zloba, se razume, pa v to sploh ne mislim vpletati homeopata).

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. jun 2013 20:54

Vendelina jr. je napisal/a:

ursulinka je napisal/a:

. Zdaj kontracepcije trenutno sploh ne uporabljam ter že kakšno leto obiskujem homeopata in sem kot prerojena.



ursulinka

 

Tole se bere kot da homeopat poskrbi za vse....



Vendelina jr.

 

Ja, super ta homeopat nič čudnega da ni več migren ...

mamamia

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

5. jun 2013 22:39

Hahaha Vidim da sem se malo nerodno izrazila. Kontracepcijo še vedno uporabljam, vendar ne hormonske, tako da noseča nisem (vsaj ne da bi vedela ). Homeopat pa poskrbi izključno za homeopatska zdravila, za moje dobro počutje na splošno pa poskrbiva jaz in moj dragi. V glavnem, moj namen je bil omeniti še eno izmed rešitev za migrenske glavobole, ki vem, da niso prijetni in da prav tako ni prijetno in koristno prenažiranje z različnimi tabletami, ki pomožnosti niti ne pomagajo.

 

Lp

ursulinka

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

6. jun 2013 5:53

Jaz sem menjala kontracepcijske tabletke, ker je bilo res grozno. Sedaj imam Nuva ring, težav ni in se ti tudi ne more zgoditi, da pozabiš vzeti.Vstaviš si ga sama, kot tampon in po treh tednih odstraniš, več si preberi o tem na netu, lp.

kvačkarica

EnaLenka  

član od: 11.5.2013

sporočila: 4

7. jun 2013 12:23

Ah, migrena... Moja téma ali pa temà, kakor želite. Preizkusila sem že marsikaj - od koktejlov različnih tablet (Naprosyn itd., vmes 1x vzela Avamigran, samo so bili stranski učinki tako hudi, da sem se konkretno prestrašila), bioenergetsko zdravljenje, homeopatijo, tapkanje. Na žalost je bil učinek le prehodne narave, vsakič znova pristanem na istem. In zobljem Imigrane, ki sicer običajno zagrabijo, samo to potem pomeni, da sem "zadeta" in to ni ravno ok.

Moje vprašanje: ali je katera od vas že šla na akupunkturo kot način odpravljanja migrene in ali je bilo zdravljenje uspešno?

EnaLenka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. jun 2013 12:51

Z akupunkturo je vedno tako, da enim pomaga, enim pa ne. Ne boš vedela, dokler ne poskusiš.

Sonja

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

8. jun 2013 14:30

Najprej izloči sir in vse homogenizirane mlečne proizvode iz prehrane (kot tudi vse gazirano in alkohol). Piši si dnevnik, kaj poješ-dan pred napadom in poskusi najti sprožilec.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti