Okrasitev dekoracija torte grad

pizzamix  

član od: 20.9.2007

sporočila: 1

tema odprta - 20. sep 2007 13:19 | ogledi: 6.401 | odgovori: 10

HALO PUNCE LEP DAN,

JAZ SEM SE LOTILA PODVIGA, KI NE VEM ČE MU BOM KOS. NAJ POVEM DA NIKOLI NIČ NE PEČEM, KER SEM ŽE ZDAVNAJ OBUPALA SAJ MI NIČ NE USPE... LANI SEM ZA SINOV ROJSTNI DAN SPEKLA TORTO LADIJO PO RECEPTU OD ENE OD VAS SEVEDA S POMOČJO SESTRIČNE IN JE BILA BOMBA NORO..

LETOS PA BI RADA SPEKLA TORTO GRAD, IMAM ŽE NAČRT KAKO BO ZGLEDALA, SAMO DALJE OD BISKVITA ŠE NISEM PRIŠLA....

TOREJ ZAMISLILA SEM SI :

DVONADSTROPNA KVADRATNA TORTA, ZGORNJI DEL MALO MANJŠI, KI BI IMEL NA SREDINI ŠE DVA RAZLIČNO VELIKA STOLPA S STREHICO, PRVO NADSTROPJE PA BI IMELO ŠE V VSAKEM VOGALU KVADRATNI STOLP.

SEDAJ PA NE VEM KAKO BI JAZ TA GRAD OBLEKLA. NAJPREJ SEM MISLILA DA BI GA PRELILA S ČOKOLADO IN POTEM GOR NARISALA BELE ČRTE S KATERIMI BI NAKAZALA DA SO TO ZIDAKI, CIGLI AL KAK SE ŽE REČE...PA NE VEM S ČEM NAJ RIŠEM, SMETANA BO STEKLA DOL, DRUGEGA NE POZNAM...

BOJIM SE DA ČOKOLADA NE BO POKALA KAJ TE MORAM NAREDIT??

pizzamix

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

20. sep 2007 13:58

Če praviš,da si bolj amater ti svetujem,da jih samo lepo obmaži z rastlinsko smetano(katero tudi lahko pobarvaš ali z raznimi ekstrakti,čokolado,nutelo.kakav,....)lahko jo tudi mešaš z navadno smetano,če ti ni preveč okus dober. No ,jaz bi se lotila tako,da bi smetano pobarvala s kakavom(dobila bi lepo rjavo-oker barvo)in na njo bi s čokolado ali pa celo z nutelo,ker je lažje(malo jo v mikro segrejem,da lažje pišem)narisala,tako kot si ti rekla ,da bi s smetano.Strehe pa lahko premažeš s smetano katero boš drugače pobarvala. Mogoče ,ti bo katera dala še boljše zamisli.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. sep 2007 14:05

Na google odtipkaj castle cake pa dobiš nekaj slikic in idej. jade

pizzamix  

član od: 20.9.2007

sporočila: 1

20. sep 2007 14:09

HVALA BALONKA ZA NASVET, SMETANA MI NEKAK NE GRE, KER NE VEM KAKO BI NA SMETANO NARISALA TOLIKO ZIDAKOV, PO MOJEM BI JE RAZMAZALA, ZATO SE NEKAK NAGIBAM K ČOKOLADNEMU PRELIVU IN KER BI RADA IMELA SVETEL GRAD NE TEMNI ME ZANIMA ČE JE KATERA DELALA PRELIV IZ BELE ČOKOLADE. NASPLOŠNO ME ZANIMA KAKO DELATE ČOKOLADNE PRELIVE DA SO LEPI SIJOČI IN NE RAZPOKAJO?? KATERO ČOKOLADO UPORABLJATE ZA PISANJE NA TORTE KI BI BILA POTEM DOVOLJ GOSTA, GLEDE NA TO DA BO TO NARISANO VSE SKUPAJ NA NAVPIČNEM DELU TORTE??? HVALA, pizzamix

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. sep 2007 15:39

pizzamix,

pa kaj si si utepla v glavo te zidake, večina gradov je iz kamna, pa od starosti se tudi kamen ne vidi, vse je sivo. Drugač, pri tortah za otroke sploh ni važno, da zadeneš resničnost, zadeni grobo obliko, domišljija dela svoje, pa če postaviš še ploščad za helikopter.

DRugače ( drugič ), dobijo se barve v tubi za pisanje po tort ( jaz sem jih le videl, nisem preizkosil , moji so toliko stari, da rajši ne vidijo nobene številke na torti ). Stepi smetano, barve v roke ( da pobarvaš smetano ) in pusti domišljiji prosto pot, lahko narediš kar hočeš.

Drugače ( tretjič ), po forumskem bon tonu se ne piše z velikimi črkami. 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. sep 2007 15:46

a ja, glede čokolade, baje je najboljša jedilna gorenjka, najbolj enostavno ti je, da je stopiš ( stališ ) z oljem, pa ne poka nič in lepo se reže. Glede sjaja: mani se zdi če dela stana r. ali jade, kakor koli naredijo, se čokoladni preliv sjaji, jaz sem delal celo raziskavo, pa nikoli dobil svetlečega premaza, pa sem dvignil roke. Edino ti svetujem, ne uporabljat neke " leve " čokolade. ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. sep 2007 15:55

a ja, dobrodošla na kulinariko, pa začni peč torte bolj pogosto ( tecimo na dva do tri tedne, in poskušaj različne stvari, do naslednjega rojstnega dne, boš postala ekspert. Praviš, da ti nič ne uspe: ne uspe ti zato ker ne delaš, a nisi slišala, da vaja dela mojstra, a misliš da je tukajšnjim " mačkom " vse od začetka ratalo?

Pa tudi drugače: otrokom iz domače hiše ostane v spominu kako je iz kuhinje lepo dišalo ko je mami pekla ( posebej ob slabem deževnem/mrzlem vremenu ) .  

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. sep 2007 16:00

ežoj je napisal/a:
a ja, glede čokolade, baje je najboljša jedilna gorenjka, najbolj enostavno ti je, da je stopiš ( stališ ) z oljem, pa ne poka nič in lepo se reže. Glede sjaja: mani se zdi če dela stana r. ali jade, kakor koli naredijo, se čokoladni preliv sjaji, jaz sem delal celo raziskavo, pa nikoli dobil svetlečega premaza, pa sem dvignil roke. Edino ti svetujem, ne uporabljat neke " leve " čokolade. ežoj

 

Ežoj meni se "sijaji" tudi leva čokolada. 

jade

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. sep 2007 16:20

Pizzamix, mogoče lahko pocukaš malo Unicorn za rokav; ona je naredila prekrasno torto grad, s kočijo vred... matilda

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. sep 2007 19:42

jade,

vem.. ( se mi zdi, da si ti povedala za olje in čokolado, in meni se to zdi najboljše od tega kar sem preizkusil, in to sedaj uporabljam, pa kot vidiš  svetujem tudi drugim ).

matilda,  

hvala za namig, preizkusim ob priliki, rahlo je problem ker masti ( niti rastlinske niti svinjske ) sploh ne uporabljam, pa je niti nimam  ( moram je nabavit ) .

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti