Migrena

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

3. jun 2009 18:40

Se neskončno strinjam. lp, vanjatajnsek

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

3. jun 2009 19:46

Sem hotela napisat, da me je mirena rešila vseh migren in glavobolov, pa si me prehitela...Vanja. Preden sem jo vstavila sem imela glavobole dva dni pred menstruacijo in potem še dva dni po njej...potem je mesec en dva minil in zopet nov glavobol... MIreno imam od lanskega maja in od takrat me je glava bolela...saj kar ne vem točno...mogoče 2x??? Res, mirena je zakon!! Drugače pa sem za ublažitev glavobola jemala Ketonal svečke 100mg ( za v črevo) in samo to mi je pomagalo. Dobi se jih na recept. Vsem želim čimmanj bolečin. angie

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

4. jun 2009 11:07

Zadnji dve leti imam tudi sama migrenske napade. Navadno se začnejo z rahlim glavobolom v čelnem predelu že v dopoldanskem času. Včasih sem to kar prezrla, češ "saj je samo mičken glavobol", ampak se je stopnjevalo do takšne bolečine, da sem imela bližnja srečanja z wc školjko. Ne pomaga lekadol, ne aspirin, ne nič. Razen Aspirin migran in popolna tema in tišina. Navadno mi rata zaspati in nekako bolečino skušam prespati. Sem šla k zdravniku in je rekel, da naj vzamem en lekadol in en nalgesin skupaj... ja, ja glava je nehala boleti, ampak sem bila kot pijana in zadeta hkrati. Lep pozdrav! Moycaa

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

5. jun 2009 13:41

Tudi meni je pomagal samo Ketonal - svečke pa zato, ker sem vse ostalo zbruhala. lp, vanjatajnsek

sarah key  

član od: 3.8.2007

sporočila: 41

13. jul 2009 21:25

Pri nas v družini imamo vse ženske migreno in vse ob menstruacijah, pa tudi ob kakšnih stresih. Vsaka si pomaga na svoj način.Tudi meni se je začela že v otroštvu. Takrat je trajala en dan, pa so mi vsi solili pamet v ključno z mamo, da si izmišljujem. V najstniških letih sem jo imela dva dni v mesecu, sedaj mi vedno traja migrena tri dni, če ne vzamem pravočasno imigrana. Jaz brez imigrana-sprint ne zdržim, moji sestri pomaga že aspirin-migran, mama pa se je je z meno znebila. Res je, da sem po imigranu kot zdrogirana in ful žejna, ampak je to proti bolečini, ki bi jo imela brez nje, zanemarljivo. Leta je trajalo, da sem preživljala tiste tri dni v hudih bolečinah, saj so mi zdravniki predpisovali lekadole, nalgesine, aspirine, brufene...Nič.Končno se me je moja nova zdravnica usmilila in mi predpisala imigran. Vzamem ga takoj, ko začutim v očeh migetanje in pomaga takoj. Tako na mesec porabim le eno tableto, ne pa kot prej, ko sem jedla kar vse , samo da bi me minilo, kar se je največkrat končalo z bruhanjem. Zanimivo, v nobeni nosečnosti pa nisem imela nobenih glavobolov. sarah key

sladkosnedika  

član od: 14.7.2009

sporočila: 1

14. jul 2009 11:55

ziujo!jaz sem bila tudi v bolnici zaradi zelo mocnih glavobolov, ugotovili so da je to hujsa oblika migrene, saj je migrene vec vrst. nasreco pa imamo doma rastlino VRATIČ, ki mi zelo dobro pomaga, vendar pa moras uzeti s kruhom. sedaj nimam vec tako mocnih napadov. jemala sem pa samo vratic.vratic je podoben petrsilju. sladkosnedika

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

17. apr 2011 10:32

Sicer nisem brala cele teme ampak me na hitro zanima ali se pri migreni tudi pojavijo bolečine v mišicah? Gre namreč za zelo hud glavobol, ki traja že tri dni, danes pa so nastopile tudi bolečine v mišicah. Razmišljala sem tudi na klopnem miningitisu. Se je mogoče že kdo srečal s podobnimi težavami? Hvala

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. apr 2011 11:10

Pred veliko leti sem imela klopni meningitis in prva faza bolezni se je začela s hudim glavobolom, bolečinami vsepovsod in visoko vročino (čez 40oC). Ne vem pa, če je nujno, da se vsi ti simptomi res pojavijo skupaj. Mislim, da bo najbolje, da greš čimprej do svojega zdravnika.

Drži se!

 

Sonja

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

5. jun 2013 19:54

mene pa zanima, če so tabletke res lahko vzrok migren. Kontracepcijske tabletke jemljem že 10 let. Migrene sem imela nekje od 12 do 20 leta, potem do 28 leta nič, sedaj pa 7 let spet. Ne vem več, kaj naj, zato razmišljam da bi prekinila z jemanjem tabletk, pa me je strah, da ne bi bila migrena še hujša. Napade imam kakšen dan pred menstruacijo, ali pa med. Ima kdo izkušnje glede tega? Hvala za nasvete.

kleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti