Čiščenje stanovanja - nujno!!!

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

2. sep 2007 23:26

Osebno sicer mislim, da ni s tem, da ti nekdo pride pospravit hišo ali stanovanje, nič narobe, pa kljub temu moram povedati naslednje: Vem, da nam včasih ne paše pomivati posode, likati perila ali pomivati tal ... ampak, drage moje ... jaz bi to storila kdaj pa kdaj ... ko mi bodo npr. pobelili celo stanovanje in zbrusili in na novo polakirali parket ... ko bo vse in celo stanovanje v razsulu, sploh pa prazno! Takrat mi čiščenje ob faksu in službi res ne bo zneslo oz. ne bo zneslo čiščenje vsega hkrati. Da pa bi mi nekdo pri brisanju prahu prijel vsako stvar v roke, pri pranju in pri likanju se dotikal mojega perila ... me kar strese. Sploooooh, če bi to bila moja mama, še manj pa tašča. Lepo vas prosim! Zame je to sramotno! Da bi mi tašča, ki je zasluženo v penziji, ki že doma vse postori in zglanca in pegla in kuha in pere ... da bo hodila še k meni, 25-letni smrklji?? ... saj niste resni! Zase vem, da mi nikoli in nikdar nihče ne bo pospravljal in kakorkoli vdiral v mojo zasebnost (razen mojih "sostanovalcev") - v moji kuhinji, spalnici in kopalnici nima nihče kaj početi brez moje vednosti in prisotnosti. Toliko. Vsak pač drugače razmišlja. jessy6

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. sep 2007 23:37

Jaz tudi ne maram, da mi kdo pospravlja, sem pa zato zelo strpna do tistih kupov cunj, ki čakajo na likanje in prahu na omari No saj kdaj me je malo sram, ampak me hitro mine matilda

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

3. sep 2007 0:22

jessy prav zato ker ti hodis v sluzbo in studiras hkrati pa se kaj se najde in ker je tvoja mama al kdorkoli v penziji pa vseeno menda rada kej postori (in verjemi ji ni tezko ti pomagat) mislim da ni prav nic narobe ce ti kdaj pa kdaj pomaga...meni tudi mama pomaga dosti krat ker ob faxu imam ze svojo firmo in poleg tega se dajam instrukcije...meni ni tezko sprejet njeno pomoc ker mislim da je nekaj cisto naravnega da ti mama pomaga... ycrna

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. sep 2007 6:52

matilda je napisal/a:
Jaz tudi ne maram, da mi kdo pospravlja, sem pa zato zelo strpna do tistih kupov cunj, ki čakajo na likanje in prahu na omari No saj kdaj me je malo sram, ampak me hitro mine matilda

 

Matilda, sva že dve

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. sep 2007 11:33

jessy6, pri 25 drugače razmišljamo kot pri 45, tudi energoje imamo več.  Meni se ne zdi sramotno, da mi tašča ali mama priskočita na pomoč, DOKLER TO ŽELITA, bi bilo pa sramotno, če bi ju jaz v to silila, sama pa tačas lenarila. A seveda ni tako. In če se moji mami ni gabilo prati moje pokakane ritke, ko sem bila majhna, in riti mojih otrok, me tudi zdaj ne moti, če zlika naše perilo. Ga pa ne ona ne tašča ne zlagata po omarah, niti jih nikdar ne odpirata, jaz sem  pač mejo postavila pred vrati omar.

 

Da pa nekdo počisti umazanijo po stanovanju namesto mene, me še najmanj moti, niti tega ne jemljem kot vdor v zasebnost, saj sem ga sama spustila v stanovanje. Ti jih pač ne prenašaš v svojem in meni je prav, ampak sramotno je vse kaj drugega, kot pa mami ali tašči dovoliti, da pomagajo, ko to želijo. Pa čeprav jaz tačas v mestu pijem kavo. Navsezadnje tudi jaz pomagam njima, in to zelo.

Mamamia

 

 

mamamia

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

3. sep 2007 13:39

Ne maraš, da se ti mama dotika perila??? Daj zdajle pomisli, kdo se je dotikal hrane, ki si jo nazadnje pojedla v restavraciji. S kakšnimi rokami, kaj je kaj delal pred oblikovanjem tvoje pizze - je bil na WC? Uboga tvoja mama, če takole misliš o njej. To ti je lahko sramotno. vanjatajnsek

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

3. sep 2007 15:17

vanja, narobe si razumela kontekst glede mame in tašče. Sploh pa nisem napisala, da ne maram, da se mi mama dotika perila. Obračaš moje besede. Obe, mama in tašča, bi mi priskočili na pomoč, če bi jih prosila, v bistvu, tudi če jih ne bi. Ampak gre za to, da imata obe dosti svojega dela in ju jaz pri 25 ne mislim s tem obremenjevat. V mojem primeru je tako, da nobena ne bo priznala, da je utrujena, ampak bosta mirno naredili, kar bi ju prosila. Tega ne maram, saj sta obe naredili že toliko zame, da jima nikoli ne bom mogla povrniti. Mislim, da sem pri 25-ih zmožna sama skrbeti za svoje gospodinjstvo in pustiti mami in taščo, da uživata in se spočijeta v svojem prostem času. Kar se pa tiče vdiranja v zasebnost, sem mislila na neznance, ki bi jim plačevala za opravljeno storitev, niti najmanj ne mame. Če pa njej ne bi dovolila v svoje stanovanje, bi bilo pa res čudno. mamamia, če pa to ne bi bilo sramotno, da jaz v mestu pijem kavo, medtem ko mi mama doma lika in pere, potem pa ne vem, kaj je sramotno. jessy6

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

3. sep 2007 15:33

"Da pa bi mi nekdo pri brisanju prahu prijel vsako stvar v roke, pri pranju in pri likanju se dotikal mojega perila ... me kar strese. Sploooooh, če bi to bila moja mama, še manj pa tašča. Lepo vas prosim! Zame je to sramotno!" Iz tvojih besed izhaja točno to, kar sem razumela jaz in najbrž tudi ostali. lp, vanjatajnsek

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

3. sep 2007 15:41

ja jessy, tudi jaz sem razumela tako kot vanja. Naslednjic pazi kako napises, da ne bomo spet me krive, da nerobe razumemo. Seveda, pri 25-ih tudi jaz ne bi prosila za nobeno pomoc, ker ce je "moje gospodinjstvo" le jaz in moz bom seveda sama zmogla. Ko pa zaradi sluzbe in otrok res vec "ne sfolgas" vsega sam, pa bi ti kaksna pomoc bliznjih (mame ali tasce) seveda prisla prav. Zelim ti, da take pomoci ti ne bi nikoli rabila, ker zna se zgodit, da ko jo bos (ce jo bos) taka zastonj ne bo pri roki in bos morala dobro placat kaksno popolno neznanko. LP Jerneja USA

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

3. sep 2007 16:18

Če si ves dan od doma, ni druge, kot da si poiščeš pomoč. Tudi predsodkov se znebiš prav hitro ob pogledu na pospravljeno stanovanje in zlikane kupčke perila. barbara9

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti