Strešno okno in vročina?

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 22. jun 2007 18:16 | ogledi: 13.274 | odgovori: 15

Zdravo, spet se obračam na vas. Imamo mansardno stanovanje in imamo dnevno sobo precej temno. Že pred časom smo razmišljali o strešnem oknu, a smo videli pri znancih, da se jim slabo obnese. Mogli so montirat klimo, zaradi hude vročine, ki je prihajala skozi strešno okno.

Sem pa dobila te dni reklamo za Velux, ki pa naj bi proizvajali tudi neke senčnike, ki zadržijo do 80% toplote in pozimi mraza.

Imate kakšne izkušnje s temi okni.

Predlogi zaželeni

Teka

tajkec  

član od: 7.3.2005

sporočila: 55

22. jun 2007 20:20

Ni problem v strešnih oknih, ampak v slabi ali dotrajani izolaciji ostrešja. Velux so v redu okna, sama jih imam, njihovi standardi so, kar se kvalitete tiče visoki. tajkec

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jun 2007 21:22

Na radiu sem slišal, da velux soušča vodo, če ni zaprt. ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. jun 2007 21:25

jade

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

22. jun 2007 22:26

Strešno okno daje veliko več svetlobe kot npr. frčada. Glede toplotne prevodnosti: dobijo se stekla, ki ne prepuščajo skoraj nič toplote, ne vem pa, če jih kdo že serijsko vgrajuje v okna. Senčila so tudi v redu stvar! Menim, da so okna Veluks doba izbira in čisto samo zaradi oken res ne bo treba klime, glede na globalno segrevanje pa slejkoprej....

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jun 2007 22:51

Mi imamo Velux in je fajn. Glede senčnikov pa tole: imaš dve vrsti: zunanje, ki je kot neka črna mreža, in notranje (v bistvu roleta). Slednja tudi zatemni, prva pa nekaj svetlobe vseeno prepušča. Mi imamo na enem oknu oboje (otroška soba) in se obnese. Zunanja je poleti skoz aktivirana, zvečer pa normalno uporabimo roleto. V kuhinji bomo dali pa notranjo, da bom zvečer zaprla, tam okoli 11h pa odprla, ker se sonce premakne in ne sije več direkt noter. Atina

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

23. jun 2007 7:40

Tortica, kje se se dobi ta stekla ki ne prepuščajo toplote? Atina, samo če imaš to mrežo ki ne zatemni popolnoma, potem še vedno ni svetlobe, al kako? Teka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. jun 2007 7:53

No pa brez heca: TORTICA, pri oknih je pa tako, da morebit imajo majhno toplotno prevodnost, so narejena z  dvojno ali trojno zasteklitvijo z vmesnim polnjenjem plina, ki tudi ima mejhno toplotno prevodnost, prepuščajo pa žarčenje, in poleti se bo segrelo noter zaradi žatčenja, da efekta steklenika niti ne omenjam ( posebej če  direkt na sonce gleda ). Po moje, notranje senčilo v res hudi pripeki ne pomaga, ker se senčilo zaradi žarčenja segreje in pol žarči toploto naprej in veselo ogreva, biljša rešitev je zunanje senčilo. ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. jun 2007 9:31

Jaz imam Velux v sobi v sluzbi in je bilo kljub sencilom za umret, dokler niso pognali klime (sem resno razmisljala, da bi zasadila kaksne tropske rastline), klima sama pa sicer shladi, prijeten za bivanje pa vseeno ni (kot pravi Ežoj, efekt steklenjaka ostane, samo da je hlajen). Odvisno je tudi od tega, kam bi gledala okna in koliko imas na leto direktne osoncenosti - malo poglej in povprasaj pri sosedih, beseda ni konj, potem se pa pomeni se s kaksnim inzenirjem, ki ti bo znal preracunat lukse in watte. Jaz bi - ce bi ze dala stresna okna - poskusila s cim manjsimi (svetlobe pride hitro dovolj). lp, proxima

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. jun 2007 11:00

Ne ne, Ežoj, tisto notranje senčilo se nič ne segreje, ima tako folijo, ki odbija toploto. Res nisem šla tipat in merit temperature okna, ampak iz izkušenj povem, da je prijetno hladno (kolikor je pač možno v tej vročini, saj toplota gre not še kje drugje kot skozi okno). Kopirano z njihove strani: Na zunanji strani je metalizirana plast, ki poleti odbija sončno svetlobo in pozimi zmanjšuje ohlajanje prostora. Stranska vodila preprečujejo vhod svetlobi in omogočajo zaustavitev senčila v poljubnem položaju. Skozi zunanje senčilo, ki sem ga omenjala, vseeno gre svetloba skozi. Obstajajo pa tudi taka, ki popolnoma zatemnijo, mi imamo tisto "mrežo", ki prepušča svetlobo: http://web02.velux.com/vslo/dsp3/!cipc4.shop?cPar=6 notranje je pa: http://web02.velux.com/vslo/dsp3/!cipc4.shop?cPar=8 Vsa senčila so pa: http://www.velux.si/Izdelki/Sencila/ Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 23. jun 2007 11:01:36

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. jun 2007 12:19

1. Glede stekel: taka stekla nam je ponudil steklar,a se ne bomo odločili, ker so sedanja kar v redu kljub temu, da prepuščajo kar precej toplote. Imamo klimo. 2, Ežoj, nisem čist razumela kj si mi hotel povedati. Vem, da je dvojno steklo in vmes plin in vem, da brez senčil prepuščajo kar nekaj toplote in se strinjam, da je zunanje senčilo boljše (ker toploto "ustavi" predno pride čez stekla.) Se je pa nam obneslo tudi notranje: kar po domače sem nalepila znotraj posebno alu folijo (folija za alpiniste) ki prepušča nekaj svetlobe in je bilo čisto v redu. Tudi zunanja smo naredili sami: lesen okvirček in belo platno napeli čez in prekrili okno.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti