Kokosova mast

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. feb 2010 16:54

s0ncek* je napisal/a:
No, saj ravno o tem govorim (oz. pišem) :) poskusi s to Palminovo (obvezno naj bo v banjici, tista v tablici je pretrda) - je super mazava (kot margarina ali maslo na sobni temperaturi), bela in nevtralnega okusa. s0ncek*
Hvala bom poiskala in poskusla. Drugače je pa še nisem nikjer vidla razen v Hoferju, bom probala poiskat. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

17. feb 2010 17:10

V MB jih imajo v hladilniku zraven masla in margarine. Je pa to Interspar, ne Spar. s0ncek*

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

1. feb 2011 19:18

katera kokosova mast bi bila najboljša, da je brez okusa po kokosu? palminova, eden ali iz hoferja nusett? ursyy

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

1. feb 2011 19:41

Eden je definitivno brez okusa. Glede Hoferjeve imam tudi v spominu, da je vredu vendar je že kar nekaj časa od kar sem jo uporabljala, tako da nisem čisto prepričana. Popolnoma sem zadovoljna z Eden.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. feb 2011 19:47

Sem s Hoferjevo povsem zadovoljna. 

Loni Makaroni

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

1. feb 2011 19:58

Se podpišem pod Loni, pa tudi na zalogi jo še vedno imajo.

kobra 1

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

1. feb 2011 20:08

Mene pa zanima, kako vam uspe vmesiti oz stepsti kokosovo mast iz Hoferja, sem kupila par paketkov že v decembru, da sprobam to čudo in mi v obeh poskusih mesenja testa za piškote ni uspelo čisto zbnesti, so ostale take male kepice. V drugo sem jo celo vzela večer prej iz hladilnika, a ni bilo nič boljše, moj se je pol ure matral z gnetenjem, pa niti močne roke niso pomagale. Sicer je okus piškotov čisto vredu, se pa oblika skvari, če so vmes kepice. Ninja24

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

1. feb 2011 21:01

Tudi Palmin je brez okusa. Ninja, očitno je Hoferjeva pretrda. Poskusi s Palminom. s0ncek*

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

1. feb 2011 21:16

Sama uporabljam Edenovo in jo kupujem v Mercatorju, je najceneja. Sem pa tudi že imela Hoferjevo, vendar nisem bila z njo zadovoljna. Res je cenejša, zato pa tudi za peciva neuporabna, nakar navsezadnje še ugotovim, da je pridelujejo z nekim postopkom (piše na ovitku, trenutno se imena ne spomnem), ki je škodljiv za zdravje. Kaj več o kokosovi maščobi najdete na tem linku: http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp?art=165 oliva

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

22. apr 2012 16:03

Mene pa zanima, kako se kokosova mast obnese pri peki?

Mislim si, da bi z lahkoto nadomestila olje, le da bi jo bilo treba malo segreti, da se stopi. Ne vem pa, kako bi nadomestila maslo? V trdni obliki si ne predstavljam, da bi jo lahko zgnetla v testo. Naj jo prav tako stopim?

 

Sem čisto nova v uporabi te vrste maščobe, ampak sem že navdušena :)

Moja prva izkušnja je bila grozna - v dar sem dobila neko malo embalažo eko hladno stiskanega kokosovega olja, ki je imelo seveda pristen vonj po kokosu. Ravno v tistem času sem kalila kalčke in v pripravi neke kitajske jedi uporabila omenjeno olje (znamke se ne spomnim...ni bil Cobio, je pa bilo prav tako eko in nepredelano). Stopila sem žličko olja v voku in gor vrgla meso, marinirano v sojini omaki. Moj bog, kakšen v vonj! Sicer ga v končni jedi ni bilo okusiti, ker ga je bilo res malo in so prevladali drugi okusi. Pa sem vseeno potem odnehala s tem oljem. Poleg tega eden od družinskih članov ne prenese vonja po kokosu ali česarkoli, kar vsebuje kokos, zato sem se morala eksperimentiranju odpovedati.

Pred kratkim pa sem spet padla v to, prebirala članke in pohvale in končno našla to Eden kokosovo mast, ki je brez vonja in okusa in moram reči, da se obnese super! Ni vonja, ni okusa, paše v vse, tudi k govejim zrezkom in krompirju :)

 

Mi pa nekaj ni jasno in nikjer ne najdem odgovora. Hladno stiskano kokosovo olje ima vonj in okus po kokosu, kar je seveda logično.

Eden (in verjetno tudi Palmin in tista s Hoferja) pa nimajo vonja ali okusa po kokosu. Na kakšen način je potem ta mast predelana, da nima vonja? Je potem ravno tako zdrava in koristna kot hladno stiskano olje, ali ne?

Verjamem, da je hladno stiskano kokosovo olje iz ekološke pridelave najboljše in jakoristnejše za telo, ampak kaj ko je zaradi vonja pri nas neuporabno.

 

 

Hvaležna bom za vsak odgovor :)



Renat

Sporočilo je spremenil(a) Renat dne 22. 2012 16:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti