Skok s padalom v tandemu

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. avg 2007 13:32

Skok v tandemu z jadralnim letalom, nekaj nepozabnega... S Klemnom sva bila v zraku skoraj 3 ure, kar je za tandem ful velkio časa. Skočila sva pa s Kovka nad Ajdovščino. Se je bilo pa zanimivo v zraku pogovarjati z mojim bratom, ki je prijadral mimo. Me je pa vprašal dan prej po kilaži, da je vzel ta pravo padalo. Polet je bil vreden vsakega fičnika. Loni Makaroni

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. avg 2007 22:02

Ja, Rimljanka, za tebe je pa večja možnost da te poznam. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. avg 2007 22:03

Smo mal zašle, a ne? Jelenckova

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

1. avg 2007 22:11

jeeeeeeeeeeeeeee,...... še imam malo fore,.... za kak sendvič ali dva , za kaj več pa žal ne hvala za povratni info.... plopsa

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. avg 2007 22:31

Do 20. avgusta je možno v tandemu skočiti na letališču v Bovcu. Nepozabno doživetje, ki sem ga sama doživela 11 let nazaj, pa upam, da ga bom še kdaj. Nena

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

6. avg 2007 10:04

Evo, poročilo iz prve roke iz Bovca: Včeraj sem skočila z najboljšim inštruktorjem na svetu (zame:) in sem še danes malo hiper Če ne bi bilo tako nesramno drago (160 €), bi se šla takoj še enkrat dol vrečt (ampak zaenkrat se mi itak še film rola non stop kako sva se zvrnila iz odprtih vrat letala). AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! strelka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. avg 2007 10:16

No, fino, lepo, da si užibvala.

Smo pa tuel ves čas po malem mešali skoke v tandemu z jadralnim padalom i n skoke z navadnim padalom in letala. Najbrž je razlika velika.

rimljanka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

6. avg 2007 10:37

Razlika je ogromna! Pri skoku s padalom je vse v prostem padu (jaz sem skočila iz 3000 m, to je dobrih 30 sekund prostega pada - noro!!!), pri jadralnem pač lebdenje v zraku. Je pa jadralno padalstvo precej bolj nevarno... Kakorkoli, jaz bom še skočila:) strelka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. avg 2007 10:50

Jadralno padalstvo je nevarno ravno toliko kot drugi športi, moj brat pravi, da je več nevarnosti na tleh kot pa v zraku. Pomembne so izkušnje in pa primerna oprema, in če greš kdaj na Kobalo (nad Tolminom), že laik vidi, kdo ima boljšo opremo. Pa ne da bi hotela koga izpostavljati, to je šport, pri katerem se ne sme šparati. Pa vsaka špaga mora biti točno na svojem mestu...

Čeprav moj brat je enkrat na začetku svoje kariere obvisel na smreki. Kolegi jadralci so mu potem kupili mini žago, da se bo lahko naslednjič odžagal  

Loni Makaroni

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

6. avg 2007 11:01

Loni, res je, da je vsak šport lahko nevaren, dejstvo pa je, da so nekateri bolj nevarni od drugih. O toliko nesrečah kot ravno pri jadralnem padalstvu redko berem. To je potrdil tudi "moj" padalec, ki sem ga na poti nad oblake zasliševala o vsem mogočem. Je pa res, da iz letala ne more skočit vsakdo, iz hriba pa lahko in večina nesreč se zgodi ravno neukim in preveč pogumnim, čeprav tudi izkušeni niso izjema. To je moj osebni pogled, ki pa ga po mnenju kolega zdravnika podpira tudi statistika. Pa da ne bomo preveč zašli: Vsakdo naj se odloči sam in pri tem izbira zanesljive ponudnike. Jaz za skok iz letala toplo priporočam Domna Vodiška iz Lesc, sicer člana slovenske padalske reprezentance. Pa upam, da tega ne bo kdo vzel kot reklamo strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti