Voluharji

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

5. nov 2010 19:38

živjo zsa zsa, pištolo in naboje zanjo se dobi v trgovini lovec v lj. moram rečt, da je do sedaj edina stvar, ki je bila 100 % zanesljiva, pa sem probal ni kaj ni. mislim da stane cca 35 € , tam nekje. je pa zadeva preprosta; prepričati se je treba da je rov naseljen in sicer jaz sem odkopal in pustil kakšen dan da sem videl, če ga je prišel voluhar zasut. zverina namreč ne prenese prepiha. preveril sem tudi, kakšne oblike je rov, da bi slučajno ne nastradal krt. krt naredi rov v preseku okrogel medtem ko ima voluhar ovalnega (je malo širši od višine). in potem se namesti pištolo v rov in to je to. n a tak način sem se jih znebil v enem tednu. tisto leto sem imel posajeno 200 radičev in nekaj glav solate. radič je padal ko na soški fronti in ga je jedla cela vas da ne bi šel v nič, pa je blo treba nekaj ukrent. al moja oseba al voluhar. lp janko janko1

marijajak  

član od: 13.12.2009

sporočila: 116

5. nov 2010 19:57

Moja mama je imela nek dinamit, ki ga je dala v rov in potem je tako zamolklo počilo in ni bilo več voluharjev. Je pa res, da je biolog in je zato vedela kaj je krt in kaj je voluhar. marijajak

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

5. nov 2010 20:34

živjo prej sem pozabil (emšo sli kaj) povedati: med ostalim sem probal tudi z traktorskim izpuhom ki sem ga speljal v rov. se je kadilo iz cele njive , vse je bilo prevrtano. ni bilo voluharja dva dni , ko je pa spet dobil apetit, pa mislim da je napadal po 3 radiče hkrati. človek marsikaj proba. lp janko janko1

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

5. nov 2010 21:11

:)+  Je bil glavni frajer na njihovi Kulinariki, ko je objavil recept: Prekajene koreninice ali kako spraviti enega kmeta ob živce.

Ta z naboji res deluje. Čeprav pri nas sploh ne nastavljamo več, ker tako ali tako potem srna vse požre - od radiča do rož in da blitvo sploh ne omenjam. Smo ji že resno obljubili golaž.

Sergej

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

6. nov 2010 8:17

živjo ja, pa dober bi bil. ni blo druge, kot radikalni ukrepi, okrog njiv vsako leto napeljemo el. pastirja pa je potem mir. pred nekaj leti so lovci naselili v naših krajih muflone. je srnjad angelček v primerjavi z njimi. borbe so trajale približno dve leti, potem so se pa tropi muflonov preselili bolj proti gorenjski in jih sedaj ni več videti. zaenkrat. srnjadi je pa veliko in če pride žival na njivo lahko povzroči dokajšnjo škodo. lp janko1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti