Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

babka1951 je napisal/a:

Včeraj smo pri nas praznovali. Vabil je eden od vnukov, plačala sta pa mami in oči 

Belšak, Slavkov dom... preživeli nepozaben dan, po naših željah 

Danes: prežganka, hitro pečen zrezek iz sv. vratovine, dušena zelenjava in skleda solate

 

za sladico pa: kup perila, likalna deska in likalnik,

madoncaaaa, sem se jo prav prenajedla  



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951



Pridna mami in oči,hehe.
Slavkov dom? Hmm, a ni to tam nekje pri Medvodah? V hrib gor? Takšna lepa lokacija in tudi ambient sila simpatičen. Am i right?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Danes bo domač kruh brez gnetenja, dušeno kislo zelje, kuhana repa, pečenica,  krvavica, kos pečenih svinjskih reber, pa malo krompirja v kosih

Za sladico pa je še nekaj piškotov od praznične peke, kup čokolad, zame samo en dolg sprehod po 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

               Danes:   polpete, pečene v pečici,  široki rezanci na drobtinah,  solata s , zelena solata.

 

 



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 13. 2015 12:12

Zelenjavna juha, rižota s piščančjim mesom, zelena solata, rdeča pesa.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Danes samo pečen in prijetno začinjen krompir. Ni bilo volje in časa za kaj kompleksnejšega.Pridejo taki dnevi.

RadaJem

Danes: stročji fižol v jajčni omaki, kuhan krompir, mešana solata, panna cotta

breskva

Danes: Cajun začinjen file halibuta na 2 žlicah grahovega pireja, cukiniji popečeni s česnom, soljo, poprom in nekaj kapljic limoninega soka. Pred tem juha kot včeraj in za tem berivka za malim avokadom. Danes še kozarec prosecca zame in dragega košček korenčkovo-čokoladne pogače z kavnim likerjem. Je sam povlekel iz zmrzovalnika. :)

Vanja

Vanja, lepe slikice!

Za danes imam od včeraj pripravljene tufahije ( sem jih prvič delala, me prav zanima kako so uspele), pa mariniran kare, za vse ostalo pa bo tekom dopoldneva nastala ideja. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Danes še ne vem kaj bo za kosilo... Bi za jutrišnje kosilo Pihtije ali pa kaj s področja bivše juge. Na idejo prišel včer ko gledal eno srbsko humuristično nanizanko, Bala Lađa . Še nikol tega pripravljal in stric "googel"  mi vrgu kopico receptov... Ob pogledu na kopico receptov se mi zdi, da je to ene vrste tlačenka. Uporabu bi zelenjavo in konjski mesni sir... Ma kdo kak preizkušen recept?

blaž kuha http://www.blazkuha.si/

                  Danes:   pohana piščančja krilca,   riž z zelenjavo, zelena solata.



mopsika



Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 14. 2015 12:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
malo za hecjohana
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti