Vodni sesalec bagatel

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

tema odprta - 27. jul 2007 16:56 | ogledi: 16.631 | odgovori: 48

Načrtujem nakup novega vodnega sesalca. Razmišljala sem o bagatelovem, ker ga pogosto reklamirajo in mi je "padel v oči". Ali ga kdo ima in seveda, kakšne so izkušnje z njim? Ali kdo ve, če je kakšna razlika v praktičnosti uporabe med bagatelovim in tistega od hyle? Rada bi kupila takšnega, ki je čim bolj enostaven za uporabo in s katerim je čim manj dela (čiščenja) po končanem sesanju. Pa tudi morebitna razlika v velikosti bi me zanimala.

sila

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

27. jul 2007 17:26

Mogoče misliš batagel? jaca

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

27. jul 2007 18:59

Joj, seveda, sesalec BATAGEL. Saj se mi je zdelo, da nekam čudno zveni ... sila

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

27. jul 2007 20:20

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da so vodni sesalniki eno veliko sr.... Kajti na koncu imaš z njihovim razstavljanjem in čiščenjem od cevi do vseh posameznih delov, več dela kot pa s sesanjem. Zelo priporočljivo za kakšne generalke parkrat na leto, za vsakodnevno ali tedensko čiščenje pa ne, razen če si zelo pridna. Hobotka

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

27. jul 2007 20:41

Jaz ti pa povem da sem si dolgo želela vodni sesalec in je super stvar.Zelo prav prid v slučaju da je kdo alergičen na pršico in z vodni sesalcem se ti prah ne vrača v prostor.Meni se je obrestovalo ker sta oba otroka alergična na pršico odkar sesam z vdni je veliko boljše.Očistit ga je treba seveda nobena stvar se ne naredi sama.Ampak rezultati so pa super.Sicer je batagelov nekoliko dražji se pa dobijo tudi cenejše izvedbe drugih podjetij odvisno kaj hočeš imeti. čao jaca

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

27. jul 2007 21:05

Pri nas imamo Batagelovo Igeo. Sedem let dela dvakrat tedensko - imamo psa v stanovanju. Sabo jo vzamemo tudi na dopust, čeprav zavzame kar nekaj prostora, da lepo počistimo za seboj, do sedaj se še nihče ni pritožil, da je ostalo kaj kosmatega. O sestavljanju in čiščenju, pa tako, brez muje se še čevelj ne obuje. Dokler ne obvladaš se malo učiš, potem je pa vse rutinsko. Počistiš lahko res vse. Ob prodaji avta smo ga dali globinsko očistiti, ker je bil poln dlak, čeprav so bili sedeži zaščiteni. Stalo je 200eur. Ko smo imeli nov avto že nekaj mesecev sem se ga spravila sama globinsko čistit. Res sem delala štiri ure, uspeh je bil odličen pa seveda prišparan denar. Priporočam nakup, za znamko se pa sama odloči, ko bo napisanih še več mnenj. nasha

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

27. jul 2007 21:08

Ja, batagelov je precej drag in bi me seveda zanimala tudi kakšna cenejša izvedba. Jaca, kakšnega imaš pa ti? Koliko časa porabiš, da ga po uporabi očistiš? Hobotka, saj ravno tega se bojim, da bi bilo preveč dodatnega dela s čiščenjem sesalca na koncu. Ali je takšno čiščenje nujno? Predstavljala sem si, da gre samo za to, da zliješ stran umazano vodo in tisto posodo splahneš. A je treba torej tudi druge stvari čistit (cevi, dele...)? Takšnega dodatnega dela si pa res ne bi želela. sila

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

27. jul 2007 21:39

Za pridne in vestne gospodinje, ki hočejo imeti bivalne prostore pikolo belo, je vodni sesalnik res vredu. Vendar morajo te gospodinje porabiti kar nekaj svojega prostega časa za tovrstno čiščenje. Ala vera vsem, ki so tako in. Če pa je v hiši alergija na prščico, hišni prah je zadeva super. Kar se tiče čiščenja je potrebno očistiti zbiralno posodo z umazano vodo , čez cevi povleči nekaj čiste vode, da se same sperejo, sicer se v njih čez čas naberejo dlake, lasje, umazanija, prah, ki se pomeša z vodo in iz njega nastane blato ... če tega ne narediš sesalnik vedno manj vleče, potrebno je očistiti gobasti filter, ki obstaja, kljub temu da je glavni filter voda in čez ta filter gre vsa nesnaga, kakšen je, si lahko mislite. Kar pa je največja ironija, stanovanje si lepo počistila , sedaj pa ko moraš očistiti še sesalnik in razstavljati vse te dele, si gotovo del očiščene površine zopet umažeš z umazanimi kapljicami, ki ti bode ušle na tla pri čiščenju sesalnika. Gotovo je takšno reč koristno imeti v hiši za čiščenje tepihov, jogijev, avto sedežev, tapisonov, takšna čiščenja pa ne opravljamo vsak dan ampak občasno, zato me bo težko kdo prepričal, da so ti sesalniki primerni za vsako dnevno ali tedensko čiščenje, razen seveda če so alergije ..... ali pa zelo zelo pridna gospodinja Hobotka

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

27. jul 2007 23:07

Draga Hobotka, prepričana sem, da ste s svojim pisanjem marsikoga za vedno odvrnili od nakupa vodnega sesalnika. Na žalost se vidi, da praktično še niste imeli opravka z vodnimi sesalci. Govoriti kar tako na pamet pa se mi ne zdi ravno najbolj primerno nekomu, ki želi nasvet iz prve roke, torej iz konkretne izkušnje. Pa ne zamerite, prosim. Sama imam navadni sesalec, občasno pa si od mame sposodim Batagelovo Igeo practic, s katero sem zelo zadovoljna. Po sesanju je treba pomiti samo obe posodi. To opravim zelo preprosto in hitro: vsebino zbirne posode vlijem v stranišče, posodo zadržim nad straniščem in s tušem odplaknem umazanijo. Podobno naredim s separacijsko posodo: zadržim jo nad straniščem in s tušem samo splahnem. Potem oboje v kadi še enkrat bolj natančno slahnem in to je to. Brez brisanja. Cevi ni treba prati, so tako široke, da nič ne ostane notri. Je pa potreba pralno šobo (če uporabljate mokro čiščenje) po potrebi splahniti, če se nabere prah ali umazanija v njej. Rebrasti filter se samo vsake toliko skrtači, izjemoma tudi opere pod tekočo vodo, ampak ni velike potrebe, saj nobena nesnaga ne gre prek nobenega filtra, zato je namreč v posodi voda, da se prah ne dviga na filter tako kot pri navadnih sesalcih. Tudi spužvasti filter se le vsake toliko opere. Moje mnenje: ko se enkrat navadiš, je delo otročje lahko. Če pomislim na navadni sesalec, me kar zmrazi - tiste vrečke, iz katerih se kar pokadi prah, ko jih odstranjuješ, pa tisti filter, ki ga je treba pogosto menjati, pa še pralni filter, ki ga je treba občasno oprati ..., da ne govorim o prahu, ki se dviga ob sesanju. In o alergiji ... Ne, ni debate, vodni sesalec ima nešteto prednosti (pa ni treba, da si "pridna" gospodinja, da ti je všeč tak sesalec), umivanje obeh posod pa je tako, kot je ena enkrat napisala na enem teh forumov: tako samoumevno kot da splahnem vodo na stranišču. Cena: mislim, da preveč. Tudi sama bi ga kupila, če bi bil cenejši. Bi ga uporabljala tudi za sprotno čiščenje, ne le za občasno. Pa se mi zaenkrat zdi še malo predrago. Zato si privoščim maminega na vsake toliko za generalko. Če bom našla cenejšega, ne bom oklevala, le da bom prej prebrala kakšne pozitivne izkušnje o njem (o Rovusu nisem prebrala še nič dobrega). Dober nakup želim. Če kdo odkrije kakšen vodni sesalec po zmerni ceni, lepo prosim, poročajte. Lep pozdrav Poloni

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

27. jul 2007 23:37

Sama imam batagelov vodni sesalec (VAL Aqua) in sem z njim zelo zadovoljna.Ko neham sesati odvržem umazano vodo v straniščno školjko in sperem pod tušem posodi.Filter očistim enkrat mesečno tudi pod tekočo vodo in pustim, da se posuši.Sesalec ima mehanski filter. Nekaj pa moraš vedeti ali želiš imeti čistilnik ali pa vodni sesalec,ker je velika razlika.Jaz imam samo vodni sesalec in ne čistilnik. Najboljše pa je,da odpreš njihovo spletno stran in se tam pozanimaš o vsem. Poloni jaz sem svojega kupila za 150 evrov in nam služi enkratno. mamazeljka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

28. jul 2007 7:34

Sila, poglej še tukaj, kjer je ena dolga tema glede vodnih sesalcev.

 

 

Ostajam še vedno pri svojem mnenju, da je preneroden za rokovat in čistit. Pri uporabi globinske krtače moraš na cev pritrditi dodatno električno vrvico z objemkami, ki potem med sesanjem letijo dol in se rade lomijo. Ne vem , mogoče imajo zdaj pri novem modelu že integrirano elektriko v cevi, kot imajo vsi malo boljši sesalci. Poleg tega mi je crknila črpalka za čistilo, ne morem verjet, da je od tega že tri leta, ko sem brala zgoraj navedeno temo. Ja, za 18.000 takratnih SIT so me obrali, za tak denar bi takrat dobila že rabljenega na bolhi.  http://www.bolha.com/oglas2151398

Pri Bataglu so mnenja zelo deljena, meni se zdijo bolj ena plastična italijanska jajca. Cena je občutno previsoka, za to pa so zaslužki tako visoki. V enem intervijuju je sam Batagel izjavil, da ne vejo kam z denarjem in da bojo investirali v nepremičnine. No in kot vidim na njihovi strani, že rastejo bloki v Postojni.

Kaj pa slovenska hyla, večina uporabnic jo zelo pohvali.

Aja, se podpišem pod hobotko, verjetno je dober za alergike, pa za tiste, ki samo enkrat na teden sesajo in so v dobri fizični kondiciji.

LP

 

Sama tema ne spada med recepti- nasveti, ampak med ostale teme ali gospodinjski nasveti. Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 28. jul 2007 07:37:28 Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 28. jul 2007 07:41:48

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti