Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

20. sep 2018 12:34

                  Danes:       golaz

                                             polenta

                                             glavna solata in motovilec

                                              

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

20. sep 2018 12:48

Včeraj me je mami povabila na kosilo na mojo najljubšo jed, filana paprika in eno sem vzela domov še za današnje kosilo

NutellomAnka

DormChef  

član od: 23.8.2018

sporočila: 112

20. sep 2018 16:38

danes v studentskem domu:

falafel v pita kruhku z zeljem, papriko, cebulo in jogurtovo omako

ampak falafli niso bili dobri...

 

DormChef

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

21. sep 2018 7:36

DormChef, falafli so najboljši po mojih izkušnjah, če suho čičeriko namakaš čez noč in jo potem dobro spereš in odcediš ali osušiš, zmiksaš z začimbami (čebula, češen, peteršilj ali koriander, sol, čili, pa še dodatek začimb, ki pašejo v arabske države), narediš kroglice in jih ocvreš. Meni vedno uspejo lepo ocvrti in nič ne razpadejo in so ful dobri. Čičerika iz konzerve ni dobra za falafle, ker je kuhana.

Danes imamo za kosilo burgerje, sestavil si jih bo vsak član zase po svojem okusu z dodatki (listi solate, prepraženi jurčki, prepraženi trakci čebule, popečena rdeča paprika, česnova omaka, paradižnik), jutri kremna juha iz popečene hokaido buče ter orehovi štruklji, v nedeljo dobimo obiske in bo govejo-kurja juha z zdrobovimi cmočki, ocvrt piščanec, svinjski file v žajbljevo vinski omaki, pečen krompir, rdeč radič z endivijo in fižolom, cheesecake z malinovo omako.

 

malaga

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

21. sep 2018 13:18

                  Danes:      za sina-ostanki  golaza

                                     domači široki rezanci

                                     za naju dva -knapovsko , oz. šmorn

                                     glavna solata, motovilec

                                     

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

21. sep 2018 14:39

Ta teden smo imeli brzinska kosila, za napisat nič zanimivega.

Danes: rižota in zelena solata.

 

Balenka

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

21. sep 2018 16:22

svinjska rižota,zeljnata solata s fižolom in paradižnikom

dvorana

DormChef  

član od: 23.8.2018

sporočila: 112

21. sep 2018 17:10

malaga je napisal/a:

DormChef, falafli so najboljši po mojih izkušnjah, če suho čičeriko namakaš čez noč in jo potem dobro spereš in odcediš ali osušiš, zmiksaš z začimbami (čebula, češen, peteršilj ali koriander, sol, čili, pa še dodatek začimb, ki pašejo v arabske države), narediš kroglice in jih ocvreš. Meni vedno uspejo lepo ocvrti in nič ne razpadejo in so ful dobri. Čičerika iz konzerve ni dobra za falafle, ker je kuhana.

Danes imamo za kosilo burgerje, sestavil si jih bo vsak član zase po svojem okusu z dodatki (listi solate, prepraženi jurčki, prepraženi trakci čebule, popečena rdeča paprika, česnova omaka, paradižnik), jutri kremna juha iz popečene hokaido buče ter orehovi štruklji, v nedeljo dobimo obiske in bo govejo-kurja juha z zdrobovimi cmočki, ocvrt piščanec, svinjski file v žajbljevo vinski omaki, pečen krompir, rdeč radič z endivijo in fižolom, cheesecake z malinovo omako.

 

malaga

verjamem da so domaci falafli najboljsi :) jaz sem uporabila kar suho mesanico iz dm-a in je bila za najin okus preves zacinjena. sem jih delala tudi s ciceriko iz konzerve in niso najbolj uspeli, tako kot ste vi napisali

 

danes v studentskem domu:

piscancji paprikas, valvice in zlica kisle smetane

Sporočilo je spremenil(a) DormChef dne 21. sep 2018 17:13

shari2007  

član od: 29.6.2012

sporočila: 1097

21. sep 2018 18:24

včeraj je bil še pasulj

danes juha z zelenjavo, jurčki in piščančjimi koščki, kruh

shari2007  

član od: 29.6.2012

sporočila: 1097

21. sep 2018 20:04

Punce, ali lahko to juho zgoraj zamrznem, ker jo ostalo še za enkrat? Mislim zaradi gob. Jutri pa praznujemo in je ne bova pojedla.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti