Kruhomat - prosim pomoč

NALA  

član od: 11.6.2007

sporočila: 2

tema odprta - 2. jul 2007 17:27 | ogledi: 3.917 | odgovori: 24

LEPO PROSIM ČE MI LAHKO KDO NAPIŠE RECEPT ZA KRUH V KRUHUMATU ( LAHKO TUDI S SEMENI,..) IN KAKO SE SPLOH S TEM DELA, SAJ SEM GA DOBILA IN NIMAM NOBENIH NAVODIL. PROSIM ZA POMOČ. LEP POZDRAV

NALA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

2. jul 2007 19:21

Za začetek kupi kakšno pripravljeno mešanico, pa se ravnaj po navodilu z vrečke. Običajno gre 3,5 dl mlačne vode na pol kg moke, to ti naj bo osnovna mera. V vodo, ki jo najprej zliješ v posodo aparata, dodaj še žlico ali dve olja, potem pa gor streseš moko, dodaš malo soli in semena, če delaš kruh s semeni, vključiš mašino na basic (jaz na drugem programu sploh ne pečem) in čakaš, da stroj zapiska, ko je kruh pečen. Kruh pusti še eno uro v aparatu, potem ga stresi ven. Ko je kruh že hladen, gre tudi tisti gnetilni kavelj lepo ven (jaz ga namreč nikoli ne jemljem ven, preden se kruh začne peči).

 

Ko dobiš malo rutine, pa bo šlo samo od sebe, verjemi.

 

Pozdrav, Mamamia

mamamia

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. jul 2007 19:23

Med seboj se malo razlikujejo, tako da ti priporočam, da si dobiš navodila. Napiši katero znamko imaš. Aki[pikapolonica]

NALA  

član od: 11.6.2007

sporočila: 2

2. jul 2007 20:41

Clatronic. PA HVALA VSEM ZA NASVETE IN RECEPTE. LP NALA

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

2. jul 2007 22:35

Jaz pa v mojem ne smem pustiti kruha, da se hladi, ker se para kondenzira in postane kruh moker. Tako da je tudi to mogoče vredno preizkusiti, če nimaš navodil od aparata. cherry

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

3. jul 2007 8:11

Lahko pa kupiš HOFER-jevo mešanico za kruh in ga spečeš po navodilu na vrečki. Jaz imam BOOMAN-a, ki je zelo podoben CLATRONIKU. Vedno pečem na najkrajšem programu, ker sem ugotovila, da po tem programu kruh najbolj uspe. Veliko uspeha in ne obupat, če ne bo prvič OK!!! moncika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. jul 2007 8:20

Jaz pa v avtomatu kruh samo mesim in vzhajam, peči ga pa potem dam v pečico, ker mi ima tako čuden vonj in okus, če je narejen v avtomatu :((( Že ko se peče, mi čudno diši. Imam Clatronica. Kako pa se to vam zdi? katka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

3. jul 2007 8:39

Katka - kakor ti drago, tudi jaz včasih vzhajan kruh iz kruhomata stresem v pekač in hop v pečico, včasih tudi zato, ker rabim hlebec in ne tiste kvadrataste štruce. Pa moj severin nima čisto nič čudnega vonja. Nala - za clartronica boš po moje našla največ nasvetov tukaj gor. Drugače pa - večina se nas je naučila na podlagi poizkušanja - sem in tja je šlo tudi kaj v smeti. Moje ugotovitve: - dobro se obnesejo mešanice za kruh ki se jih kupi v Hofru in Lidlu. Dobi se mešanice za različne vrste kruha, s semeni in brez. Slovensko oz. Žitovo (ali je Mlinotest???) niso preveč pohvalili. - na moji mašini se najbolje obnese kombinacija programa za testo (samo gnetenje in vzajanje v trajanju cca 1,5 ure) in hitrega programa (trajanje 1 uro). Verjetno je pri drugih drugače. Ostali programi očitno trajajo predolgo oz. nimajo čisto prave kombinacije gnetenja in vzajanja in je bil kruh enkrat trd in zbit, drugič je med peko padel dol in je imel zgoraj vdolbino.. - mašinca ti zgoraj skorje ne zapeče ker pač v pokrovu ni grelca, tako da če hočeš imeti tudi zgornjo skorjo lepo moraš dat za par minut v pečico pod gril. - pri moji mašini je prav tako treba kruh dat takoj ven ko je pečen ker se sicer spacka od pare. PA še piska na par minut. - količina vode je odvisna od vlažnosti moke in ostalih dodanih sestavin in se giblje v rangu med 3,2 do 3,5 dl na pol kile moke. Kar je bilo več ali manj - kruh ni ratal pa konec. V to gre (če nimaš pripravljene mešanice) ena orenk čajna žlička soli. - na začetku sem tudi jaz naivno mislila, da se koruzni kruh peče iz koruzne moke, ajdov pa iz ajdove... noooot! Ajdova in koruzna moka sta bolj kot ne dodatek navadni moki, ki pa dasta svoj okus in ime. - trgovinski kruh ima pač dodane vse žive dotatke za rahlost, barvo, trajanje - ne pričakuj, da boš v kruhomatu dobila kruh kot iz trgovine. Bo pa tvoj definitivno bolj zdrav. - preizkušaj, preizkušaj, preizkušaj... kombinacije...dodatke... odlična je pirina moka, dobi se bolj črna moka za domači kruh... - če imaš možnost si nabavi moko iz domačega mlina. Tapravi biojedci tako ali tako trdijo da je polnovnredna samo sveže zmleta moka. Evo toliko sem ti natresla iz svojih izkušenj. Samo ne obupaj. Poznam kar nekaj družin, ki so si kruhomat nabavile in ga že po nekaj poizkusih opustile, ker zadeva pač ni takoj uspela. Drugje kruhomat peče vsak dan. Pri meni v glavnem v zimskem času, ker v poletnem kruha praktično ne jemo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

kit-kat  

član od: 22.6.2007

sporočila: 36

3. jul 2007 9:54

tudi jaz imam Clatronic in je super! nobenega čudnega vonja. delam kruh z zrni, zadnje čase pa v aparatu samo zagneten in vzahaj testo iz katerega potem naredim štručke (sirove, s semeni...) to je šele dobro! gre še hitreje kot kruh. kit-kat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti