Vegani

tinar  

član od: 19.10.2006

sporočila: 17

tema odprta - 8. okt 2007 23:25 | ogledi: 52.416 | odgovori: 150

Pozdravljeni,

zanima me ali je med vami kakšna veganka/vegan, ki bi bil pripravljen delit kaksne recepte?

lp,

tinar

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

9. okt 2007 0:07

zadnjič sem imela predstavitev pri veganih, če te zanima kaj smo kuhali: zelenjavo na sopari: korenček, brokuli , cvetača pekli smo seveda brez maščobe bučke, potem cez dan namočen toffu v sojini omaki, polpete ( mislim, da hokus pokus-sojine) Skuhali smo riž (nikol vidla do sedaj...čas kuhanja običajno 1 uro pa še mal) pri meni seveda 35 min... Ajdovo kašo z gobami, namesto kisle smetane so uporabili eno vrsto majoneze(kupi se v Kalčku-mislim, da je sojina)).. zelo dobro!!! Ne jejo nobene živali in njihovih "derivatov" ki hodi po zemlji, leta po zraku ali plava v vodi. Ne jejo razhudnikov( paprika, krompir..) Zelenjava se očisti(korenje) samo z nežno gobico...lupljenje odpade če te kaj posebej zanima, jih lahko vprašam. Petra 1

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. okt 2007 6:08

Mene pa zanima zakaj so razhudniki problematični. Kolikor vem mednje spadajo krompir, paprika, paradižnik, melancani. LP katjushka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. okt 2007 7:26

katjushka je napisal/a:
Mene pa zanima zakaj so razhudniki problematični. Kolikor vem mednje spadajo krompir, paprika, paradižnik, melancani. LP katjushka

Zato, ker nekateri od njih vsebujejo strupene snovi ( se mi zdi da alkoloide ), ki se pri termični obdelavi razkrojijo.

 

ežoj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. okt 2007 7:27

Solanin je ta alkaloid. Baje spada sem zraven tudi tobak. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. okt 2007 7:38

Da o stročnicah ne govorimo, ki so, premalo kuhane, tudi strupene. Pa vrsta še ni končana.

Hvala bogu, da lahko jedo živali, ki rijejo v zemlji, ni jih tako malo..................

rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. okt 2007 8:31

Sem šla v "lov" po googlu za tem solaninom, pa je govora v glavnem v zvezi z nastankom zelenega krompirja in s tem solanina v krompirju, ki je škodljiv. Kaj pa v papriki, paradižniku in melancanih? In če se pri termični obdelavi razkrojijo, so potem kuhani neškodljivi? LP katjushka

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

9. okt 2007 8:53

Kolikor jaz opažam mojo papriko na vrtu, ki je letos izredno lepa (velika, rdeča) in paradižnik, vidim da nimata nobenih jedcev iz živalske vrste. Le kaj to pomeni, da jih ne marajo niti uši, niti polži, niti gosenice, skratka škodijo jim edino rastlinske bolezni. Če se kdo spozna, prosim za razlago. ann

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

9. okt 2007 11:00

Ena izmed razlag zapriseženih veganov, ki ne jedo razhudnikov je tudi ta, da imajo razhudniki zelo kaotično strukturo. To pomeni, da če jih prerežemo (npr. paradižnik), je vsak drugačen, semena nimajo nobenega reda . Uživanje razhudnikov naj bi povzročalo nered oz. kaos v telesu, posledica le tega nereda pa naj bi bile različne bolezni - predvsem so problem razne alergijske bolezni, revmatična obolenja... Kar nekaj čisto veganskih receptov je na tejle strani: http://www.zazdravje.net/kuhamo.asp Jaz sem jih že precej sprobala, pa da ne bo pomote nisem niti vegetarijanka, kaj šele veganka. Rada pa eksperimentiram in vedno poskušam nekaj novega. Po zaslugi Sanje Lončar sem spoznala uporabo prosa, pire, kvinoje, kokosove maščobe.... P.S. Še vedno pa največ super receptov poberem iz Kulinarike, ki je ZAKON! Lep dan vsem skupaj. SMILE28

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. okt 2007 14:10

Madonca, tega pa nisem vedela, da ne jejo niti razhudnikovk, torej nič paprik, paradižnika, krompirja, niti stročnic... Kaj tudi olja ne smejo uporabljat? Hehe, ko bi vegani vedeli, kako se vse v želodcu zmeša, ne bi jedli nič več, hehe, ker takrat se vsa postavitev semen ali česarkoli obrne 5x... (mi lahko verjamete, sem celo nosečnost bruhala, pa je bilo vsakič drugače zmešano, vedno pa zelo kaotično;) Veri

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

9. okt 2007 20:01

Veri Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti