Kaj si vi mislite o pedofilih

tema je zaklenjena

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

19. okt 2007 10:37

Mislim,da je najlepša preventiva se pogovarjat z otrokom in to takoj, ko ima malo razuma. Lepo mu non stop govorit, da se ne sme pogovarjat z tujimi osebami, NIKOLI z njimi odjit, pa tudi če reče, da ga je poslala mama. Pri kakršnem koli dotikanju kričat na ves glas itd.Ker starši res ne moremo 24 ur imeti kontrole nad njimi je zelo pomembno, da si sami ustvarijo mejo in da vedo,kdaj jo je nekdo prekoračil.In zelo pomembno-da nimajo strahu to povedat staršem, torej, da jim zaupajo. Jaz bi pedofile zaprla v zoo- k krokodilom!!!!

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

19. okt 2007 10:38

Če bi se spravil na mojega otroka,bi sigurno šla na koncu jaz sedet.Za vse ostale pa itak tudi najmanj dosmrtno ječo,pa še to je premalo! tatam

panaja  

član od: 4.7.2007

sporočila: 45

19. okt 2007 10:42

Ja jaz sem bila spolno zlorabljena sicer ne posiljena ampak me je otipaval sosed (zdaj bivši) in sicer od 9leta pa tam do 13leta dokler nisem izbrala pogum in povedala mami.Morem rečt sramota za slovenijo in ostale države, ki ščitijo pedofile in imajo tako majhne kazni zaslužijo si obglavljenje ali dosmrtno ječo prijavila sem ga policiji stvar je bila črno na belem od A do Ž use je priznal ko smo šli na sodišče ŠOK dobim pošto, da ga ne bojo zaprli, ker je premalo dokazov!!! Resnično nevem kaj so hotli še slišat SRAMOTA!!! Jaz osebno bom svojemu otroku povedala kakšni so pedofili,da je narobe, če se te dotika ...in pa njihov stavek "ubil te bom če komu poveš", naj se tega ne boji naj se mi zaupa in takrat bo varen...Pogovarjajte se z njimi otrok mora vedeti pedofili vedno grozijo in otroka je sram, ker misli, da je on kriv, ker se mu to dogaja in pa strah, da bo kaj naredil njegovi družini. To pusti psihične posledice jaz sem imela težave, še danes, enostavno ne prenesem, da se me ljudje dotikajo...... LP panaja

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

19. okt 2007 11:35

Smrtna kazen, takoj podpišem. Ker večino časa poleti preživimo v kampu, sicer ne nudističem, sem svoja otroka vedno imela oblečena v kopalke, prav zaradi takšnih ljudi.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. okt 2007 12:00

Po eni strani postov vidim, da tule ene že močno ven iz špure zanaša. Kaj si jaz mislim o pedofilih? Mislim si, da so nevarni, zato ker napadajo otroke in se nad njimi izživljajo. Ali vem zadosti o pedofiliji, da bi si ustvarila nepovratno in zacementirano mnenje o njem? Ne, ne vem, pač pa berem in poskušam pri tem prvenstveno uporabljati hladni razum in ne zavrele glave s katero bi koga pošiljala na grmado ali na kakšne druge mučilne priprave. Ali vem za kakšen pedofilski slučaj? Ja, vem. V bistvu za več. Poznam žrtve. Eno sem celo sama nekaj časa opogumljala, da je zadevo prijavila. Pri eni pa nekako nisem prepoznala njenih klicev na pomoč in šele nekaj let po njenem samomoru sem zložila kocke skupaj. Kdo je napadal tiste žrtve, ki jih poznam jaz? Na vzorcu štirih primerov je nemogoče izplejati karkšnekoli ugotovitve - v vseh štirih primerih je šlo za pedofilijo v družini (oče, stric, oče, oče) Poznam tudi osebe - ne po svoji izbiri, ampak tako je naneslo - vem za osebe, ki so zdaj na terapiji in poznam zelo resne in odgovorne ljudi, ki nadzirajo srečanja teh ljudi /pravnomočno obsojenih/ s svojimi otroki (po tem, ko so prišli iz zapora). Kaj vzpostavlja pedofila - kaj se zgodi v glavi človeka, da gre napasti otroka? Ne vem. Je pa dejstvo, ki se pojavlja v vsem statistikah kriminologije in viktimologije to, da je bil izredno visok odstotek obsojenih pedofilov v mladosti sam zlorabljan in to skozi daljše obdobje. Kaj si mislim o osebah, ki druge ljudi označujejo z izmečki? Da jim manjka temeljne omike: Nihče ne sme nikogar označiti z "izmečkom", ne glede na to kakšne svinjarije ta drugi počne. Ker s tem, ko nekoga označiš z izmečkom, avtomatično stopiš na isti in enak nivo kot oseba, ki si jo označil, razlika je samo v tem, da je tista označena oseba naredila več svinjarij. Kaj si mislim o osebah, ki bi rade koga z zakonsko podporo obgljavljale in telesno mučile, npr kastrirale? Halo? Pa v katerem stoletju pa živiš in kdo za vraga pa si, da boš kar malo "obglavljal/a"? Nobena telesna ali duševna bolečina, nobena žalost, nič od tega...nikoli in nikdar ni in ne sme biti razlog, povod ali obrazložitev za poniževanje, mučenje in ostale oblike maščevanja. Na tej stopnji družbene delitve dela se predpostavlja, da smo ljudje bazično omikani in tudi če niso vsi ljudje v družbi omikani, dobri in pozitivni, to v nobenem primeru ne pomeni, da lahko tudi ostali postanejo neomikani in takole malo uživajo, ko se nekoga obredno žrtvuje s kakšnim obglavljanjem obešanjem in ali ima kdo še kakšno idejo na lagerju - po možnosti da kri fajn šprica? Kaj mislim o "registru pedofilov"? Se popolnoma strinjam s pooblaščenko za dostpo do informacij javnega značaja, gospo Pirc Musar. Ni potreben. Ni treba, da en ravnatelj ve, kdo je bil obsojen za pedofilijo. Če ne bo vedel, ne bo povedal ženi, ta pa tudi ne bo povedala celi lokalni skupnosti in tudi vaške straže se ne bodo organizirale. Zadošča, da se ob zaposlovanju v ustanove, kjer se dela z otroki in mladino, priloži potrdilo o ne-kaznovanju. Kaj lahko posameznik naredi kvalitetnega za zaščito. Tisti z otroki - tisti bi se morali pogovarjati in seveda otroke naučiti, da se s tujci ne pogovarja in da se takoj pove, če je kakšen bil posebej vztrajen. Pa da mladoletniki svojih slik ne dajejo na spletne strani. Pa da se slik svojih otrok tudi ne daje na spletne strani (uredništvo tega portala že ve, o čem govorim). In biti pozoren, če otrok konstanto ponavlja, da h kakšnemu sorodniku noče iti na obisk in potem malo menca, zakaj tja noče, da je to hudiča znak za alarm. Nevarnost se ne dogaja samo v nakupovalnem centru, precej je je tudi v družini. In konec koncev, vsak bi moral biti tudi malo pozoren na to, kakšnega partnerja ima - v smislu, kakšne so njene/njegove seksualne preference in v čem RES uživa. Velja za tiste, ki so v svežih zvezah pa tudi za tiste, ki so v malo daljših zvezah. Mnogo pedofilov je bilo namreč čisto korektnih vendar malo dolgočasnih soprogov in njihove žene o njihovi pravni naravi niso imele pojma. Ne samo v ZDA, tudi pri nas. Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. okt 2007 12:31

Menim, da je pedofilija nedoustno dejanje in kot kriminalno obravnavano v kazenskem zakoniku, kjer je stroka določila ustrezna kazen.

Nasprotujem smrtni kazni, kastraciji. Kazniva dejanja imajo različno težo in ni smisleno,da bi kar za vsa dejanja imeli smrtno kazen, za katero sem prepričana, da je v Sloveniji ne bo nikoli več. Sem tudi proti registru pedofilov, ker to pomeni veliko nevarnost zlorabe. Sicer pa obstaja možnost, da pred zaposlitvijo delodajalec dobi od kandidata potrdilo iz kazenske evidence. In pač tak človek ne dobi službe. Pika.

Vsi kriminalci morajo dobiti možnost za rehabilitacijo, tudi pedofili in ker se vse kazni enkrat izbrišejo, se bo zazanamek o kaznivem dejanju izbrisal.

Opažam, da bi nekaterii najraje videli, da hodijo pedofili, posiljevalci z vidno oznako, koz židje z Davidovo zvezdo.

V konkretnih primerih bi nobena evidenca ne pomagala pri poskusih na morju, dvorišču, sosedu, ker mi , kot navadni smrtniki ,vpogleda v to evidenco ne bi imeli.

Največ lahko stori vzgoja. Otrokom je treba na primeren način povedati za tako nevarnost, na podoben način kot razložimo prometne predpise. Otroci se morajo znati braniti tako, da vedo , kaj je prav in da zadevo povedo odraslim, da na licu mesta odvrnejo vsiljivca.

Histerčni, maščevalni in agresivni straši jih pravilnega obnašanja težko naučijo, najprej bodo sami morali ugotoviti, da kazen ni njihova zadeva.

Žal mi je vsakega  izgubljenega otroštva, za vsake posledice, ki jih oškodvanci nosijo s sabo. Najprej pa je potrebno začeti pri odraslih. Neizmerna toleranca do nasilja v družini, socialna in ekonomska odvisnost od storilcev, ni stvar kazenskega zakonika in ne evidenc o pedofilih. Amapak primern klime v družbi.

 

Dokler obstajajo lepotna tekmovanja majhnih punčk, dokler se na modnih  pistah sprehajajo mladoletne manekenke, umetno postarane, dokler že v osnovno šolo hodijo izzivalno opravljene deklice, se naj starši ukvarjajo z morebitnimi žrtvami z vzgojo.

 

Pedofilija je spolno dejanje z osebo, mlajšo od 15 let ( starost se je povečala za eno leto). Nam pa se zdi razumljivo, da imajo otroci v osnovni šoli spolne odnose. Od kod naprej je torej pedofilija.

 

Mislim, da bi se morali najprej vprašati, kaj lahko storimo, da bodo otroci morebitno nasilje prepoznali in se mu izognili, in ne razmišljati, kaj bi pedofilu naredili. Končno smo prav taki naslineži kot pedofil, v resnici se slabši.

 

Sama sem bila žrtev nasilnega obnašanaj odraslih ( otipanvanja, nasilnega poljubljanja), vendar je moja mama z zdravo pametjo znala to prikazati na primeren način tudi v tistih časih.  O spolnem nadlegovanju na delovnem mestu pa sploh ne želim zgubljati besed. Nekoč se je vse to toleriralo, zato smo žrtve nemočno razpravljale, kaj storiti, pomoči pa tudi prijavi ni bilo.

Nekdko od nasilnežev, ki je nadlegovala svoje sodelavke, mene je nadlegoval samo verbalno, je danes v kazenskem postopku zaradi zlorabe pastorke. Sam mi je rekel, da je otožba lažna, da ni kriv. Zaradi vsega, kar vem o pedofilih, in tega ni malo, mu ne verjamem. Mu pa iskreno privoščim kazen. 

 

Naj ob tem opozorim še ne en fenomen.Ko je nekdo spraševal, kaj naj stori, ker so prijateljico odprli pošto, je večina razprav najprej vprašala, koliko je bila žrtve kriva in minimaliziralo škodo. Podobno je tudi v primeru spolnega nasilja , nekaterim se zdi škoda minimalna ( če že ni vidnih poškodb), predvsem pa se razpravlja o krivdi - žrtve?

 

F r i n a

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

19. okt 2007 12:34

Vendelina, lepo te je brat. Z vsem se strinjam s teboj, saj smo vendar civilizirani ljudje. Ne moremo si privoščit, da ljudi etiketiramo z izmečki, ne moremo izvajat kastracij, smrtne kazni. Vse je o.k. in prav, ko imaš trezno in hladno glavo. Ampak, nedaj bog, da se zgodi moji hčeri... moji vnukinji... Oprostite, takrat pa ne bi odgovarjala za svoja dejanja. Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. okt 2007 12:42

Hja, dragička, popolnoma razumljivo je, da se staršem stemni zgolj ob misli, da bi se otroku kaj zgodilo. Samo to ni zadosti dober razlog, da bi dejansko lahko kdorkoli, ko se mu je stemnilo pred očmi, vzel pravico v svoje roke, pa mlatil, pa poškodoval druge itd. Ker edino, kar bi s tem dosegel je, da bi svojo družino izpostavil še eni hudi preizkušnji (v smislu procesuiranja še ene osebe), osnovna rana pa s tem ne bi bila čisto nič sanirana. Vendelina jr.

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

19. okt 2007 13:52

Sori, sam če se nekdo spravi na otroka zame ni drugo kot izmeček in si ne zasluži živeti. V Sloveniji so za pedofile premile kazni oziroma sploh niso kaznovani, kar je nedopustno in se čudim da več ljudi zadeve ne vzame v svoje roke. Uvesti bi morali seznam pedofilov ali pa jih zapreti za celo življenje da ne bi ogrožali okolice. katra55

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. okt 2007 14:06

 

Vendelina in Frina  gledano iz pravnega in nevtralnega stališča imata prav. Tudi zaradi tistih nekaj, ki so morda po krivem obtoženi ali obsojeni (vedno se lahko zgodi tudi to), je pa čustveno to težko sprejeti.

Tukajle pa še en primer "raja za pedofila".  Ko sem bila otrok, je  v šolo prihajal opravljat zdravniške preglede  zdravniški zakonski par.  Vse deklice smo se tresle v katero vrsto nas bodo poslali - k zdravnici ali k zdravniku.  Kajti pri zdravnici se je bilo treba sleči samo do kombineže, pri zdravniku smo pa lahko obdržale le spodnje hlačke. Nekako se je vedno naključilo, da smo končale v zdravnikovi vrsti. In pregledi pri njem so bili veliko bolj temeljiti, kot pri zdravnici.

K sreči se je vse dogajalo v eni in isti sobi, v kateri je bilo naenkrat vsaj 10 ljudi in zadeva ni mogla iti kaj  dlje od navideznega pregleda. Učiteljice pa nič.

Zdaj si pa zamislite, koliko punčk je ta človek lahko neovirano pretipal v svoji karieri.

Kar se pa vzgoje otrok tiče, vsaj tistih mlajših, je žal tako, da jim lahko ven in ven dopoveduješ, vse razumejo, vse vejo, ko pa pridejo v konkretno situacijo, kjer je samo  delček "scenarija" drugačen od tistega, ki smo jim ga predstavili, izgubijo samozavest in zlahka padejo pod vpliv.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti