Surfinije

damjanaf  

član od: 7.6.2007

sporočila: 16

tema odprta - 29. jun 2007 9:02 | ogledi: 14.233 | odgovori: 12

Kaj storiti, da bodo surfinije bujne? Nekaj jim namreč ne paše - listi postajajo rjavi. Zalivam jih vsaj 1x tedensko z železom. Prosim za pomoč!

damjanaf

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

29. jun 2007 9:14

Nisem strokovnjak iz tega področja, mal sem pa tut po forumih brala, pa cvetličarki težila. Pomembno je, da imajo surfinije prostor, kjer jih dež ne more dobiti-ker potem so fuč! Vedno morajo imeti vlažno zemljo, zato obvezno korita z rezervo vode! Z železom pa tudi ne smemo pretiravati, ker je možna posledica porumenelost, zato je meni dal cvetličarka eno blago varianto gnojila, ki je za cvet in za rast in mi ni dala železa in v dveh mesecih lepo raastejo in cvetijo, rjave pa zaenkrat hvala bogu še niso. ZDAJ PA STROKOVNJAKI NA PLANO IN BOLJ STROKOVNO POMAGAJTE madronsica

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

29. jun 2007 11:05

Kot sem že v prejšnji temi napisala, surfinije zalivam če je zelo vroče vsak dan zvečer, če ni vroče pa vsak drugi dan. Gnojim jih 1x tedensko z gnojilom za surfinije. Aja še to, zalivam jih z deževnico. Imam pa zelo lepe. biba

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. jun 2007 21:35

SURFINIJE JE POTREBNO ZALIVATI VSAK DAN, 2 X NA DAN, PA ČETUDI JE VROČE ALI NE. V VELIKI VROČINI SE MALCE OBESIJO  IN ŠE TAKRAT JIM JE TREBA DATI DOZO, ČEPRAV JE TO ŽE TRETJA PO VRSTI. DRUGAČE POSTANEJO RJAVE IN KONEC JE Z NJIMI.

 

NASVET MAME, KI JE DOBILA KRISTALNO VRTNICO ZA OKOLJE S SURFINIJAMI.

titta

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. jun 2007 21:36

PA NIKAKOR PO LISTIH IN CVETOVIH ZALIVAT, PAZI NA KORITICE, DA IMAJO PRIMERNO ODVODNJAVANJE, KER MOKRE NOGE ROŽ NAREDIJO KATASTROFO. (TAKO KOT ČLOVEK - PAČ ZBOLIJO). titta

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

30. jun 2007 10:11

damjanaf ,če listi postanejo rjavi in se še sušijo hkrati je to plesen,v enem tednu se mi je tako posušila vanilijevka.,ali si jih kaj pošpricala z fungicidom? kuharca37

TAJA1  

član od: 3.1.2009

sporočila: 5

1. jul 2009 11:34

ZAKAJ MOJIM SURFINUJAM RUMENIJO LISTI, POSTAJAJO SVETLO ZELENI? PROSIM ZA ODGOVOR. TATJANA TAJA1

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

1. jul 2009 11:45

Jaz imam na enem balkonu surfinije, ki so sicer izjemno lepe, toda ščipanje tistih odcvetelih cvetov je prava katastrofa - pa ne zaradi dela samega, ampak zaradi tiste zoprne lepljivosti. Občasno imam občutek, da so malce manj lepljive, saj to počenjam v različnih obdobjih dneva (pač kadar imam čas), ampak v bistvu ne vem, če je to res ali imam samo tak filing.

Kar se pa dežja tiče, pa je verjetno kaj na tem, da jih ne sme kakšen prav hud naliv dobiti, saj so moje bile že večkrat mokre, pa so zaenkrat čisto OK.

Tudi jaz bi prosila članice in člane, ki imajo te lepe rožice doma, da podajo svoje izkušnje.

 

Aja, pa še to: jaz sem jih posadila v korita z vodno rezervo in sicer v neko zemljo, ki jo priporočajo v PVD in vmes dodala neko gnojilo v kroglicah. Zalivam jih enkrat na dan, če bo pa res kakšna huda vročina, pa bo potrebno to počet tudi dvakrat dnevno.

 

rrr

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. jul 2009 12:11

Vsako leto jih imam, pa so zelo lepe. Posajene imam v koritih z rezervo, gnojim jih enkrat na teden. Res je treba paziti, da se jih ne zaliva po listih, ker potem rjavijo. So na vročem popoldanskem soncu (kolikor ga je letos...), zalivam pa jih v vročini dvakrat dnevno, drugače enkrat. Cvetove redno ščipam, na začetku moje "rožne kariere" jih nisem, pa so dozoreli in počili, obenem pa so takrat listi postajali svetlo zeleni oz. rumeneli. Ne vem, če je to povezano, ampak odkar odstranjujem cvetove, tega ni. Pokriva pa jih balkonska streha, tako da nikoli niso na dežju. Čeprav tiste, ki jih imam na vrtu pa seveda dobi dež, ampak ni nič narobe z njimi - tistih tudi ne gnojim.

Glede lepljivosti pa, ko so zalite in lepo stojijo pokonci, tudi niso tako lepljive, kot kadar so povešene. No,  vsaj tako opažam.

 

Aja, pa vsak dan jih malo pobožam in zapojem kako pesmico :))))))))

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

1. jul 2009 19:09

Vsako leto sem imela zelo lepe surfinije(moje balkon je pred 3 leti prišel tudi v ožji izbor najlepših), do letos, letos pa katastrofa, sem pometala vse stran, na balkonu imam sedaj le že zimzelen. Moram pa povedati, da imam balkon na celodnevni pripeki, da surfinijam drugega kot vodo in občasno kvas nisem dajala, pa so bile zelo bujne in lepe. anitram1

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

1. jul 2009 20:49

Kvas? Prvič slišim,a svež kvas? leni1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti