Vegani

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. dec 2011 6:54

nina _ je napisal/a:

@mamamia: Če se ne osredotočimo samo na sadje, temveč na rastlinje na splošno, bi ga seveda bilo za vse dovolj. Podatki so sicer precej različni, a za produkcijo kilograma (surove) govedine, naj bi bilo potrebnih približno 6,5kg različnih žit in 36kg trave, silosa,...

nina _

To, da ima rastlinska hrana manjšo energijsko in hranilno vrednost kot živalska, seveda drži kot pribito. Potemtakem  tudi ljudje, ki  se hranijo samo z rastlinsko hrano, za "pridelavo" mišične mase potrebujejo več rastlinske hrane, kot bi živalske. Pa smo spet na istem.

lp

cervus

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

23. dec 2011 9:21

Naj ta tema ne zaide v neke skrajnosti

Smo odrasli in odgovorni ljudje, vsak se sam odloca s cim se bo prehranjeval. Nobeno prepricevanje, dokazovanje ali celo prisila niso tu na mestu.

Sama sem 40 let veselo mazala pecenke, zrezke, bedrca ... dokler leta '96 nisem zacela uporabljati internet in si tako odprla okno v svet, ki mi je bil, kot mestnemu cloveku, zastrt. Ko sem  videla,  kaj vse se dogaja na farmah in v klavnicah z zivalmi, sem se v trenutku odlocila, da zaradi mene ne bo vec trpela ali umrla  nobena zival. In tega se ze leta drzim.

Beatles Paul McCartney je dejal: Ce bi klavnice imele steklene stene, bi vsi ljudje postali vegetarijanci.

Nena-morje

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

23. dec 2011 10:06

Nena, zelo se strinjam s teboj.

zeta

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. dec 2011 10:06

McCartney tudi o glasbi ni kaj dosti vedel :)

Commis débarrasseur

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

23. dec 2011 10:44

Nena, se strinjam.

Energijska vrednost žit ni tako majhna - npr. ajda 343kcal/100g vs. govedina 332kcal/100g- res pa je, da ne moremo govoriti o velikem deležu proteinov, ki so potrebni za gradnjo mišične mase. Če spremljamo priporočila, vidimo, da se vsaj kar se tiče potrebe po proteinih, skozi leta precej nižajo (so pa vsekakor potrebni). Tu je vsejedcem vsekakor lažje, se pa da zadostiti potrebam tudi na druge načine. Ljudje smo si tudi različni, nekdo, ki opravlja pretežno sedeče delo, ne potrebuje toliko proteinov, kot nekdo, ki fizično dela. Če lahko v grobem povzamem besede strokovnjaka: za večino ljudi bi bilo najboljše, da bi se od mesa prehranjevali z notranjimi organi, saj prav z njimi povprečen moderen človek največ "miga" in bi tako najlažje dobili prav tiste aminokisline, ki jih potrebujejo za reparacijo
Jaz nisem "proti" mesu, sem se pa podobno kot Nena odločila za brezmesni slog, zaradi razmer, v katerih živijo in kasneje umirajo živali. Zavedam se, da živinoreja ni edini vzrok za manjšanje biodiverzitete, je pa tudi eden izmed njih. Za primerjavo življenja med živalmi in ljudmi pa se strinjam, da ne drži vode. To je bil zgolj moj odziv na zapisano, da nekatere, razmere v katerih so živali spominjajo na delavce v kapitalizmu. Res je kriza, a še nikakor nismo tako daleč (in srčno upam, da tudi nikoli ne bomo).

vsem karkolijedcem že.

nina _

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

23. dec 2011 10:49

Glede potrbe po proteinih in mesu bom citiral kar mojo prababico: Nekoč smo meso jedli samo za praznike in cele dneve delali.

 

Škoda, ker je veliko stročnic postalo pozabljena hrana. 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. dec 2011 11:07

nina _ je napisal/a:

 Če lahko v grobem povzamem besede strokovnjaka: za večino ljudi bi bilo najboljše, da bi se od mesa prehranjevali z notranjimi organi, saj prav z njimi povprečen moderen človek največ "miga" in bi tako najlažje dobili prav tiste aminokisline, ki jih potrebujejo za reparacijo
nina _

No, če je bil pa ta strokovnjak,............

rimljanka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. dec 2011 15:21

Nič se norca ne delam iz vegijev, ampak tole mi je bilo luštno:

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. dec 2011 17:12

tulka je napisal/a:

Nič se norca ne delam iz vegijev, ampak tole mi je bilo luštno:



tulka

 

Če zanemarimo, da revežu manjka en par nog......................

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. dec 2011 17:14

mogoče mu pa niso zrasle od pomanjkanja beljakovin. Ampak je pa srčkan.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti