Migrena

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

19. avg 2008 6:53

Jaz srčno upam, da nisem ničesar podedovala, ker to je grozno. Imam 25 let in zaenkrat se ni še nič pokazalo. Trkam na les.

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

19. avg 2008 7:35

Na recept se dobijo tablete Imigran...zelo hitro in brez posledic slabosti pomagajo. Jaz tako rešujem dneve v službi, ker drugače ne bi vzdržala. mišika

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. avg 2008 9:41

"Kontracepcijske tabletke so stvar zelo poslabšale, zato jih ne jemajte." Napačno - meni jih je ginekolog predpisal jemati tri runde ( 3x21dni) skupaj - ker, cca tri dni po tistem, ko jih neham (!) jemati, nastopi kriza, torej jo imam na ta način pač bolj poredko. Sicer pa - tole je osupljivo: http://www.energijski-center.com/ preberite si "primeri pacientov" - 2. primer, ki opisuje migreno lp vanjatajnsek

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

19. avg 2008 11:31

Jaz pa jemljem Nalgesin 550mg. In pomagajo po 15 minutah.Te tablete so prav za glavobol in migreno. Če vzamem katerekoli druge tablete, mi sploh ne pomagajo. Naprosyn je bolj za bolečine v hrtbtenici. Tako je meni zdravnica razložila. Lp mina20

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

19. avg 2008 11:56

vanjatajnsek je napisal/a:
"Kontracepcijske tabletke so stvar zelo poslabšale, zato jih ne jemajte." Napačno - meni jih je ginekolog predpisal jemati tri runde ( 3x21dni) skupaj - ker, cca tri dni po tistem, ko jih neham (!) jemati, nastopi kriza, torej jo imam na ta način pač bolj poredko. vanjatajnsek
Ja, samo to je ubistvu že nekak hormonska terapija za preprečevanje menstrualne migrene. Običajno jemanje 21 tabletk na mesec - torej s prekinitvami - preveč(krat) zaniha ravnovesje hormonov. Pač glava nastopi po treh mesecih, ne po enemu, verjetno pa je še vseeno hujša, kot bi bila sicer. vesoljka

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

19. avg 2008 13:14

Tudi jaz imam migreno in sicer z avro. Nevrologinja mi je Imigran tablete odsvetovala, saj so, če jih vzamemo v času avre lahko zelo nevarne, ko pa je avra mimo je migrena ponavadi že tako močna, da niti ne pomagajo več. Svetovala mi je, da vzamem nalgesin 550mg takoj ko se pojavijo prvi znaki. Meni zaenkrat pomaga. Sem pa imela pred časom zelo hude avre, tako da mi je tudi pol telesa popolnoma omrtvelo, da o zožanem vidnem polju niti ne govorim. Ko se mi je to prvič zgodilo sem mislila, da me je kap. K sreči so ti problemi sedaj bistveno blažji. patka

flamenquita  

član od: 22.8.2008

sporočila: 2

22. avg 2008 13:09

frina je napisal/a:

Z Imigranom boš kot drogirana. Tudi vozit ne smeš.

Ta oblika migrene se  imenuje hormonsko pogojena migrena. In mi je znana.

Poskusi z bioenergetikom, meni je pomagalo. Po toliko letih trpljenja. Alternativa je po pravilu najbolj uspešna prav pri migreni.

Ali jemlješ kake hormone ? Včasih je to razlog ... 

 

F r i n a
zivjo, frina. vidim da sem zelo pozna. in na forumu sem nova, tako da ne nam posiljati se zasebnih sporocil. ce bos slucajno videla to sporocilo, mi prosim povej,h kateremu bioenergetiku si sla... hvala ti in lep dan flamenquita

TjašaK  

član od: 3.6.2009

sporočila: 1

3. jun 2009 12:39

Mene pa zanima, če je že kera sprobala Cefaly - sem na internetu našla. Gre za neko elektrodico, ki si jo daš na glavo tko kot sončna očala, pa spušča elektro impulze. Jaz imam migreno sicer samo vsake toliko (nekajkrat na leto), ampak mi vseeno ni tablet za jemat ... ampak bi prej rada še kako mnenje slišala ... Hvala :)

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

3. jun 2009 14:29

Drage moje - odkar imam mireno nima več migrene! In to je sedaj že cca 5mesecev. Jeeeeejjjj! lp, vanjatajnsek

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

3. jun 2009 14:34

Super, vsak dan brez migrene je zmaga, kaj šele mesec:) patty

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti