Pomivalno korito, srebrno ali granitno :)?

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

26. avg 2007 20:43

Tudi v inox izvedbi ne? Toliko, da vidiš, če ti oblika res ustreza. Glede materiala pa potem prečekiraš tiste iz kerasila. Blanchy

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. avg 2007 20:50

Raje imam štiroglata oba korita, ampak danes je nekaj preprostega težko dobiti, so same bolj "napredne" stvari na trgu. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

26. avg 2007 21:06

prijateljica ima (ne vem za firmo )barvasto korito in barva bledi,sama sem v novo kuhinjo kr ta starega dala(po 10tih let) in bom upam imela še10 ta starega kot ste omenili srebnega kaj je že inoks ali rosfraj...jernej vso srečo in sretno roko pri izbiri.senka senka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. avg 2007 21:19

Jernej, če se pripeljete na en izlet k meni, si lahko ogledaš moje korito od Alveusa. Sicer je na eno samo akorito, ampak material in oblika je ista kot ta future. Tako da.... vabljeni vsi trije.

Aja, v starih debatah na forumu boš našel kar nekaj mnenj o koritih, kot jih gledaš.

Drugače pa si jih lahko ogledaš v Ložu v industrijski prodajalni. Jaz sem se ravno štiri mesece nazaj peljala tja po moje korito in so jih imeli ene 8 različnih na zalogi za plačat in odpeljat. Zelo so prijazni, pa cene so občutno nižje kot drugod. Sicer pošiljajo tudi po povzetju (tudi pipe in korita).

 

LP 

tjas

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. avg 2007 21:25

tjas: hvala za povabilo. Kako si pa zadovoljna s takim koritom proti rostfraju? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

26. avg 2007 22:28

Imam tega http://www.eurodom.hr/slike/2007/03/21/1/abluo20_b. Je sicer enojni in ga imam šele 2 meseca ampak sem zeloooo zadovoljna. Do zdaj sem (v treh kuhinjah) imela rosfrej, pa ga nočem več!!! Očitno smo pri nas (no, midva z možem) preveč groba ali kaj, da ga popraskava in po pol leta izgleda prava žalost. Naš novi je od Kovinoplastike Lož - Alveus, Abluo 20. Na njihovi spletni strani ga ne najdem več ampak mi je takoj padel v oči in sem ga hotela imet za vsako ceno. In cena je res bila kar visoka v primerjavi z rosfrejem. V trgovinah boš težko našel od Alveusa kaj več razstavljenega, ga pa lahko naročiš (tako so mi v Merkurju rekli). Jaz sem ga kar v Ložu telefonsko naročila in gospa me je poklicala kdaj ga lahko pridem iskat. Všeč mi je njegova oblika, pa da je globok kar velik. Lp, Asja Sporočilo je spremenil(a) Asja dne 26. avg 2007 22:38:13

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. avg 2007 23:46

Imam izkušnje z: inox koriti dvakrat - 1. všeč mi je, ker se lahko čisti. 2. moti me, da se pozna vsaka kaplja, pa še dopadejo mi samo , če je kuhinja malo tehno. 3. pod robovi vsadnih korit se seveda vrtijo številni vzporedni svetovi emajlom enkrat - 1. lepo se čisti, prijeten material, dobro se vidi vsaka živad, ki prileze iz solate 2. kruši se (čeprav presenetljivo malo, imam Blancovo emajlirano korito že dvajset let, podvrženo je res grobi uporabi, pa so poškodbe malenkostne - ali se pa le meni zdijo take). 3. kot pri inoxu porcelanom - enkrat doma in večkrat kot gostja v tujih kuhinjah 1. simpatičen, malo staromoden material, saj bi rada kaj dobrega rekla o njem, pa žal lahko povem le to, da postane gladka površina slej ali prej hrapava in porozna. 2. dobra lastnost - ni robov, kjer bi se nabirala umazanija. kamnitimi koriti - bom rekla enkrat, ker so večni in za več generacij - ti, ki jih sama poznam sicer niso granitni, so kar iz najbolj navadnega istrskega kamna, sem pa z njimi zelo zadovoljna. Ko sem bila otrok, smo jih imeli tudi v hiši, potem so se počasi pomikali iz mode in hiše, no zdaj pa se na svoj počasni način vračajo. Cena za tako, po željah naročnika izdelano korito iz lokalnega kamna ni zelo visoka. Manj kot za nagrobnik te iste osebe. nola

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

27. avg 2007 9:04

Mi smo imeli najprej rostfrej . Motile so nas kapljice, se je pa lepo čistilo. Potem smo imeli kerrock - bel od kolpa ker ( ko je še bila pod tem imenom) in je bilo čisto v redu. Malo več je bilo treba čistiti, a ni bilo kapljic a tudi vroče sem postavljala notri, po 15 letih je bil pregrd, da bi ga še imeli. Sedaj imamo spet rostfrei....no, kakorkoli se boš odločil, oboje bo v redu, zato se odloči tako, kot si želiš oz. kar ti je všeč na oko. Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 27. avg 2007 09:06:43

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

27. avg 2007 9:20

Granitni vsekakor, ni primerjave z rostfrajem in tuidi dekorativno je meni dosti lepše. MI imamo temnega podobnega kot je steklena grelna plošča. Sicer pa je vse stvar okusa oziroma prepričanja. Pozdrav, antonija

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

27. avg 2007 9:31

Kot kaže sta dva, ki nista inox. Kerrock in granitni? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti