Ljubljana in okolica - dobra gostilna!

Zoda  

član od: 8.5.2007

sporočila: 25

tema odprta - 22. jun 2007 18:47 | ogledi: 14.270 | odgovori: 8

V nedeljo se odpravljamo v Tehniški muzej Bistra, nato v živalski vrt v Ljubljano in v Iški vintgar.

Prosila bi, če imate kakšne predloge za dobro gostilno, pa ne preveč drago v Ljubljani oziroma okolica.

Zoda

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. jun 2007 19:54

Čisto off topic...če bo v Iškem vintgarju nastalo kaj fotografij bi se zelo priporočila zanje (narava seveda).Mi je to eden lepših kotičkov v Sloveniji... Roncolino

tajkec  

član od: 7.3.2005

sporočila: 55

22. jun 2007 20:16

Blizu Bistre je Borovnica, kjer je zelo lepa soteska Pekel, (odličen izlet), tam se nahaja tudi Gostišče Pekel, ki je znano po odličnih postrvih, nalovljenih iz potoka, ki sicer dolbe sotesko.... tajkec

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jun 2007 21:18

Zoda,

a je, morebit kakšno tekmovanje, kako obiskati čim več krajev in čim manj videti? Tole tvoje vprašanje mi po tem diši. Če greš v Bistro, če si mal tehnični tip, rabiš dva dni, če pa nisi ( zakaj bi potem sploh šla ) lahko vse prelaufaš v enem dnevu ( vendar res ne vem kakšen smisel vse ima ).

Po moje, za živalski vrt si tudi vzameš en dan, ki vključuje tudi sprehode ................

Iški vintgar pa ne poznam, pa ne morem komentirat.

Glede gostiln: sedaj je tako ( po moje ), da težko najdeš prav slabo gostilno. Če mal hodiš okoli, pa gledaš po parkiranih avtomobilih pa morda po urejenosti okolja, ne moreš veliko zgrešit, drugač, kaj pa raziskovalna žilica, poskusiš pa vidiš kaj bo iz tega, ali recimo zaupaš občutku, greš noter na kavo ali sok potem se ravnaš po občutku in se odločiš ( ali pa tudi ne ) za kosilo......., pa tudi če ti nekdo pohvali, ne pomeni, da bo tebi všeč.

Nič ne solim pamet ( tega so me tudi že obtožil )i, le ti predstavljam drug pogled na ( recimo ) izlete.

Pa fajn se imej, kakorkoli se odločiš. 

ežoj

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

22. jun 2007 22:42

/Administrator brisal post/

 

t-baby...ne zlorabljaj foruma za oglaševanje!  Bojan

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

22. jun 2007 23:48

Ezoj in t-baby, se popolnoma strinjam z vama. Tole je res plan za nic videt Seveda tehniski muzej v Bistri ni tako velik kot tisti v Muenchen-u (za katerega rabis cel teden, da si ga dobro ogledas) ampak vsaj pol dneva bi pa moral biti tam. Jaz sem bila v Iskem vintgarju na pikniku (skoraj pol stoletja nazaj s solo) in za piknik je res super. Ko pa sem imela na obisku prijateljico iz tujine, pa sem jo iz Bistre peljala naravnost v Pekel. Sprehodili smo se do slapov in z njenim mozem sta bila popolnoma navdusena v Gostiscu Pekel pa smo pojedli samo sladoled, vem pa, da so postrvi super. Da pa med vse to das se obisk zivalskega vrta... Res ne vem, ce ni ta plan prevec zahteven. Zelim vam prijeten izlet po "nasem koncu Slovenije"! Jerneja USA

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

23. jun 2007 9:03

Za tehnični muzej rabiš vsaj 2.5 ure, potem še malo posediš v parku in opazuješ račke. Če imate majhne otroke je to za njih prav zanimivo. Poleg tehničnega muzeja je Gostilna Bistra. Parkrat sem že bila na kosilu in mi je zelo dobro.

Predlagali so sotesko Pekel. Lepa izletniška točka. Do petega slapu je cca. 3/4-1 ure hoje. Obvezna športna obutev. Tam je tudi že omenjena gostilna Pekel.

Do pekla se peljete mimo Borovnice. Tu je tudi zelo dobro gostišče Godec imajo pice in klasične menuje. Meni osebno imajo zelo dobre pice.

Iški vintgar. Imamo enkrat namen it. Tudi lepa soteska. Tam imajo tudi gostišče. Nisem pa še bila tam na kosilu.

Živalski vrt. To je pa v Ljubljani, kjer je veliko dobrih gostiln. Nekaj jih je bilo že omenjenih na forumu.

Če greste v Bistro priporočam ogled Cankarjeve hiše na Vrhniki, pa izvir Ljubljanice (Močilnik). Gostilne: V Močilnik, v Sinji Gorici priporočam gostišče Bajc, baje je dobro tudi malce naprej proti LJ v  Nibiju.  

Je pa to kar obsežen ogled. Ne vem, če vam bo to uspelo.  

marelica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

23. jun 2007 9:39

Pa saj ni rekla, da pridejo v nedeljo že nazaj domov.....morda pa v nedeljo le pričnejo z izletom.... ha ha

titta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. jun 2007 17:38

Kašča Mrlačnik je bila meni prporočena ravno na teh straneh, vredna obiska:

http://www.kasca-mrlacnik.si/ Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti