Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

[citat=--Migla--]

[citat=--MBrando--]

Ko se papca pri mami se papca pri mami

Ti zavidam in sem vesela, da to ceniš! Kaj bi dala, da bi imela mamo še živo.

Migla

[/citat]

Zelo cenim in spoštujem tako mamo kot njeno kuhanje. Vedno zdravo in raznoliko.
Ohranila si jo v spominu in to je TO KAR ŠTEJE. Njena kuhanje, in v to ne dvomim, pa je moralo biti božansko in verjamem, da se rada spominjaš na vse tiste lepe trenutke.

mišzmoke (kako simpatičen nick. Vedno znova se muzam): kot znak spoštovanja in pogleda na osebo katera ima izkušenj in znanja ohoho. No, sva pa lahko tudi na ti. Kakor vam odgovarja.

Včeraj je bilo enostavno PREVEČ zatorej: 
Prišparan krožnik že omenjenih dobrot od včeraj + še kakšna perutnička iz kurjega paprikaša, katerega bosta pa jedla starša in seveda SOLJAT!!!

Nato pa druženje z družinskimi prijatelji ob kaminu, čaju, klepetu ter ob domačih sladkarijah (sva se z njihovo hčerko domenla, da njena mama in ona nekaj naredita za spremembo in kot PRESENEČENJE za moje starše).
Aja, moji seveda ne vedo, da dobimo obisk. Čisto eno lumparijo sva z prijateljico stuhtala. Bo toliko lepše, ko bosta starša srečala svoje velike prijatelje po več kot enem letu!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Danes bodo tortilje (kar kupljene, kdo se bo matral z domačo izdelavo), z nekim nadevom z mehiškim navdihom, jutri pa v vsakem primeru goveja župca, za naprej pa nimam pojma

mamamia

včeraj: quiche z dimljenim lososom in porom, solata za odrasla ter hrenovke in brokoli za tamala

danes: kremna zelena juha, krompir z dodatki, pečen krompir, puran v naravni omaki ter solata

jutri: čorba

Mamka Bršljanka

Danes goveja juha z zlatimi kroglicami, dušeno kislo zelje, kuhan laški fižol in po želji še za vsakega kranjska klobasa.

msegov

Včeraj domača pica s suho salamo, danes piščanec paniran v polnozrnati gorčici in koruznih kosmičih, pečen krompir.

aby

Pri nas pa danes. . .

 

 

irena66

SOBOTA:

Piščančja juhica z domačimi rezanci (ve se, tudi nogica in jetrčka); piščančji paprikaš, široki rezanci (včeraj narejeni), zelena solata; jabolčna pita:

Pozdravček!

Kraljestvo za krempelj, Dragička!

 

Pri nas danes nekaj bolj razsvetljenskega:

- krompirjev riž

- ajdove palačinke z medom

- nešplje

- pijača po želji (in žeji)

 

V rezervi en dogibeg z včerajšnje gostije. Dekadentne tolk, da se človek vpraša, ali je vse to res res?

 

                           ( ..... pa prav: Juhej, juheeeeej, dekadenco sama jej!!!!)

Mygrace

današnji dopoldanski obed: pražena divjačinska jetrca

kosilo: piščančja rižota iz pečice, rdeča pesa, jogurtovo pecivo iz polnozrnate moke in jabolk

bye

 

majaos

Irena, lepa slika!

Jaz sem tudi gledal pri dragički, a je kremplj ali ni.

Pri meni danes ena huda kulinarika:

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
malo za hecjohana
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti