Garant

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

tema odprta - 11. okt 2007 16:03 | ogledi: 3.889 | odgovori: 5

Zanima me, ali ima katera izkušnje s pripravo kvašenega testa z mešanico Garant od dr. Oetkerja. Sem jo nedvano kupila (ker pač kupim vse, kar na policah s pripomočki za peko vidim, potrebujemo to ali ne...), a se še nisem odločila za uporabo. Preden uporabim bi rada slišala ali je katera ta pripravek že uporabila in kako se je obnesel? Mamamia 

mamamia

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

11. okt 2007 16:25

Jaz sem ga enkrat uporabila in od takrat je nepogrešljiv v moji kuhinji. Testa sploh ni potrebno vzhajati; res je enostavno in super. blažkaa

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. okt 2007 16:27

Za kaj se pa to uporablja? Namesto kvasa za kvašeno testo? Jelenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. okt 2007 19:50

Ja, na navodilu piše, kako in kaj, sploh ni potrebno vzhajanje. Jaz sem ga namreč hotela dodati ajdovi moki za akdov kruh iz kruhomata, pa sem si premislila in dala kar suh kvas.

V garantu je ena od sestavin tudi kvas, to sem videla.

Zdaj, ko blažka pravi, da gre brez vzhajanja, bom poskusila še sama, pa bomo videli.

Mamamia

mamamia

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

11. okt 2007 23:08

mamamia je napisal/a:
Zanima me, ali ima katera izkušnje s pripravo kvašenega testa z mešanico Garant od dr. Oetkerja. Sem jo nedvano kupila (ker pač kupim vse, kar na policah s pripomočki za peko vidim, potrebujemo to ali ne...), a se še nisem odločila za uporabo. Preden uporabim bi rada slišala ali je katera ta pripravek že uporabila in kako se je obnesel? Mamamia mamamia
Jaz sem ga že nekajkrat, kar brez skrbi ga uporabi. Enkrat sem ga celo dodala k testu za kruh, ker sem imela svežega kvasa premalo. Pazi pa, da ga ne boš dala premalo, ker je zavitek za manj kot štirideset dag moke. Saj misliš na tisti Garant, ki je v zeleni vrečkici? seherezada

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

11. okt 2007 23:08

mamamia je napisal/a:

Ja, na navodilu piše, kako in kaj, sploh ni potrebno vzhajanje. Jaz sem ga namreč hotela dodati ajdovi moki za akdov kruh iz kruhomata, pa sem si premislila in dala kar suh kvas.

V garantu je ena od sestavin tudi kvas, to sem videla.

Zdaj, ko blažka pravi, da gre brez vzhajanja, bom poskusila še sama, pa bomo videli.

Mamamia

mamamia
Saj je kvas! Bi rekla, da instant varianta. :)) seherezada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti