Pomoč - kaj pripraviti zraven?

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

tema odprta - 5. jun 2007 12:40 | ogledi: 1.351 | odgovori: 2

Pripravljam pozno kosilo - skoraj večerjo. Polentina rolada s sirom, gobova omaka,... in mi zmanjka. Sama namreč ne jem mesa in mi že počasi zmanjkuje idej. Kaj naj naredim zraven. V mislih imam puranjo rolado z orehi v listnatem testu. Vesela bom vsake ideje...

Majekzmajek

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. jun 2007 13:00

Jaz bi bolj naravno meso, ali marinirano, če boš imela že gobovo omako in polentno rolado... Da ne bi bilo preveč ;načičkano; ...

 

lidka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jun 2007 13:07

Darling, sklepam, da si kupila puranje meso. Ker že imaš eno rolado - sirovo, ni treba še mesa zvijati in se s tem po nepotrebnem obremenjevati. Na prvo žogo sta dva enostavna recepta in sicer: 1) puranje meso lepo pomariniraš s pesto omako (tisto iz kozarca je čisto ok), tako da je zadeva fino zelena. V marinadi pustiš meso kake 3 ure. Opečeš v ognjevarni pečici (prej je za gušt fino na dno dati kakšno kislo smetano ali pa feta sir) na obeh straneh, nakar peko nadaljuješ kakih 25 minut na 190-200 stopinj v pečici. Gobja omaka pri tem niti ne moti preveč. Čeprav jaz bi dala zraven blitvino omako s smetano in sicer tako, da opariš blitvo, jo z multipraktikom sesekljaš in to blitvo dodajaš segreti sladki smetani, zraven pa daš lahko še mlete mandlje, ker pa že imaš orehe, bodo tudi mleti orehi zraven dobro naredili. In se mi zdi rumena rolada pa zalena omaka - zelo fotogenično. Za desert bi dala gozdne jagode - da bo imela večerja več barv. 2) imaš v bazi recept za balzamični piščanec s pršutom in tam namesto piščančjega mesa uporabiš purana. Polenta se fino kombinira s tako pripravo. Namesto deserta bi tu dala limonin sobet. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti