Goveja juha - zdrava???

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

26. jan 2011 10:52

Joj berem poste od nekaterih in zraven kar pikice dobivam. Ne vem no, men je goveja juha- goveja juha, z govejim mesom, če ni mesa je to zelenjavna juha(ali bilo katera druga), a ni to logično? In pri nas je bila goveja juha dvakrat na teden na mizi ,obvezno. Mami nam jo je skuhala tudi takrat ko sem bla bovna in mi je (skoraj) zmeraj pasala. O tem če je strupena, ojoj, ojoj- mislim da je veliko več druge hrane, ki je bolj strupena, kakor dobra domača goveja juha zakuhana z "nudeljni", zdrobovimi cmočki, vlivanci.... Zakaj pa juha pride bela? Zato ker je prevreta. Juho je treba kuhat na zmernem ognju, da vre počasi in z tem pridobiva na okusu. lučica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

26. jan 2011 18:00

3 - 4x na mesec se kuha. Najboljša nam je iz govejega repa. Zakuhana s knedli ali z rezanci.

 

picture_019_290picture_020_290

picture_021_290picture_2130_290

Pozdravček!

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

26. jan 2011 18:45

Dragička, sedi, 5!  

Blanchy

neznan uporabnik

26. jan 2011 19:11

Pri nas smo čustveno vezani na juhco in se s tem, ali je strupena ali ne, ne ubadamo. Itak je vsem jasno, da če kuham jaz, je vse, kar pride izpod mojih rok in je postreženo z nasmehom, zdravilno (mo, mal se duvam ampak danes je tak dan)..

Drugač pa velikokrat juho popijemo iz lončka, kar tako, namesto čaja. Seveda je taka juhica precejena skozi gosto cedilce, tudi najmanjši ostanki "cinkov" bi pokvarili umetniški vtis.

Predvsem čista kurja juhica zaleže bolj kot kakšen slab čaj iz filter vrečke.

 

Z juhco - za domovino naprej!

 

japaja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

26. jan 2011 19:19

Dragička... mmmmm... se mi kar sline cedijo :P JanisJoplin

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. jan 2011 19:38

Jaz sem se navadila, da juho skuham, ampak je tisti dan ne jem. Čez noč se ohladi, naslednje jutro poberem debelo plast maščobe, potem pa jo zakuham. To delam že veliko let. V službi smo namreč ogromno "kuhale", si izmenjevale recepte in tako je naša šefinja velikokrat govorila, da je juha mastna in da škodi ožilju. Dolgo se nisem zmenila zato, saj doma nismo nikoli komplicirali. Potem sem pa ugotovila, da te maščobe ni tako malo, sploh če se kuha mozgova kost zraven. In tako je navada postala železna srajca. Zdaj vsi v družini vedo, da mami danes ne je juhe, šele jutri.

Tudi jaz velikokrat popijem nezakuhano juho, je res dobro. Ali pa naredim domače nudelčke in je to lahko že en manjši obrok ( če nisi preveč lačen).

En naš zelo znan zeliščar pa pravi, da je goveja juha goveji urin. Upam, da me ne boste zdaj zmasakrirali.

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

26. jan 2011 19:49

Dober urin, ni kej ;))) glede na to, kolk svinjarije pojemo, je ta "urin" po mojem pljunek v morje:P JanisJoplin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. jan 2011 20:15

naor je napisal/a:

En naš zelo znan zeliščar pa pravi, da je goveja juha goveji urin. Upam, da me ne boste zdaj zmasakrirali.
naor

Tebe ne, o poznavanju presnove in na sploh delovanja sesalčjega organizma, ki ga (ne) kaže ta znan zeliščar, pa res ni mogoče reči nič povalnega. Torej tudi naše celice obliva človeški urin, ali kako?

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. jan 2011 20:51

A jst pa nisem dobra za te reči razložit, multi? Že prav, že prav.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. jan 2011 21:11

multivitamin je napisal/a:

Jaz sem pa namesto čaja pil juho. 4 šalce na dan. In to tak paše pa tak je dobro,da noben čaj na svetu ni tako dober. Pa pomagalo je tud. O strupih v juhi?  

Multivitamin



multivitamin

 

Ja, multi, ti si pa tut mal čuden, no! Seveda so strupi v juhi!!! Saj sam priznavasš, da so vsi virusi pocrkali.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti