Proslava ob dnevu državnostu

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

26. jun 2007 12:15

meni pa je bila proslava ob dnevu državnosti prav simpatična. in sem jo prav z veseljem pogledala. (edino komentiranje predstave mi ni bilo po godu) drugače pa vse čestitke. (scenaristom in nastopajočim. predsednik vlade izključen) izbor za miss pa se mi sploh ni zdel gledljiv. sem brala zraven knjigo in enih parkrat poskusila preklopiti na oddajo, pa enostavno ni šlo. ni šlo. sicer je pa to samo moje mnenje. lp. hruškabanana

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

26. jun 2007 12:40

Proslave nisem gledala, le kratek povzetek pri informativni oddaji. Urška je bila oblečena okusno in tudi barvno usklajeno za svojo osebnost, tisti časi, ko je bilo določeno katera barva se nosi za na proslave so že davno mimo. Škoda, da si je Drni zapravil eno zadnjih priložnosti,da bi lahko javno na nivoju razkril svoja opažanja, mnenja in zaključke. Sicer nam pa potem spet ne bi bilo prav. nasha

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jun 2007 13:39

Da pojasnim tisto o barvah. Vsaka barva ima svojo frekvenco in to frekvenco opazovalec poveže s svojimi občutki in pride do sinestezije. Kakšne občutke vzbujajo različne barve, se nekateri stilisti dobro zavedajo, eni pa malo manj. Sama sem imela to srečo, da so me teh pojavnostnih trikov naučili in vidim, da delujejo. Npr: Rdeča barva je močna in oseba, ki obleče rdečo, v bistvu govori: Poglejte me, tukaj sem, a me vidite, jasno, da me vidite, morate me videti (npr: Scarlet o"Hara v rdeči obleki v kadru ko ženske berejo Dickensa, medtem ko se grejo njihovi moški KKK in jih iščejo severnjaki). Ali pa rumena barva daje občutek napolnjenosti z obiljem - tako npr, če bo oseba oblečena v rumeno/rumenkasto in bo zraven govorila o vojnah in lakoti - je pač nihče ne bo resno jemal. Zelena barva daje občutek iskrenosti, odprtosti lahko pa tudi ubogljivosti, težko pa se z zeleno prepričujo v to, da je oseba v zelenem resnično kompetentna (primerjajte npr Gotarjevo v zeleni izvedbi ali pa v črni, v zelenem ne izgleda ravno prepričljivo). Temno modra je barva zaupanja - osebi v temno modri se da zaupati (zakaj pa se politiki v predvolilnem času vedno oblačijo v temno modro - točno zaradi tega!). Črna barva daje informacijo, da je oseba malo na drugem nivoju kot ostali v prostoru (bodisi, da žaluje in je res na driugem nivoju, bodisi, da je bolj fokusirana na svoje delovno poslanstvo, kot ostali). Ženske imamo zato črne oblekice in črne kostime, moški imajo man-in-black izvedbe. Rjava barva asocira na zemljo in delo. Rjava lepo sede v jesenskih dneh, lahko funkcionira kot "malo manj črna" in se jo da lepo kombinirati tudi poleti, vendar nikoli za slavnostni večer. Ker na slavnostnem večeru bo nezavedno opazovalca rjavo povezalo z zemljo in delom in v temno rjavem človek izpade kot mravlja delavka (skratka, kot nekdo ki je nekje, kamor ne sodi). BTW: glejte TV, kdaj vas je zadnjič kdorkoli v temnorjavem v karkoli prepričal? Bela je barva nedolžnosti in razen debitantk na opernbalu, poroki ali pa na izredno poletnih in sproščenih dogodkih, ni da bi poskušal z belo barvo in mislil, da se doseže svečan učinek. Skratka, Urška bi lahko imela kaj črnega ali pa temno modrega - s tem, da je temno modra bolj prijazna izbira.. Vendelina jr.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. jun 2007 13:50

TV in programa že dolgo nisem gledala. Sem v službi ali pa na raznih piknikih, haha. Tu pa tam pogledam kako informativno oddajo, da sem na tekočem z dogodki. Tako sem tudi videla samo povzetek izbora za mis in pa državno proslavo. Ker sem v času šolanja in še dolga leta po tem aktivno sodelovala na skoraj vsaki proslavi, me sedaj nikjer več ne vidijo zraven, pa tudi po TV si je nikoli več ne pogledam. Kaj morem, sem zasičena z vsem.

Rajši med  delom poslušam kako dobro glasbo, ali pa grem na potep po naši lepi domovini. Če pa drugega dela nimam, pa preberem kako dobro knjigo.

Kyara

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

27. jun 2007 11:35

Razlaga o vplivu barv mi je všeč in po mojih izkušnjah drži. Urška pa ima svoj stil oblačenja, ki ji pristoja in se v teh barvnih kombinacijah dobro počuti in kolikor vem težko,da ga bo menjala. Mogoče na željo dragega? nasha

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

27. jun 2007 13:59

Ja, tole o barvah si je res vredno zapomniti! Tale naša Vendelina je pa res razgledana in tudi "pero ji lepo teče" bi se reklo. Bravo! Glede proslave: nisem gledala, sem začela, pa mi ni bilo všeč. In res mi je žal, da Drnovšku ni bilo dovoljeno imeti govora, da bi pa bil predsednik le statist...lepo vas prosim! Škoda, da imamo tako vlado in upam, da bo tudi Janši nekoč "kapnilo" da pluje vse bolj v napačno smer....

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

27. jun 2007 14:29

Proslave nisem gledala, edino kar vem je to da g. Drnovšek ni bil udeležen, kar se mi zdi zabito. Na ta stolček je bil izvoljen tudi zato, da bo hodil na takšne in drugačne ceremonije in je tudi zato plačan. Jaz vem kakšno je moje poslanstvo in zato vstajam vsak dan, se vozim na delo, ga vestno opravljam in sem plačana kakor sem, .... to bi lahko počel tudi on, ampak za malo večji denar. Za to njegovo dejanje ni opravičila, bil je pa povabljen, da bo on imel slavnostni govor, ampak je odklonil. macadamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jun 2007 14:42

macadamia, čisto tako ni bilo, ampak pustimo to. Tudi sama se sicer ne strinjam z ravnanjem predsednika v zadnjih mesecih, a njegova zadnja gesta je zame eno samo hudo opozorilo....

Glede barv se strinjam z dear Vendy.Ste videli angleškega bančnika v popoldanskem času, na resnem sestanku, v rjavi barvi? Ga ne boste, brez skrbi, pa če se v njej sicer še tako dobro počuti.

 

Sicer pa - a ste kdaj slišali za sramoto enega naših visokih diplomatov, ko je bil v Vel. Brit, povabljen na en sprejem, tam na vabilih tudi napišejo "black tie" ali "white tie" (eno je smoking, eno pa frak). Naš gospod je pa prišel v beli kravati (kot jo imajo tam na sprejemih natakarji) in požel, da ne rečem kaj...

Toliko o tem, koliko so v diplomacviji vendarle pomembne barve, ne glede, kako se kdo počuti v njih. Mamamia

mamamia

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

27. jun 2007 14:46

Kakšno opozorilo pa? Tudi takrat njegov LDS ni ravno premikal gora, kaj? macadamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jun 2007 15:29

Macadamia, darling, bodi dobra in prešaltaj nazaj v drugo, okej? Nadaljujem pa tam, kjer je draga mamamima nehala: še ena rjava zgodba iz Velike Britanije in sicer, ko je bila tam na obisku Milka Planinc s soprogom, je imel nesrečnik na popoldanskem sprejemu temno rjavo obleko - tako da se ga na vseh fotkah iz tistega dogodka izpred več kot dvajset let lepo vidi - ker ima samo on temno rjavo obleko...:) Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti