Podražitev hrane

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. sep 2007 9:53

kletka je napisal/a:
Moje mnenje glede zavrženega kruha: lahko bi ga kakšno uro pred zaprtjem trgovine prodajali po 50 % nižji ceni in gotovo ne bi imeli težav z ostanki. kletka
  Točno tako! Pa še  ostale stvari, ki jim tisti dan poteče rok - mleko, jogurti in podobno.  In kakšno sadje, ki ga raje pustijo zgniti, namesto, da bi ga pravi čas pocenili. Tako bi si tudi tisti z bolj praznimi denarnicami lahko  kdaj kaj več privoščili. Včasih sem še kje zasledila znižanja blaga, ki je bilo tik pred iztekom roka, zdaj pa že dolgo ne več, vsaj v večjih centrih, kjer običajno kupujem, ne.

Mi pa tole okrog podražitev postaja malo sumljivo. Zadnjič sem poslušala, kako zganjajo paniko, češ da bo proizvodnja bio-dizla enormno podražila hrano, zdaj slišim, da Italijani štrajkajo pri nakupih testenin, ker so jih močno podražili ... Ali je to bumerang, ker je prehranjevanje postalo stvar potrošništva ne telesne potrebe,  ali pa se na nivoju svetovne ekonomije potiho nekaj dogaja ?

Cila

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. sep 2007 9:56

Ljudje se pa vedno z vsem strinjajo... Drugam ne bojo hodili kupovat, ker ?... V A se ne bojo vozili... Cene se dvigujejo, ker se lahko. Če bi imeli drastičen upad kupcev, bi bilo drugače...

Sicer so pa moko tudi podražili, da se ne bi preveč doma peklo. Vsaj tako si to jaz zelo laično razlagam.

Pol naj pa še elekro dvigne ceno elekrtike, ker bo služil na pečicah in avtomatih za kruh...

lidka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. sep 2007 9:57

Blagor nekaterim, ki, kot berem, živijo od zraka brez hrane Jaz bi tudi pa vedno po enem dnevu najkasneje postanem lačen. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

14. sep 2007 10:05

Plaskanov mlin v malih Braslovčah! rimljanka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

14. sep 2007 10:45

Kroki, pa ti si zlata. Hvala ti. Bom kar počasi šla v akcijo za mojo mamo, taščo, za sebe, pa mogoče še za kakšno sosedo. Govedino sem v začetku meseca že kupila pri enem bližnjem kmetu (brez skrbi, je klal v klavnici, tako da je meso pregledano). Vam povem, da takšne govedine ne dobiš v nobeni trgovini: 26 mesecev star bikec, cena na kg: 4 EUR. (S tem, da sem naročila 10 kg in jih tudi plačala, dal pa mi je še skoraj 3 kg povrh). Poiskati si moram samo še v bližini kmeta s piščanci, prašička imam doma v hlevu, vrt tudi imam, pa jajca tudi. Saj sem že do sedaj pazila kaj kupujem in koliko. Ampak te podivjane cene, so tudi mene šokirale. Kmalu bo res vsak tisti srečen, ki bo le imel kakšen kvadrat zemlje in si bo sam kaj pridelal.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. sep 2007 11:02

Tudi jaz bom pogrešala vrt pozimi, saj mi je bil čez poletje prihranjen marsikateri €. Drugo leto začnem že zgodaj spomladi s pridelavo, saj bom tako sezono še podaljšala. Vsako leto se naučim nekaj novega. Pa še to vem kakšna je hrana. Rimljanka, tudi jaz sem hvaležna za Plaskanov mlin. LP katjushka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. sep 2007 11:45

....mi pa še kar kupujemo in kupujemo,... kot so že zapisale ene pred mano. Zadnje čase ljudje govorijo samo še o podražitvah. Pa se ugotovila, da samo govorijo. Sama se izogibam nakupovanju ob petkih in sobotah. Prejšnji petek pa sem morala nujno v naš "največji" nakupovalni center po očala za otroka. Bila sem presenečena nad "gužvo" katera je vladala na parkirišču. Sparkirala sem lahko nekje na koncu kar velikega parkirišča. Po tem lahko sklepam, da niti evro niti podražitve niso spremenile naših nakupovanih navad!!! To, da imamo v našem mestecu na relaciji 2 km kar 7 trgovin pa je tako ali tako absurd! LP K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 14. sep 2007 12:19:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti