Vegani

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. jan 2011 18:54

enatejčka, bi, prosim, napisala še tvoje videnje življenja rastlin, ki so osnova veganstva, prosim.

rimljanka

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

17. jan 2011 19:11

Zadnjič sem dober vic na temo vegeterjancev in vegancev slišala, sploh glede na to da je večina velkih ljubiteljev živali. In sicer oboji so prave barabe in lažnivci, saj jejo hrano živalim ;) Malo heca, da naj ne bo ta ponedeljek takooooo zelooooo depresiven! Drugače pa, da ne bom čisto s teme zavila. Kakor komu paše. Enatejčika, mnogo ljudi tudi živi v ne preveč humanem prostoru, okolju in ja kakor tudi živali, kakor tudi rastlinje. In danes dvomim že v naravnost česarkoli, tudi tistega kar se imenuje naravno. Hja danes pač nenaravno ni in že je naravno. _tmickena_ Sporočilo je spremenil(a) _tmickena_ dne 17. 2011 19:12

neznan uporabnik

10. maj 2011 23:26

Enostavno nisem mogla iti mimo te teme, ne da bi podala komentarja.

 

Veganstvo je eden izmed načinov življenja, za katerega se človek odloči sam. Precej ljudi poroča, da so s tem načinom prehranjevanja precej izboljšali svoje zdravje in počutje. Je pa res, da smo si ljudje zelo različni in vsem ne ustrezajo iste stvari. Vsak človek je odgovoren zase in sam odloča, kaj bo jedel in kaj ne.

 

Zares me čudi, kako lahko kdo primerja "trpljenje" solate z resničnim trpljenjem krav, pujsov itd.? Rastlintvo ni niti približno tako visoko razvito kot živali. Tako da taka primerjava je brezvezna provokacija. Razmislite sami! Rastline - zrastejo iz semen, živijo od vode, ne komunicirajo v našem slušnem in vidnem polju, rastejo na istem mestu... ŽIVALI-višje razvite (ptice, sesalci): SKRBIJO druga za drugo, DOKAZANO ŽALUJEJO za umrlim partnerjem, si POMAGAJO med seboj, jih slišimo in vidimo, da komunicirajo med seboj, da se trudijo preživeti... ČLOVEK, tako razvit in inteligenten, najvišji v piramidi, pa PO ENI STRANI rešuje uboge srnice in račke, PO DRUGI STRANI jih pa masovno ubija (velikokrat na zelo mučen in nečloveški način) in je zamrznjena trupla.

 

Kot vsi vemo, nismo vsi narodi na isti razvojni stopnji. Ne pravim, da morajo ljudstva iz džungle gojiti kalčke in banane. Pravim to, da bi se lahko RAZVIT svet zamislil nad sabo, ker ima možnosti za razvoj bolj humanih hranil, pa noče.

 

NOČE. Ker vsi zelo dobro živijo od klanja živali, prevažanja mesa in mleka sem in tja po svetu. Vse korporacije prilagajajo "raziskave" v svoj prid - zamolčijo vse grozno in slabo in povejo ter okrasijo tisto zrnce resnice, kot da obstaja le to, vseh tistih zelo slabih stvari pa ni.

 

IN največja fora, vsem na očeh: po ENI strani nas vabijo k nažiranju s fastfoodom in kajenju, po drugi strani pa prodajajo milijone shujševalnih tablet, diet, in obližev, žvečilnov za prenehanje kajenja.

 

Aja: jajc se ne je, ker jih je izlegla kokoš. It's simple. Niso zrasla na drevesu, na zemlji. Jaz nisem veganka, ampak vegeterjanka, pa jajc samih ne jem, ker so mi čudnega okusa. Se ti zdi, kot da ješ posteljico od nedonošenčka:S Nekaj brez definiranega okusa. Res pa je, da so dodana različnim drugim jedem, kjer se njihov okus ne čuti. Na žalost je že tako dandanes, da je težko in precej drago dobiti neživalske nadomestke, tako da smo pač prisiljeni jesti, kar dobimo... Zato bi bilo fino, da bi se trend v svetu začel obračati v to smer, in bi lahko na policah trgovin videli več hrane neživalskega izvora.

 

Res sem se razpisala. No zaključila bi s tem, naj pač vsak posluša sebe, kaj mu ustreza jesti (jejte meso, če vam je dobro), ne bodite kritičnih do tistih, ki skušajo živeti bolj "humano" in zdravo, ker nikakor ni lahko biti v tem materializiranem svetu veganec. Je pa težko zadevo pokomentirati z raziskavami/ugotovitvami strokovnjakov glede optimalne prehrane, ker vsi prirejajo ali lažejo v svoj prid oziroma po svoje, tako da na koncu res ne veš več, komu/čemu verjeti.

 

LP

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

11. maj 2011 11:54

Sama pravim in se orientiram po svojem občutku in  ne kaj je zdravo ali ne zdravo. Se pa kar strinjam z psyhics. Ne oziram se na razne polemike o prehrani. Če imam kakšno kilo preveč so kriva leta, hormonsko neravnovesje, če me kaj boli, so pa krivi vsi strupi, ki smo jih petdeset let tiščali po rastlinah in ozračju itd.

Poslušam svoje telo in sem prišla do spoznanja, če se duševno dobro počutim, se tudi na telesu to pozna, če se pa obremenjujem, se pa sploh vidi že na obrazu, zato ne bi delala iz vsega tega neke znanosti. Važno mi je psihično počutje in takrat mi telo zelo dobro funkcionira.

franciska

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. maj 2011 12:44

psychics je napisal/a:

Kot vsi vemo, nismo vsi narodi na isti razvojni stopnji. 

 

 Se ti zdi, kot da ješ posteljico od nedonošenčka:S Nekaj brez definiranega okusa. LP

Zelo nekulturno in grobo bom rekla: od šuba zbriš tale prvi stavek, ker je čisto tak, kot so ga eni uporabljali pred nekako sedemdesetimi leti. Posledice pa itak vsi poznamo.

 

In drugi stavek - si že popapcala posteljico (placento) od nedonošenčka, da veš, kolk je čisto brez definiranega okusa?

Psiho, nekaj pisat take stvari, prosim!!!

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. maj 2011 12:50

Se pridružujem elaphus, to dvoje (in še kaj) res ni sprejemljivo, pa četudi gre za tvoje osebne poglede.

rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

11. maj 2011 13:22

Se strinjam z elaphus, dodajam še tole: ne ti meni o tvoji "humanosti" samo zato, ker ne ješ mesa! Tudi s tem deliš in žališ, pa še kaj!

lp

mzm

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

11. maj 2011 14:41

Vsak naj živi po svoje.

Pri veg(etarij)ancih me moti samo ena stvar: da so tako vzvišeno prepričani o svoji večvrednosti... pa pri tem dostikrat ne znajo pomesti pred svojim pragom.

Nasja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. maj 2011 6:54

je napisal/a:

Jaz nisem veganka, ampak vegeterjanka, LP

No, jaz bi se najprej naučila, kako se moj način življenja pravilno napiše, potem pa to razglašala okrog.

Atina

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

12. maj 2011 7:58

mišzmoke je napisal/a:

Se strinjam z elaphus, dodajam še tole: ne ti meni o tvoji "humanosti" samo zato, ker ne ješ mesa! Tudi s tem deliš in žališ, pa še kaj!

lp



mzm

 

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti