Kumare!

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

tema odprta - 9. jul 2007 8:48 | ogledi: 12.496 | odgovori: 10

Zdravo!

Spet me zanimajo recepti (ker nimam pluska). Ali slučajno veste kakšen recept s kumarami, da ne bomo ves čas žulili samo kumaričine solate in omake? Letos so na vrtu prav ponorele ...

Najlepša hvala vnaprej!

Muffsy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. jul 2007 9:41

Po dolgem jo prereži na pol, izodlbi z žličko semenje in jo napolni z nadevom iz skute, ki ji dodaš sesekljana zelišča, mleto rdečo papriko, sol, poper, lahko tudi sesekljano šunko. Polovici sestaviš in pustiš malo v hladilniku, potem pa narežeš na kolobarje in lahek ter osvežilen obrok je tu. Tekne s črnim kruhom.

 

Solato pa naredi enrkat drugače: neolupljene kumare zreži na tanke kolobarje, začini pa s sokom limone in belim oljem, potresi s čilijem v prahu in dodaj solati prepražena sezamova semena. Če ti okus ni preveč tuj, dodaj še neklaj kapljic ribje omake (dobiš jo na policah z izdelki za eksotično kuhinj) ali pa svetle sojine.

 

Mamamia

 

mamamia

Petrushka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 1

9. jul 2007 11:37

Zdravo! Tud jest bi vprašala za recept s kumaricami. In sicer bi bil to kumaričin "zos" če vam je kej znano. Kot priloga h mesu je lahko ali kot samostojna jed s kruhom, tudi stročji fižol zelo lepo paše zraven. Hvala za pomoč. Petrushka Petrushka

lucijastarina  

član od: 15.3.2007

sporočila: 27

9. jul 2007 13:15

iz kumar lahko narediš grško tzatziki omako. Kumare olupiš,naribaš,posoliš in ožameš, doliš in popraš, dodaš čvrst jogurt, malo kisle smetane in majoneze. Super omaka. Čisto natančen recept pa dobiš v bazi.

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

9. jul 2007 13:34

Jaz kumare v omaki naredim takole: prepražim čebulo, dodam naribane in ožete kumare, posujem z žličko moke, malo sladke paprike in žličko paradižnika, zalijem in na koncu dodam še smetano. Ni važno ali sladko, ali kislo. Mi jih imamo tako radi s pire krompirjem. jana Sporočilo je spremenil(a) mai dne 09. jul 2007 13:34:59

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

9. jul 2007 17:27

Ooo, superca! Na tzatziki sem čisto pozabila, ga moraš še preizkusit. mamamia, hvala za izvirno in drugačno idejo! Solata samo z dodatkom krompirja je pa tudi že dolgočasna. Tudi tistile link bom preizkusila, hvala vam, Blanchy! Petrushka, za kumaričin zos (ki ga bomo jedli jutri - s pire krompirjem!) bom pa mami prosila, da vam pove recept, čeprav dela bolj "od oka", ampak je najboljši na svetu! Hvala za predloge! LP! Muffsy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jul 2007 18:34

Petrushka, pri nas gre takole:

na maščobi popraži žlico nasekljane čebule, da ovene, dodaj na kocke narezan paradižnik, ko večina tekočine povre, dodaj olupljene in naribane (na tanke ploščice) kumare (moja mama ji prej malo posoli in z roko malo premečka, jaz pa ne), popraži, morda malo (!) zalij z vodo, ampak res malo, dodaj začimbe: šetraj, origano, timijan, majaron - šopek svežih zelišč je najboljši) in počasi duši. Po potrebi dosoli, na koncu dodaj popra po okusu in še žlico smetane. Posebej skuhaj krompir v koščkih, odlij vodo, ga grobo zmečkaj (morajo ostati koščki) in dodaj kumaram. Dobro premešaj in pusti kake 10 minut, da se okusi prepojijo, na toplem seveda. Jed je gostljata, komaj odpada od žlice. Pri nas zraven jemo zablejen stročji fižol. Meso je ali pa ne, ga ne pogrešamo.

rimljanka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. jul 2007 19:06

Jaz delam naribane kumare z jogurtom in s črnimi sezamovimi semeni. Mal golj fensi zgleda, pa ni nič posebnega. (Črn sezam nima takega okusa, kot navaden!). lidka

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

9. jul 2007 21:19

Rimljanka, temu mi v Savinjski dolini rečemo "kmečke kumare" ali pa "murke s krompirjem". Po receptu moje pokojne stare mame se začne s prežganjem in doda se še česen, sicer je pa vse enako. Super dobro kosilo, če zraven ješ stročji fižol. Barb Barbra

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jul 2007 22:08

Ja, barbra, včasih so delali prežganje, jaz ga uporabljam le še za prežganko. Česen pa, kakor kdaj, včasih ja, včasih ne. Ja, tople murke so to pri nas (itak nisem dalešč od Savinjske, od vas k nam Savinja teče), obvezen je stročji fižol. V soboto je bilo to pri nas na jedilniku.

 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti