Jabolčni kis v kapsulah

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

tema odprta - 11. maj 2002 16:41 | ogledi: 9.097 | odgovori: 19

Zanima me, če ima kdo kakšne dobre izkušnje ali informacije o kapsulah z vsebovanjem jabolčnega kisa za pomoč pri hujšanju.

Neža  

član od: 19.12.2001

sporočila: 51

11. maj 2002 19:12

Tiuba, jaz sem imela samo slabe ... napihnjen obcutek in nic drugega ... LP Pika

neznan uporabnik

13. maj 2002 13:47

Tina, moja mati je to jemala 1/2 leta, nakar so ji zaceli izpadati lasje in dobila je nekaksne bele lise po kozi.. tako da ne priporocam. Sem pa slisala, da je navaden jabolcni kis cisto v redu, samo sama se ne bi pripravila do tega, da bi to pila pred obroki. lp maja maja terzič

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. maj 2002 16:14

Jabolcnega kisa pac ne pijes samega, zlicko razredcis v vodi in dodas malo medu. Po okusu spominja na limonado. Pri hujsanju pa pomaga verjetno ravno toliko kot kozarec vode. LP, R.

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

13. maj 2002 22:20

Jabolčni kis - priporočajo domačega - je pripravljen vsaj za hujšanje takole: - 2 ŽLIČKI kisa - v dveh decilitrih vode (brez medu, lahko pa tudi z njim, ampak baje ni tako velikega učinka) 2x ali večkrat na dan. Nekateri ga sicer priporočajo pred obroki, ampak dobro je vedeti, da s tem le razredčiš prebavne sokove, če ga piješ PREBLIZU obroka. Dobro je VSAJ 15 minut premora ali pa več. Baje raztaplja maščobne celice. Jaz ga pijem že dva meseca, če ne več, in nisem opazila kakšne drastične spremembe na tehtnici, PAČ pa na telesu. Pravijo, da tehta maščoba veliko manj kot kakšna mišica, zato se na kilogramih skoraj ne pozna. Maščobne blazinice se mi počasi raztapljajo, tudi drugi pravijo, da zgleda, da sem shujšala. Nekajkrat sem preverjala s tehtnico, ampak kot sem rekla, nič drastičnega. To je varljivo. Jaz imam z jabolčnim kisom zelo dobre izkušnje (pa še poceni je v primerjavi s tabletami kisa; v dveh mesecih sem ga porabila slab liter), tablet pa ne poznam. Takšen napitek tudi dobro odžeja (ko že ravno prihaja poletje), baje so ga včasih uporabljali na delu na njivah. Navadna voda se je hitro sparila, z dodatkom kisa pa je bila še vedno dobra za pitje Na zdravje Sycia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. maj 2002 8:25

Imam podobne izkušnje kot Sycia. Kis pijem že nekaj mesecev, zjutraj z dodatkom medu, sicer samo razredčenega. Po novem ga mešam z bio pivskim kvasom v prahu, ki ima veliko b vitamina. Ni prevec okusno, je pa nadvse zdravo. Kvas pripomore k vitki in čvrsti postavi. Tako piše na ovitku. Veliko kisovih užitkov mimika

neznan uporabnik

14. maj 2002 10:43

cakaj, a te kvas nic ne napihne? jaz se po kvasu pocutim.. no, kot da bi hodila naokoli z dvema trebuhoma maja terzič

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. maj 2002 12:05

Maja, poskusi s pivovskim bio kvasom. Med drugim se dobi pri "Najboljšem sosedu" na oddelku z zdravo oziroma dietno hrano. Ta kvas me čisto nič ne napne. Je drugačen od tistega pekovskega v kockah. Je pa za razliko od tistega zelo zanič. Ko ga zmešaš z vodo je, kot da bi pil pokvarjeno pivo. Napihne pa ne. Vsaj mene ne. Mimika

Vesna5  

član od: 5.11.2001

sporočila: 36

15. maj 2002 8:38

To pa res težko verjamem, Sycia, a samo kis piješ, nimaš diete, he hodiš na fitnes al pa kaj drugega in dejansko shujšaš?

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

17. maj 2002 10:49

ZIvjo vsem! Maya, takšen pivski kvas ne napihne. Pravzaprav sploh ni nič podoben kvasu. Jaz pa še vedno ne vem, ali je to stranski produkt pri proizvodnji piva ali se ga uporablja za proizvodnjo piva. Včasih, ko se mi zalušta kej grenkega, ga tudi jaz pijem, moram pa povedat, da mene zapira, zato to delam bolj poredko (pijem pivski kvas, mislim ). Vesna, jaz imam takšno izkušnjo, kot sem rekla in tudi ti si jo povzela. Sicer sem tudi vsak dan na svežem zraku po dve uri (na sprehodu z vozičkom in sinkom v njem). In po sprehodu postaneš žejen, sploh če je vroče: okisana voda je rešitev! Kis pa deluje tudi tako, da nimaš več velikega apetita. Ne vem, pri meni učinkuje. Mogoče bi morala poskusit sama. ziv ziv Sycia

Vesna5  

član od: 5.11.2001

sporočila: 36

17. maj 2002 12:32

Ojla Sycia, prvo hvala za odgovor, res se mi malo neverjetno zdi, da se da samo s pitjem kisa shujšati, ampak, ker praviš, da deluje bom res probala:). A misliš da je Ašičev "Domači jabolčni kis" dovolj domač oziroma v redu? A to pol piješ zjutraj na tešče, pa 15 minut pred obroki? čau, čau

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti