Mleko s piškoti za enoletnika-pomoč

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. jul 2007 10:36

Moj sin je pil na stekleničko do četrtega razreda osnovne šole, zjutraj i in zvečer, tik preden je zaspal. Je pa bilo treba mleku in keksom ali čokolinu, medolinu in podobnim kombinacijam dodati še žlico sladkorja. Se je zgodilo, da je med sesanjem  zaspal, pa nismo umivali zob...Konec je srečen, pri 22 letih ima eno samo plombo, zobe pa vzorčne..

 

TanjaG, če je steklenička z melkom le dodatek k večerji, potem sta dva keksa po moje dovolj. Drugo bi bilo, če pred tem ne bi ničesar jedel. Sicer pa bo otrok z zbujanjem in jokom dal vedeti, ali je lačen ali sit. Če noč lepo prespi, pomeni, da sta mu dva keksa dovolj oziroma da trebušček ni preveč obremenjen, tako da je vse v redu. Če pa bi jokal ali bil nemiren,  bi bil to znak, da je nekaj narobe - kaj, pač ugotoviš tako,d a ga skušaš nahraniti in če bi jedel, je znak, da je še lačen, če pa bi bolj jamral pa znak, da se je morda preveč najedel.

 

Uživaj v crkljanju, Mamamia

 

mamamia

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

30. jul 2007 22:52

Tudi jaz dam svojem osem mescu starem fantku ,zvečer preden gre spat 2 dcl mleka in dve žlici keksolina.Ker sem ugotovila ,da če je samo mleko se mi prebuja.

koki  

član od: 8.1.2002

sporočila: 17

31. jul 2007 21:42

NIČ NI NAROBE,ČE JE MLEKO S PIŠKOTI.TO JE ČIST NARAVNO,PA ŠE NASITNO.MOJ SIN, STAR BO 4 LETA,TO ŠE JE ZA ZAJTRK IN VEČERJO. Vitoslav Kališnik

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. jul 2007 22:12

Saj ni nihče rekel, da je kaj narobe. Meni je čudno samo to, da se daje v flaško.

Res pa je, da sem jaz otroke, ko sem začela dodajat navadila na žlico, slamico ali flaško z ustnikom. Hrano pa po žlici ali v roke.

Se mi prav hecno zdi, ko otrok star recimo 2 leti pije iz flaške s cucljem, ko pa bi ja lahko pil iz kozarca. Ups no ja to je pa že druga tem.

jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. avg 2007 7:42

Jade, a tvoji ne pijejo po flaški? Mislim, si ju odvadila? Jaz sem vse zmogla, dudo dat stran, plenico dat dol z ritke, da bi jo pa zvečer prepričevala, naj ne pije mleka v postelji; ne morem. Ona je tok vesela, ko zaključi svoj dan z mlekom... lidka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. avg 2007 7:52

Lidka, ne sekiraj se, ko bo pravi čas, se bo sama odvadila... Vsak otrok mora imeti kakšno malo razvado - eni žvečijo dudo do treh let, nekateri ne zaspijo brez svoje dekice, nekater ne brez maminega ušesa... Naš mali sicer nikoli ni ničesar pil iz stekleničke s cucljem, niti z ustnikom, ampak takoj po žlički ali slamici. Ne bo se pa odpovedal sličici, ki mu jo s kemičnim svinčnikom narišemo na rokico, potem ko umije zobke in preden gre spat. Sličico po njegovi izbiri smo začeli risati, ker ni hotel umivati zob in je bila to nagrada. Potem pa smo ugotovili, da se ta kemični svinčnik z rokice tako lepo odtisne na naš usnjen kavč, ko gre zjutraj iz postelje še malo spat na kavč. No, to je spet ena njegova razvada, ampak tolikokrat kot sem vstala ponoči zaradi njega, sem srečna, samo da spi, pa kjerkoli že.... matilda

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. avg 2007 8:06

Lidika ni bilo treba nobenega odvajat, ker flaške s scucljem sploh niso imeli. Mleko sta dobila pri meni. Do 6 meseca itak nisem nič dodajala, ker ni bilo potrebe. Potem sem jim takoj začela dajti dodatke po žlički, tekočino pa najprej po žlički, potem pa po flaški z ustnikom, še naraje pa sta pila po slamci in iz kozarca. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. avg 2007 8:09

Zdaj tamala zvečer podojim, potem ji dam malo kašice (tisto, ki se zmeša z vodo, jaz uporabljam Hipp), potem še malo pri meni dobi za žejo in gre spat. Ko se ne bo več dojila ji bom dala mleko iz skodelice.

Ma ne saj meni ni čudno, da pije mleko iz flaške s cucljem, saj je to enako, kot če bi dlje dojila, ampak nisem vedela, da tudi hrano notri devate. (Napr. piškot in mleko, čokolino, keksolino...) Se mi zdi, da je tista luknjica na vrhu tako majhna, da je glih za tekočino. No edino, če jo povečate, potem pa že gre.

jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. avg 2007 8:23

Jade, so taki cuclji, s tako luknjico, da to gre... Moja pije samo mleko odkar je začela jest gosto hrano. Je pa res, da je zrasla na adaptiranem mleku in je bila vseskozi na flaški. In je ne da stran, jaz je pa niti ne silim, ker ji je to zvečer za pocrkljat. Pa tok je velika, da pije iz cuclja, ki je za čokolino, da se ne matra... lidka

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

1. avg 2007 9:34

Ne bom odpirala nove teme, boma kar tu vprašala. Imam 8,5 mesecev staro hčerkico, ki pa je hudo "zbirčna" pri hrani. Zanima me kako mleko dajete svojim malčkom?, jaz dajem novalac. Problem je namreč, če ji dam kaj v mleko ni šans, da poje. Ponavadi imajo malčki radi banano. Moja ravno toliko, da ne bruha zraven. Mlečnega razen mleka noče nič, . Najraje bi jedla sadne kašiče ter špinačo in pire. Res me malo skrbi, ker namreč ne vem kako bo, če bo še naprej tako zbirčna pri hrani. Ne vem, ima katera izkušnje s tem? lep dan multicolor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti