Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Včeraj zelenjavna enolončnica bi vrjetno kvalificirala za paleo (zdaj so vsi nori na to) in popečen česnov kruh (kruh, rahlo namazan z maslom, popečen nariban s česnom ter rahlo posipan s parmezanom.

Danes: Cmočki iz sv. mesa  in govedine. ( in 

 

@Naor: Sem upala, da boš objavila slike štrukljev.  

 

@mzm, velkam bek! 

Vanja

Ja, bom, samo se je jedilnik spremenil, ne po mojih željah. A to soboto bodo "padli" in če bo slikca le malo spodobna, jo bom objavila. Imam pravo nočno moro, ko gledam tvoje umetnine.

Včeraj sem skuhala eno jed iz krompirja in svežega zelja, kot je to delala moja stara mama in mama. Na krožniku ne zgleda bog ve kako privlačno, a je tako dobro. Zdaj ne vem, a samo zato, ker me že leta dajejo in spomini na mladost, ali zato, ker mi je še vedno prav tako dobro.

Danes bom pekla jabolčni štrudel, se je prijatelj naročil na obisk in si rezerviral tri velike kose. Za kosilo pa bo rižota iz mesa in zelenjave, oz. riž z mesom in zelenjavo.

Čeprav dežuje, je danes en tak lep, prijazen dan, naj bo tudi vam!

 

naor

Včeraj rjavi riž s z domačo sladko-kislo-pekočo omako s trakci svinjine, radič v solati. Močnejša polovica je dobila še medeni srček za posladek.

Danes bodo puranji zrezki z bučkino omako, radič v solati, za prilogo pa še ne vem kaj bi.

Ninja24

naor je napisal/a:

 

Čeprav dežuje, je danes en tak lep, prijazen dan, naj bo tudi vam!

 

naor

Pa je res, naor

Navsezgodaj sem se iz spalnice preselila v dnevno sobo, odgrnila žaluzije, na bližnjem jabolku opazovala ptičjo hišico, zadaj pa je okrasna trava v vetru in dežnih kapljicah valovala, v daljavi se je Rožnik prebujal...

Nikoli še nisem pomislila, da na ves ta svet, lahko v drugačnih okoliščinah gledaš tudi drugače... vse v življenju, se zgodi z razlogom, tudi tvoji štruklji so se malo oddaljili, ko jih boš pripravila, se prav nič ne obremenjuj, če bo slikca spodobna, sem prepričana, da bo tudi nam, ki se s strahom tega lotimo, ena velika spodbuda

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

               Danes: špageti z bolonjsko omako, zelena solata, sladica.

 

mopsika

Zdaj sva dva dni zapored s taščo s skupnimi močmi kombinirali kosila. 

Včeraj: juha, sv. pečenka (kupljena), riž, solata (endivija, rdeči radič in kuhan krompir).

Danes: juha, piščančji medaljoni (od PP), pražen krompir, kislo zelje, solata.

 

Za vikend pa nas čaka praznovanje rojstnih dni, tako da sploh ne bom kuhala, ampak dobro bomo pa jedli. 

 

Mi pa imam še vedno sončen dan in tudi vam vsem pošiljam zvrhan koš sončnih žarkov, da vam še polepša z dežjem oblito naravo. 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Petek:    

Pozdravček!

Danes: ričet,

Jutri: pašta fižol in kranjska klobasa,

Nedelja: enolončnica z repo in krompirjem, ciganski zrezki, pražen krompir, radič v solati in biskvit z luknjami.

Včeraj špinačni tortelini s paradižnikovo omako, zeljnata solata s česnom

danes mesni polpeti v gobovi omaki, v pečici pečen pomfri in še zadnji radič z vrta

jutri praznujemo rojstni dan, gremo v srbsko restavracijo

Danes: besni peresniki

brokoli v solati

 

@Vanja, fenkju!

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecjohana
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti