Lush kozmetika

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

14. okt 2007 18:48

Nuxe pa še nisem probala. Enkrat sem nekaj brala, mogoče si nabavim kakšen tester. Da pogledam sestavine. Drugače bom pa tako ali tako počakala da mi Pi.kica svetuje. Jelenckova

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

14. okt 2007 19:34

Pri Nuxu je potrebno paziti, ker ni to popolnoma naravna kozmetika. PRav tako Loccitane, ki pa je zelo zelo daleč od naravnega (svetla točka je njihova kolekcija s paradižnikom). Sonja

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

14. okt 2007 19:55

Pa se vam res ne zdi, da popolnoma naravna kozmetika NI MOGOČA?? Ker gre za množično proizvodnjo nikakor ne more biti vse popolnoma naravno. to je le kampanja, s katero skušajo pridobiti kupce. Morda je le boj naravno kot kaj drugega, ampak čisto naravno pa ne more biti nič, kar se da kupiti.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

14. okt 2007 20:04

Ja, sej sem že zgoraj napisala, da take kozmetike ni, razen če si doma kako žavbo narediš iz rastlin, ki rasejo na 2000 m. Samo vseeno obstajajo bolj blage in zdravju manj škodljive reči od nekaterih v kozmetiki. Na naslednjih spletnih straneh si poglejte, kaj kozmetika ne bi smela vsebovati. http://www.theorganicpharmacy.si/default.asp?page_id=01V7X0I08 http://www.topshop.si/index.asp?tn=articles_sub&c=2 http://pinkworld.mojforum.si/pinkworld-ntopic749.html Boljše da ne greste v kopalnico in pogledata koliko vaših izdelkov vsebuje parabene. Lahko vržete večino stran, kot jaz. No, nisem jih vrgla stran, bom zaenkrat tvegala. Jelenckova

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. okt 2007 20:07

A mi lahko poveste, kaj je to: popolnoma naravna kozmetika? Lepo prosim, res. rimljanka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. okt 2007 20:31

Jaz ločim samo kvalitetno od nekvalitetne. Ker kozmetika je zelo zelo težko naravna... (Sem imela alergije, koža mi je popokala do krvi...) Odkar uporabljam dobro kozmetiko, je vse v redu. Se pa nagibam, da je čimbolj naravna, če se le da... Loccitane vsaj goji nasade mandljev, suhocvetnice, karitejevega masla, pomaranč, sivke, oljke, med limone ipd., pa potem delajo iz tega kozmetiko. Kar je  + , da vsaj spodbujajo ljudi, da delajo in se trudijo za nekaj, za to jih tudi dostojno plačujejo. Se dobi kar nekaj stvari, ki so skoraj 100% pri njih, ali pa skoraj 100%... Baje naj bi pazili tudi na embalažo, da naj bi bila čimbolj razgradljiva, ampak jaz sem vedno skeptična pri plastični embalaži.

Noge si mažem recimo s 100% kakavovim maslom, baje iz Madagaskarja, pojma nimam, kako ga pridelujejo, je v stekleni embalaži, s plastičnimi nalepkami, plastičnim pokrovčkom.Tako da ni čisto neoporečen.

 

Pri Lushu konkretno me pa motijo suhi cvetovi rož v milih, kroglah za v banjo... Milsim, milo že tako ali tako popoka in je leglo bakterij, če so zdraven še suhe rože, to razpada in gnije, ker je mokro... Brrr... Njihova ostala kozmetika pa tudi slučajno ni naravna, ker vsebuje veliko sestavin, ki jih tudi vsa ostala kozmetika. Jaz nikoli nič ne kupim, ker mi ta trgovina ni... Nekaj manjka... Deluje dosti neorganizirano, pol stvari noter je poškodovanih, iz testerjev vse teče, testerji za mazila za ustnice so kdaj prazni, ali pa !!! žarki!!!, embalaža mi je na videz totalno najstniška... Tudi imena izdelkov so zelo novodobno najstniška...

Saj grem pofirbcat, le je le čas in če sem kje blizu... Mogoče bi jim morala dati priložnost in kaj kupiti? Me bolj premamijo kje drugje...

lidka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

14. okt 2007 20:41

Rimljanka: to je takšna kozmetika, podobna zraku. Je ni. Jelenckova

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

14. okt 2007 20:41

Od L"occitana sem imela enkrat kremo za obraz z medom, pa je preveč mastna. Od njih mi je všeč samo krema za roke s karitejevim maslom in samo karitejevo maslo. Od Lusha sem enkrat iz radovednosti kupila milo za telo, pa mi je tako izsušilo kožo, da sem si rekla nikoli več. Drugače pa prisegam na Vichy, predvsem pri kremah za obraz! Se mi zdi, da so njihovi proizvodi še najbolj kvalitetni, od vsega kar sem sprobala. Urša

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

14. okt 2007 20:41

No, vsaj ni je za videt, to sem hotla povedat. Jelenckova

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

14. okt 2007 20:53

Jaz sem kupila kremo za roke od Loccitane diši omamno, ampak mi ne odgovarja, mi pa pomaga od dr. scheller ognjičeva. Mislim pa da Loccitane in seveda še druge znamke nas malce zavajajo, da so izdelki naravni, saj je na kremi za roke od Loccitane, je kar polovica kreme sestavin in to take da se ti jezik kar zatika. lp, pinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti