Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Danes: zelenjavna juha, marelični cmoki.

rosie

Predjed: kolovratenje po Krasu

 

glavna jed: frigana jetrca, vloženi jajčevci in papirka, kruh, teran, voda

 

posladek:

lp

mzm

Mineštra in "mumije"

Bojanca

Pri nas pa takole:

ponedeljek: polnozrnati makaroni s paradižnikovo omako, radič, za večerjo pa domača pica z artičokami in olivami

včeraj: golaž s pirejem, radič, zvečer pa kitajsko zelje in radič s sirom

danes: bujta repa, hrenovke, kruh

tabu

Danes: zelenjavna juha z ješprenom, prosena kaša z jabolki in suhimi marelicami

breskva

ežoj je napisal/a:

Danes:

to pa ne moreš verjamet, kaj meni dogaja: sem že mislil, da je megla izginila, pa ravno začelo štampljat datume ( saj veste: *ebeš sliko brez datuma ), no pa sem spet na začetku!

A ja: niso majski hrošči ( ličinke ), če ste to mislili.



ežoj



Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 06.nov 2012 16:23

 

Tole pa zelo dobro zgleda. Kako narediš?

katti

solata s peso, rižem, jajcem..., kozji jogurt (včeraj)

prežganka, riževi rezanci z piščancem in zelenjavo

katti

pražena jetra, krompir v kosih, zelena solata in Bajadera, prva slaščičarska umetnost izpod rok mojega moža po receptu, ki ga je dodala stana.r vse je bilo zelo okusno in je dobil en velik

babka1951

katti, to so " kozice na buzaro "

Kozice ( kupljene kuhane ) na malo oljčneg olja na hitro ( par minut ) prepražiti, dodati nasekljan česn in petršil, prepražiti še mal ( recimo eno minuto, dadati žličko drobtin, še mal prepražiti zaliti z belim vinom in prekuhati recimo cca 10 - 15 min ( kozice so že kuhane ), kuha se, da se okusi uredijo ( da vino ishlapi in se dobi lepa, ne pregosta ne preredka omaka ).

Zravn postrežt kruh s belo črto .

ežoj

krompirjev golaž

Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
malo za hecjohana
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti