Vegani

Veggiesaurus  

član od: 20.12.2011

sporočila: 4

20. dec 2011 23:05

Pozabila sem napisati zelo pomemben del veganskega prehranevanja: sadje! čimvče sadja! Tako kot je ali pa zmiksano v smoothiju brez mleka, naraven smoothie.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. dec 2011 4:49

Veggiesaurus je napisal/a:

Vprašanja so bila postavljena, zakaj vegani ne jemo jajc. Ste se kdaj spraševali zakaj kura nese jajca, kaj je sploh to jajca? Kokoš ima podoben ciklus kot ga imamo ljudje, ženski menstualni cikel. Če jajčece ni oplojeno s strani petelina, se izloči. Jajce je njena menstruacija.

Ti si pa prešpricala VSE ure biologije v šoli, se bojim.

rimljanka

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

21. dec 2011 9:15

Sicer nisem veganka, mesa pa ne jem  že od malega na svojo željo (starši imajo radi meso, tako da je bilo veliko 'zabavnega' prepričevanja zakaj 'moram' jest meso ). O tretiranju živali se sicer strinjam, polemike o tem, kako kumare trpijo, ko jih pojem pa ostajajo...

V bistvu sem zasledila, da je kar nekaj vegetarjank tu gor, ki kuhajo za sicer 'mesojedo' družino. Tudi moja 'mesojeda skupnost' si želi kdaj na krožniku še kaj drugega kot cvetačo in brokoli, pa tudi sama bi jim želela ustreči. Kako ste se ve lotile tega?? Že od konca poletja se spravljam naredit golaž, pa se vse ustavi ko pridem do realizacije. Sicer dlje do tega, da pri mesarju vzamem meso ali narežem salamo še nisem prišla. Nikoli nisem nikogar prepričevala, da meso ni ok (so pa mene že neštetokrat v kontra ). Sicer tudi otrok, ko jih bom imela, nimam namena 'silit' v korenček, na njihovega očeta pa tega tudi ne bom mogla večno polagat?

OlivaB

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

21. dec 2011 9:48

Jaz sem pa opazil, da glede hrane "težijo" čisto vse vrste jedcev. Vsejedcev, ki težijo je procentualno več, so pa ne vsejedci precej bolj tečni (hare krišne - vztrajni, borci proti mučenju živali - pravičniški, ...). Taka so vsaj moja opažanja.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

21. dec 2011 10:04

Sprašujem Vegozaurusa in ostale presnobiovegiekojedce, kakšne namene imajo s kravami, kokošmi, ovcami... ko nas bodo enkrat vse prepričali v njihovo razmišljanje. Bodo to hišni ljubljenci, jim bomo častili, te dve opciji mi edino padeta na pamet.

Commis débarrasseur

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

21. dec 2011 11:07

Mislim, da je ravno obratno, da mesojedci bolj prepričujejo vegane, vegetarjance v njihovo prepričanje.

Meni osebno se zdi prepričevanje z ene ali druge strani brezvezno. Če se odrasla oseba odloči kaj bo jedla je to njena stvar.

 

banana130

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

21. dec 2011 11:43

Pa precej bolj občutljivi so (zgolj moje opažanje). Če ti v šali rečejo da ješ kot ptič, ti pa v šali nazaj, da so mrhovinarji je takoj ogenj v  strehi 

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

21. dec 2011 12:02

Težijo zgolj tisti, pa naj bodo mesnojedci ali vegiji, ki sami niso prepričani v to kar počnejo.

Imam v družbi, vegeterjance, ljudi ki ne jedo mesa, športnojedce...z nobenim nimam problemov, če kdo od mojih gostov ne je mesa, mu pripravim dodaten obrok po mojih sposobnostih in znanju.

Sem se pa do sedaj zapel z dvema, recimo veganoma, in se ne družimo več, niti moji prijatelji in kolegi. Ker sta vztrajno vsiljevala svoje prepričanje in način življenja. Tudi teme pogovorov so se vrtele samo okoli tega, postala sta asocialna.

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. dec 2011 13:30

Pod tole se pa tudi jaz podpišem. ¨Naj vsak živi in je po svoje, kakor mu paše. In druge pusti na miru. Naj bo to naša novoletna poslanica. Živi in pusti živeti!

 

 

 

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. dec 2011 14:01

Ne vem no, meni se zdi, da vedno ekstremistično usmerjeni  pogosto težijo in nam držijo pridige, zakaj imajo oni prav.

Ko govorijo, kako bolj "naravno" je jesti po njihovo, pozabijo, da recimo Eskimci ne bi nikoli našli "dovolj" veganske hrane v svojem okolju, da bi preživeli.

Tudi sama naletim na kakega ekstremnega jedca, predvsem Indijci se znajdejo kdaj pa kdaj na obisku in vedno absolutno in brez vprašanj ustrežem. Ko se govori o občutku lahkotnosti: NI rečeno, da so vegani suhci. Ena moja kar dobra znanka ima vsaj ene 25 do 30 kil preveč. Ampak buhnedaj, da bi bilo kje kako maslo ali kapljica medu!



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21.dec 2011 15:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti