Lush kozmetika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. okt 2007 20:57

Saj meni je jasno, jelenckova, sem hotela nekja drugega povedat................ rimljanka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

14. okt 2007 21:07

Kaj pa? Ker potem nisem razumela,.. Jelenckova

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

14. okt 2007 22:46

Na žalost ni prave zakonodaje, ki bi proizvajalcem predpisovala, kolikšen odstotek naravnih snovi mora nujno vsebovati izdelek, da ga lahko proglasijo za naravnega. Zaenkrat je že zelo nizek % dovolj (številka ušla iz glave ), da se prodaja pod naravno, čeprav v resnici vsebuje večji delež kemije kot naravnih snovi. Kar se blagovnih znamk tiče, prvo pravilo je, da kvaliteta ni pogojena s ceno. Najdemo zelo slabe izdelke ali kvečjemu povprečne, ki so nerazumljivo dragi, za to kar ponujajo. ( Dior, Lancome, Vichy, Loccitane ......). So pa stvari, ki so poceni in kvalitetne ( Garnier, Scheller, Alverde, Balea.....) Treba je poudariti, da ima skoraj vsaka blagovna znamka dobre in slabe stvari. Tako lahko recimo pri Balei najdemo super stvari, prav tako pa tudi čisto povprečne. Sta pa dve znamki, pri katerih je sestavinsko skoraj vse zanič, sama kemija, brez antioksidantov..., to sta Nivea in Loreal- uporabljala sem ju vsaj 10 let, dokler se nisem malo bolj vrgla v sestavine, občutek na koži mi je bil super. No, še eno pravilo je tudi to, da je treba kreme kar pogosto menjavati, ne biti vseskozi pri eni. Na trgu je res ogromno dobrih, tako da ne vem, kdaj bom sprobala vse ... Zdaj sem se spomnila še dveh, pri katerih se skoraj ne da zgrešiti, vse je super: Clinique ter Estee Lauder, Lavera, Logona ....

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. okt 2007 13:04

Mislim, da je to 5% (!!!) da je izdelek proglašen za naravnega. Za Niveo in L"Oreal že dolgo vem, da nista vredu in jih že dolgo ne uporabljam več. Kaj pa naša, slovenska, kozmetika? Lek, Krka,...ena moja prijateljica je rekla da v Krki z lopato devajo sestavine za kremo v mešalec,..sestavine so pa v takih žaklih,...ne vem pa, če je to res. Onih zadnjih znamk pa ne poznam (razen Clinique). So drage? Jelenckova

anndreja  

član od: 16.8.2006

sporočila: 52

15. okt 2007 13:31

Mogoče katera pozna naravno kozmetiko Just, vsi izdelki so narejeni iz rastlin, 100% naravni, brez konzervansov. Imajo kreme za obraz in izdelke za nego telesa. Jaz uporabljam in sem zelo zadovoljna, je pa res cena malo višja.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. okt 2007 14:56

Ja, to tudi poznam. Mami uporablja tiste 31 kapljice, intimno milo in še neko kremo, ki jo uporablja, če jo boli križ. Je pa zelo draga. Ne poznam pa njenih sestavin. Moji mami tisto kar uporablja, odgovarja. Jelenckova

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

15. okt 2007 16:34

Kaj pa kozmetika Afrodita? Ima katera izkušnje z njo? Jaz se še bojujem in preizkušam raznorazne kreme,ker imam okrog nosu in med obrvmi bolj suho kožo. Na bradi ter levo in desno od oči pod lasiščem pa bolj mastno,še posebej pred in med menstruacijo, ko se vedno znova pojalvljajo mozoljčki. evagirl

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. okt 2007 19:42

Joj, brez zamere. Samo ta kozmetika meni ni všeč. Pa še danes sem gledala, koliko parabenov kreme vsebujejo. V moji nakupovalni košarici se ne znajdejo več. Jelenckova

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

15. okt 2007 22:37

Meni so pa vlažilne kreme od Afrodite dobre :) drugače imama zelo suho kožo... tudi tista, ki jo mercator prodaja pod svojo znamko (proizvaja pa jo Afrodita) ni tako slaba. Vsekakor mislim da so Lekove in Krkine stvari boljše od Loreala in Niveje, hmmm glede Vishy krem bi pa rekla samo to, (glede na to, da naj ne bi povzročale alergij) da sva oba s fantom dobila zatečene rdeče pekoče oči... kar se glede na ceno in reklamo ne bi smelo dogajati :( Aja, LUSH ima pa odličen piling za telo-črne barve, res noro diši, koža je mehka... pa kot so že punce prej omenile ploščice za masažo,mmmm mala zelena

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. okt 2007 23:11

Jelenckova je napisal/a:
Lek, Krka,...ena moja prijateljica je rekla da v Krki z lopato devajo sestavine za kremo v mešalec,..sestavine so pa v takih žaklih,...ne vem pa, če je to res. Jelenckova
Jah, ne morem si kaj, me tale opis spominja na delanje betona. V velikih firmah seveda z lopatami mečejo sestavine v mešalec in seveda so sestavine v žakljih. Treba razumeti, da so to ogrooomne količine, po domače povedano bi bilo, da vse skupaj zmešajo, potem pa natočijo v male tube/stekleničke. Upoštevati pa treba, da je vsak korak pod strogo kontrolo in da je vsaka serija izdelka testirana na vse mogoče parametre. Potem pa je čisto vseeno, s čim začetno sestavino namečejo v reaktor. Končni izdelek je tak, kot mora biti. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti