Herpes

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

28. feb 2008 20:54

Danes sem v lekarni kupila oblize za herpes Compeed. Neka nova zadeva, ki je cisto na frisno v Sloveniji. Po lekarnah sem klicala ze v ponedeljek, pa je bilo povsod vse razprodano. Obliz je okrogle oblike, prozoren in ko sem si ga prilepila na herpes , se res prav nic ne vidi. Celo rekli so mi, da se lahko mirno nasminkam po oblizu, lahko das gor tudi puder. Menjaval naj bi ga vsake 8 ur (nekako je misljeno zjutraj in zvecer). V skatli je 15 oblizev, cena pa je dobrih 10 eur. Pa da vidim, ce bo kaj pomagalo. Tukaj je pa se link: http://www.compeed.co.uk/ vida70

baby girl  

član od: 26.10.2006

sporočila: 103

28. feb 2008 21:17

OJ!Če imaš težave s herpesom greš k osebnemu zdravniku in ta ti naj predpiše beli recept za virolex, ta krema meni najbolj pomaga po potrebi ti bo pa predpisal še jemanje zdravila, ki se pač predpiše v primeru herpesa ( jemlješ ga sedem do deset dni). baby girl

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

28. feb 2008 21:28

Vida70 hvala za informacijo. Poročaj o rezultatih. Sama upraljam Silkapur gel. Herpes me vsakokrat močno razžalosti, saj sem zaradi očesnega herpesa pri treh letih izgubila vid na desnem očesu. Super bi bilo, če bi obstajal hiter, neopazen in učinkovit način za zdravljenje tega nadležnega virusa. LP habibti

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

28. feb 2008 21:38

Za hepes na ustih moj mož prisega na kapljice 31 od justa, ki herpes čez noč čisto posuši. katjushka

solatkica  

član od: 11.2.2008

sporočila: 14

28. feb 2008 21:59

no lepo da vidim da se uporablja justove izdelke.olje čajevca-tee tree,krema tee tree in olje 31.naravna zdravila brez kemikalji,ki niso preizkušena na živalih in se jih lahko uporablja tudi za druge bolezni ali preventivo. solatkica

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

29. feb 2008 6:40

s herpesom se bojujem ze od nekdaj,odkar pomnim. Verjamem, da ljudem pomaga mnogo stvari, tudi sama sem ze poskusila veliko tega. Ampak, kakor pravijo: 100 ljudi, 100 cudi. Ni vse za vse. Tudi meni je kolikor toliko pomagal sikapur gel, ampak nerodno je, ce delas s strankam in vsak dobesedno buli vate, ko si ves razcveten okoli ust. Herpes, ki ga imam zdaj je pod spodnjo ustnico. Danes sem si odstranila obliz, ponoci se je herpes pod oblizem tako razmocil, da sem ga dobesedno "obrisala" in ostala je majhna rdeca lisa. Zdaj sem dala gor naslednji obliz, pa tud malo pudra cez in izgled je fenomenalen. Prav pogledat je treba od blizu, da se kaj vidi. Grem kar bolj z veseljem v sluzbo. Pa ne delam nobene reklame, vsak pac zdravi tako kot mu je najbolje. Lahko pa napisem, da je herpes zelo zelo zelo zoprna zadeva. In najbrz bodo to potrdili vsi , ki so ga kdajkoli imeli. vida70

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

29. feb 2008 9:15

vida70 sporoči prosim, kako so se obnesli obliži

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

12. mar 2008 18:17

jaz sem tudi danes dubila herpes zjutraj sem si namazala z sikapur gelom, ko sem pa prišla domov sem pa takoj šla kupiti obliže.in sedaj ga imam ravno gor.vida70 koliko časa pa drži gor ta obliž?a sam od sebe pade dol??joj jaz upam d bojo mi res pomagal..tudi meni so obliži bolj všeč že zaradi tega ker nimam po ustncah namazane neke kreme,ker nekateri ljudje samo gledajo kaj imam to na ustnicah. in ni ravno najbl ugodno. žabica21

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. mar 2008 19:49

Čao, joooj, jst mam tudi strašanske težave s tem herpesom. Se mi naredi vsake toliko (zadnje čase večkrat), ogromen in zelo boleč, dolgo trajajoč in vsepovsod na obrazu, na ustnicah redkokdaj. In vedno sem nekaj dni tudi močno zatečena. Sem tudi že poskusila vse živo, ampak meni še najbolj pomaga virolex na bel recept in potem, ko je zadeva ni več otečena, boleča in "sveža", začnem mazat s čistim karitee maslom, ki je tudi sestavina večine krem proti tej težavi in prizadeto mesto hitreje zaceli. No, dolgo časa mi pa ostane tisti predel pordel in občutljiv. Sedaj ga imam na zgornji žnabli, nedolgo nazaj sem ga imela ob očesu in naceki. Ta je bil res hud in fino me je bolelo, zaotečena sem bila pa tako, da tri dni nisem nič videla na oko. Uf... Je pa res, sto ljudi sto čudi čisto drži, in vsak si mora najti svoj način, kako pomagat. Dobijo se tudi ene tablete, ampak so baje zelo "hude" in to da zdravnik res v skrajnih primerih, ko je v "nevarnosti" še kak dug del telesa al pa organ, al kako naj rečem. Lep pozdravček, S.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. mar 2008 20:16

Nas take težave prav pogosto ne pestijo a če nas vendarle je postopek takle: Ponavadi nas neprijeten občutek na ustnici opozori na nadlogo še predno je karkoli videti. Tisti trenutek jaz skuham žajbljev čaj in ko je čaj vroč, ampak res vroč dam vanj čajno žličko, da jo tekočina zelo segreje. To segreto žličko pritisnem na mesto kjer naj bi se pojavila nadloga. Če je težko vzdržati tako vročo žličko na ustnici, potem jo malo privzdigujem in se zdi, da je malo lažje. Ko je žlička že malo ohlajena jo zopet dam v čaj in postopek ponovim. To ponovim parkrat na dan in verjeli ali ne, brez zdravnika in krem, se herpes navadno sploh ne razvije in ustnica je taka, kot da se ni nič dogaja. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti