Božična darila

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

tema odprta - 17. avg 2007 21:00 | ogledi: 5.817 | odgovori: 14

Zadnjič sem kuhala marmelado in ker pri nas ni povpraševanja po njej sem dobila idejo, da če jo v majhne glažke nalijem, lahko to ponucam za božična darila. Poleg tega bi pasala še vrečka kakšnih dobrih zelišč, piškoti,........možnosti je veliko, saj bi sama lahko kaj naumila, ampak od vas dobim včasih takšne ideje, ki se meni niti sanjajo ne.

Morda se vam zdi pretirano avgusta o tem razmišljat , ampak bogata jesen je pred nami in jaz bi jo rada čimbolj izkoristila in naredila kakšne zanimive, praktične, okusne shranke, predvsem iz domačega sadja. Prosim za nasvete!

tigris

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

17. avg 2007 21:08

Posušeno sadje bi bilo tudi primerno, če ga imaš doma dovolj. In pametno je že sedaj razmišljati o novoletnih darilih. Bolje kot zadnj trenutek. Lp iz Mb! riba-ribica

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

17. avg 2007 21:11

Ja, točno o tem jaz samo razmišljam vsako leto ob kuhanju marmelade. Do realizacije pa še nisem prišla. Bi pa čez pokrovčke dala še kot prtiček v božični barvi, da se ne bi ravno videli pokrovčki. Zavezala bi pa z ozkim darilnim trakom. In točno tako kot ti, bi zraven dala še vrečko z mojimi piškoti. Mogoče mi pa letos to vseeno uspe.... londonska rezina

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. avg 2007 21:14

Marmelade, piškoti, likerji, domača čokolada, kakšen pesto, božični ali kakšen drugi kolač pečen v keramičnem lončku, okraski za jelko iz čokolade, kakšne domače praline, mešanice za napitke (čokoladni, kavni), razni siri z začimbami v olju in še mnogo tega bi se našlo. Enkrat je že bila tema odprta, malo pred novim letom, vendar nimam pluskota, da bi jo hitro našla... Zato pluskoti javite se. LP katjushka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

18. avg 2007 9:41

Tudi jaz na veliko sušim sadje in zelišča, pobiram lešnike z mislijo na novoletna darila. Lani sem podjala suho sadje in oreščke v medu in so bili obdarovanci zadovolnji. Vsem je bilo darilo všeč in zelo okusno. Na vrh sem zavezala krpico, takšno starinsko z rdeče belim karom. Na kozarček pa sem napisala srečno 2007 in je bila drobna pozornost. Pa tudi zame (študentko) je bila cenovno ugodna, saj nisem rabila nobene sestavine kupiti, ker je bilo vse domače. Na zimo je treba misliti prej, da nisi potem kot tisti nesrečni murenček:) magnolija

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. avg 2007 11:26

Jaz za novo leto vedno podarim ali svoje eksotične marmelade ali pa svoje likerčke. Kupim lepe steklenice in lončke pa je. Vsi so zelo veseli takih doma narejenih daril, ki so za pojest/popit. Jelenckova

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. avg 2007 12:11

Pri nas obdarujemo edinole nekaj dobrih prijateljev in ožjih družinskih članov. Daril nikoli ne kupim, vedno je to domač izdelek, tako kot navajajo predhodnice. Večinoma so to razne marmelade, kompoti, likerji, čajne mešanice,  nekaj, kar ni dobiti čisto vsepovsod. Kupim ali shranim kakšne lepe domiselne kozarce  in steklenice, na računalnik napišem etikete, pri kozarcih prekrijem pokrovčke, steklenice bi pa poslikala, a žal za to nisem posebno priročna. Taka darila se mi zdijo bolj od srca, in manj se bojim, da bodo romala v smeti ali staro šaro. Cila

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

18. avg 2007 14:23

Zanimivo-oreščki v medu. Se jih z medom samo zalije? ham-njam

bistrica  

član od: 11.1.2007

sporočila: 5

18. avg 2007 14:31

Ali katera ve, kako se skuha pomarančna marmelada. Mislim, da sem videla pri prijateljici, ko jo je dobila za božično darilo. Zanimivo, pa še času primerna se mi zdi pomarančna marmelada. bistrica bistrica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. avg 2007 15:29

Je pa dober tudi tale recept, samo ne vem, kak sladkor je to mascavo? Rjavi neprečiščeni? http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6973 Drugače jaz kuham še božično marmelado, pa bananino, pa lubenično in Helenino (iz hrušk). Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti