Pitulice in nadevi

nirja  

član od: 18.5.2003

sporočila: 23

tema odprta - 27. avg 2007 20:10 | ogledi: 4.153 | odgovori: 1

Pozdravljeni,

za rojstnodnevno zabavo bom pripravila slane pitulice. Skute in pora pri nas ne obožujemo preveč, zato bodo nadevi brez tega.

Spekla bom 3 "kače".

- Nadev za prvo bo: malo kisle smetane in sira ter na pršutu popečena zelenjava (bučke, paprika, malancani).

- Drugo bi rada naredila s tunino in koruzo. Kaj naj še dodam za vezavo? Kislo smetano?

- Tretja bi bila s popečenimi gobicami. Spet - kaj za vezavo, da bodo gobice prišle do okusa? Samo sir?

Pri vseh variantah me zanima: ali je dovolj, da s smetano/sirom namažem vse plasti, dodatke (zelenjavo/tuno/gobice) pa samo na srednjo plast? Ali je boljše, da je na vseh plasteh vse?

Najlepša hvala za nasvete.

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

28. avg 2007 8:15

nirja, tako pri tuni s koruzo kot pri gobicah lahko uporabiš kislo smetano in/ali sir (tudi mocarelo). Sama vse sestavine nadeva zmešam (ne ločujem) in premažem s tem vsako plast testa. Poleg skutnih z raznimi dodatki (ki vam niso najljubše) sem jih delala še s praženo zelenjavo&sirom, gobicami&skuto&sirom, mešanico pelatov&origana&mocarele (kot mali pizza bureki), mletim mesom&sirom ... Variant je nešteto, tudi sladkih, in prav vse so odlične! pozdravček! Živi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti