Kuhinja do nazga

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

18. nov 2002 10:30

Halo? Kakšna pa je kvaliteta knjige? Televizijsko je že speljal.. kaj pa knjižno?

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

18. nov 2002 11:46

Knjigio sem morala kupiti za sorodnico iz Zagreba, ker se je na hrvaškem ne dobi. Še dobro, da je nisem kupila sama, ker bi bila razčarana.

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

18. nov 2002 20:37

pa tak pomp so delali okoli nje. bolje bi bilo, da bi prodajali video kasete ali dvd-je.. stella

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

24. nov 2002 22:58

Stella: Se strinjam!!! Na papirju ne moreš dobro pokazat načina priprave, kakršnega ima on. Poleg tega pa še vedno v oddaji navrže kakšne skrivnosti Velikega Kuharja. Sycia

silvy  

član od: 7.4.2002

sporočila: 23

26. nov 2002 10:13

Sredi decembra bodo pri Vale Novaku izdali novo knjigo, Kuhinja do nazga, notri bodo recepti iz prve serije. Cena je mislim, da v prednaročilu 6000, potem pa 8000. Meni je tudi Srečna kuhinja zelo všeč. Saj vendar ne moreš primerjati TV-ja in knjige!

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

2. dec 2002 13:30

1.12.2002, TV SLO: Jamie med pripravo jedi doda liste nečesa, čemur reče CURRY. Do zdaj sem bil prepričan, da je curry mešanica začimb; pravzaprav sem še naprej prepričan. Je šlo morda za kakšno drugo rastlino, katere ime v angleščini zveni podobno, pa je zavedlo prevajalca? lp Davor

Meta J.  

član od: 30.8.2001

sporočila: 14

2. dec 2002 20:48

Ne, tokrat ima prevajalec prav. Gre za liste drevesa "Murraya koenigi", to je topsko drevo iz družine citrusov, ki ima prijeten osvežujoč vonj, precej eterićnih olj in daje indijskim jedem značilen okus. Drevo izvira iz in raste v Južni Indiji in Sri Lanki. Tamilski izseljenci pa so ga od tu zanesli še v Malezijo, J.Afriko in Reunion. V londonskih azijskih trgovinah se jih da kupiti, pri nas pa ne. Curry prašek/začimba, kot jo poznamo mi pa je britanski izum, ker so želeli posnemati indijske jedi oz. njihov okus, z najmanj napora. Nekatere začimbne mešanice zares vsebujejo curry liste, ponavadi pa ne, saj suhi hitro izgubijo vonj.(Razen, če jih zamrzneš kot svetuje Jamie) Najbolj pogosta mešanica sestoji iz kuminovih in korijandrovih semen, črnega popra, čilijev, grškega sena, ingverja, zmlete bele (=olupljene) leče, soli in tudi cimeta, klinčkov in kurkume, ki daje značilno rumeno barvo. Meta Jurc

neznan uporabnik

6. dec 2002 11:45

Pri nas doma smo že poskusili kar nekaj njegovih receptov in smo bili z rezultatom zelo zadovoljni. Kupili smo tudi knjigo "Return of the naked chef", kjer moram priznati je več receptov, kot v naši "Veseli kuhinji". Jaz sem skoraj vse njegove oddaje posnela in mi je nekako lažje gledat po TV, kadar se spravim na kuhanje. Zanima pa me, kje se dobi limonska trava, če se sploh dobi pri nas! Pozdrav! Lana

neznan uporabnik

8. dec 2002 21:48

ZALOŽBA VALE NOVAK ( IMA DVE KNJIGI,TAKO KOT 2 x PO 15 ODDAJ )TIP OBVLADA,ODPRL JE TUDI SVOJO KUHINJO IN V NJEJ POUČUJE MLADE NAJSTNIKE,KI NIMAJO DENARJA Romanca

peko  

član od: 28.11.2002

sporočila: 1

9. dec 2002 22:30

Tipo je res full car in res obvlada svoj posel, kako enostavno z dobro voljo narediti jed dobro in okusno. Zraven pa zveš še polno koristnih nasvetov. L.P. Peter Peter Jugovic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti