Estonija

BIANCA  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

tema odprta - 4. sep 2007 10:15 | ogledi: 3.197 | odgovori: 5

VSI LJUDJE, VSE VEDO...

ZA DESET DNI POTUJEM V ESTONIJO, PRENOČIŠČE IN HRANA STA PRESKRBLJENI. ZANIMA MA KOLIKO ESTONSKIH KRON (VSAJ MISLIM, DA IMAJO TO VALUTO) BI MORALA KUPITI ZA MANJŠE IZDATKE, KER NIMAM POJMA KAKŠEN STANDARD JE V TEJ DEŽELI. KDOR JE BIL V ESTONIJI, MI LAHKO POMAGA? ŽE VNAPREJ HVALA LEPA!

BIANCA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. sep 2007 10:26

v estoniji sem bila pred štirimi leti. talinn je mesto z zelo evropskimi cenami. pivo 3 ali več evrov. seveda je tudi odvisno od lokala oziroma od lokacije. striženje pri rusinjah je bilo cenejše kot v ljubljani. ostali kraji so cenejši od talinna. nisem ti kaj dosti pomagala, ker niti ne vem, kakšne navade (in kako drag okus imaš). po mojem spominu so cene zelo primerljive s slovenijo. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 04. sep 2007 11:48:40

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

4. sep 2007 10:36

Draga Bianca, ali si že vzela, da lahko s svojo bankomatno kartico dvigaš po celem svetu, kjer koli je na bankomatu nalepka Maestro (je praktično na vseh)? Je sicer provizija (bila je 400 SIT, sedaj je nekaj podobnega), ki pa te ne "vrže čisto dol", in lahko ti zagotovim iz lastnih izkušenj, da to deluje tudi v Peruju, Egiptu in tudi v baltiških deželah. Ko boš tam, boš lažje presodila, koliko denarja potrebuješ. Ponavljam pa, da je ugodno dviganje z BANKOMATNO kartico, pri EUROCARDU/MASTERCARDU je provizija precej višja! teta torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. sep 2007 11:04

Če me spomin ne vara, hodi Bianca še v srednjo šolo. Nevertheless, srednješolec mora znati sam preračunavati valute in v tem stoletju mora tudi znati poiskati tečajnico. Čez kakšno leto bo namreč srednješolec šel na faks in med počitnicami bo potoval z interailom in je treba te stvari znati poiskati in uporabljati. Tule jo imaš, shrani jo med favorite. http://www.bsi.si/podatki/tec-bs.asp Ostalo ti je pa tudi teta torta povedala. Pojdi do bližnje poslovalnice in ti bodo tam zadeve razložili. Vendelina jr.

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

4. sep 2007 11:05

Bianca, piši prosim z majnimi črkami.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti